Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik az Avon tanácsa...

Hogyan működik az Avon tanácsadónő-dolog?

Figyelt kérdés

Amire kiváncsí vagyok: lehet vele keresni vagy csak kedvezményeket lehet kapni a megrendelések után?

A megrendelt termékek után nekem kell valamit fizetni?

Minden hónapban kapok pár újságot, ami szétoszthatok, vagy azt is fizetni kell?

Mennyire necces ez az egész?


2019. okt. 5. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm csinálta, de sok-sok éve, így már nem biztos, hogy aktuális a dolog.

Azért hátha segítek: ő maga mindent 10% kedvezménnyel kapott meg, viszont a katalógusban szereplő áron adta el, tehát gyakorlatilag a teljes megrendelés 10%-a az övé volt.

A csomag emlékeim szerint ingyen jött neki, mármint nem házhoz, hanem érte kellett menni, de a szállításért nem kellett fizetni.

az újságokért fizetett, nem is rendelt 2-3 darabbnál többet.


Ami viszont számomra ennél fontosabb kérdés lenne: ma még van valaki, akit ez érdekel? A 90-es évek elején jöhetett be, amikor újdonság volt, és menő volt így rendelni. De akkor még nem kaptál meg mindent - bárhol.

Ha valakinek van bevált parfümje vagy sminkcucca, akkor tanácsadónője is van, szóval szerintem nagyon nehéz lenne új ügyfélkört szerezni. Esetleg az iskolások - de nekik meg nem lesz minden hónapban pénzük erre, meg sokkal trendibb elmenni a plázába, és kipróbálni, úgy megvenni a dolgokat.

Tényleg csak azok rendelnek már, akiknek nagyon bevált valami, mert amúgy nem egy kiemelkedő minőség, és eléggé túl van árazva. Ne értsen félre, aki használja, nem azt mondom, hogy rossz. De semmivel sem jobb, mint a harmadannyiba kerülő Rossmann-os vagy dm-es cuccok. És mellette még egy csomó egyéb hely is van. Bárhová bemész, azonnal megkapod, amit akarsz, olcsóbban, és nagyobb választékban. És nem kell rá heteket várni.

Én régen mindig nagyon vártam a rendelésemet, ma már biztosan nem várnék rá, ha szükségem van egy szempillaspirálra, akkor azt nem 3 hét múlva akarom. És sajnos sokszor csalódás volt sok minden, pl. nem olyan színe volt, kisebb volt, stb.

Pl. púdert soha nem rendelnék úgy, hogy nem látom élőben, a boltban is sokáig állok a tükör előtt, meg használom a tesztereket. A katalógusban a színek attól függnek, hogy a nyomdában hogy sikerül a nyomtatás.

A parfümök meg egész mások a papíron, mint a bőrödön, és sokszor abban is csalódtam.


Ja, arról nem beszélve, hogy ha valaki konkrétan akar valamit, akkor van egy csomó helyen Avon pult, plázákban, Tescoban, szóval elég részletesen kifejtettem, hogy ma már nem éri meg ezzel foglalkozni. :)

2019. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már csak akkor éri meg ha saját magadnak szeretnél kedvezményes áron vásárolni. Annyi tanácsadó van már, meg bolt ahol személyesen is megveheted hogy nem éri meg ezzel foglalkozni. Óriási vásárló körödnek kell lennie hogy megérje.
2019. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem, hogy megéri-e... de azért köszönöm :)
2019. okt. 6. 00:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló leírta a lényeget én csak megjegyeztem hogy nem éri meg mivel azt is kérdezted hogy lehet-e vele keresni. Egyébként katalógust azt hiszem 1et kapsz ingyenesen a többiért fizetned kell. Te megrendeled az árut, kifizeted a futárnak saját zsebből, aztán pedig a vásárlóid neked. Szóval megbízhatatlannak nem ajánlom hogy eladj mert aztán vagy nem fizet, vagy a nyakadon marad a cucc.
2019. okt. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen lehet vele keresni, hiszen ha például rendelsz 50.000ft értékben abból neked megmarad minimum 12500ft.


Nem, a megrendelt termékek után nincs adófizetési kötelezettség.


1 db újságot kapsz ingyenesen, a többi fizetős. Annyit rendelsz amire szükséged van. Én 3 db-ot szoktam rendelni.


Egyáltalán nem necces, ha eltudsz számolni a pénzzel amit fel kell adnod csekken, akkor semmi probléma nincsen.

Ha érdekelnek a részletek, keress bátran és elmondom.

2021. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!