Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orvosi alatt szerintetek...

Orvosi alatt szerintetek mennyire jó/rossz ötlet felvenni a havi 70000 forintos diákhitelt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha államilag finanszírozott képzésen vagy és csak így tudod megoldani, akkor nem gáz.
2019. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, a havi 70 ezer ft azért elég soknak tűnik nekem.: nem elkölteni, hanem visszafizetni.

Miért kellene ennyit felvenni?

2019. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

70 ezer forint 1 hónapra mégis hol sok? Ha pl. a szülők nem tudnak támogatni, vagy ha mondjuk csak csekély összeggel.

Szerintem amilyen kamatja van a dikáhitelnek (2%), nem valószínű, hogy ettől fogsz eladósodni.

2019. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Bírom" az ilyent, ahol feltesz a kérdező egy kérdést, aztán le se bagózza a válaszolókat, ide se néz :-(


3-as, kérlek olvass figyelmesebben: azt írtam, nem elkölteni sok, hanem visszafizetni: az orvosi minimum 5 év, egy tanévben van 9-10 hónap, azaz 1 év alatt min. 630 ezer ft, 5 év alatt 3 millió ft, kamatok nélkül.

nyilván az orvosi ilyen szempontból ideális szakma, de azért 3 millió ft hitellel indulni az életben nem egy leányálom...

Nem véletlenül kérdeztem, hogy mire kellene?

Céltól függ, hogy javasolt-e felvenni vagy sem?

2019. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt vagyok én és figyelek, csak eddig nem nagyon volt hozzáfűzni valóm... Ha orvosira mennék, akkor azért szorulnék a hitelre, hogy megéljek. Más szak mellett tudnék dolgozni, de orvosi mellett nyílván nem.
2019. okt. 6. 20:16
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 Igaz, nyílván feleslegesen ne vegyen fel annyit a kérdező. Lényegében a körülményektől függ, de ha már gondolat szintjén felmerült ennyi összeg, akkor már valószínű utána lett számolva.

Kérdező, ha pont olyan helyen vagy, hogy a közelben nincs orvosi egyetem, az nagyon megnehezíti mindenképp, hisz kell lakhatás, kaja, s ezekre otthon lakva nem kell költeni, szóval tuti necces támogatás nélkül.

Egyébként sokat olvastam a témában (én is orvosira készülök), s elvileg 3.-4. évtől megoldható/jobban kivitelezhető valamilyen munka, pl. segédápolóként is. Nem tudom mennyire igaz ez, de több forrásból hallottam. + Bár tudom, hogy ez elég lutri, főleg a nehéz szakokon, de az ösztöndíjakat is érdemes szem előtt tartani.

2019. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha orvosira mennék, akkor azért szorulnék a hitelre, hogy megéljek."


Hát így nehéz lesz tanácsot adni, ha ennyire szúken méred az információkat:

- a mire kell alatt azt értettem, hogy

- lakhatásra? (pl. lehet, szóba jöhetne a kollégium vagy olcsóübb lenne az otthonról bejárás, mint a hitelfelvétel

- élelmiszerre?

- jegyzetekre?

vagy netán mindez egyszerre?

ha leírnád a helyzetedet, akkor jobban lehetne tanácsot adni, mert általában mindenki csak a pénzt, a hitelt látja megoldásnak elsősorban - de számtalan más lehetőség is van - esetleg... (pl. igen, az ösztöndíj, stb)

2019. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!