Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnök miért van azon kiakadv...

A főnök miért van azon kiakadva hogy le akarok vele ülni újratárgyalnia a szerződésem? Néhány dolog megváltozott a bérigényemet illetően

Figyelt kérdés

Miért van ezen kiakadva? Felvettek ide 3 éve azóta egyre több és több a feladatom a bérem ellenben semmit se változott 3 év alatt.

Én meg mondtam neki leülünk szépen és áttárgyaljuk a megnövekedett feladatkört a cég mivel kívánja honorálni ,mert a 3 évvel ezelőtti bér ide kevés, az akkor is kevés lenne ha a feladatköröm maradt volna mert infláció is van a világon.

Teljesen kiakadt ezen hogy mit akarok áttárgyalni.

Miért gondolta hogy azért mert egyszer felvett ide adott bérrel majd ítéletnapig azzal leszek itt, 5x annyi feladattal időközben? AZért ezt ő se gondolhatja komolyan. Vagy lehet mégis.


2019. aug. 22. 07:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom mert silany munkat végzel
2019. aug. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Gondolom mert silany munkat végzel"


Ebben az esetben az én főnökömet azonnali hatállyal fel kell állítani és ki kell rúgni mert ha egy főnök elnézi 3 évig (vagy akár 3 hétig is) hogy egy beosztott silány melót végez nos ott a főnök alkalmatlan a feladatára.

Akkor annak mennie kell de azonnal mert a cég pénzét egy silány ember bérezésére vesztegeti.

2019. aug. 22. 08:01
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ezek szerint korábban nem volt elég feladatod ha belefér most 5x annyi.
2019. aug. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%

A főnök a cég érdekét képviseli az anyagiak terén, bár ezt sem biztos hogy jól csinálja, hiszen egy új munkaerő beállítása is költség, ráadásul nem is biztos hogy a te jelenlegi, de egyébként három éves bérszínvonaladaon kap új embert.

Csak azt nézik hülyének aki hagyja magát. Szerintem csapj az asztalra, három év alatt minimum 15-20%-ot kellett emelni reálértéken, és ehhez hozzájön az időközben rádpakolt plusz feladatok ellenértéke.

Annyit mérlegelj hogy tényleg, úgy értem szerintük is megtartásra érdemes jó munkaerő vagy-e, és milyen könnyen vagy pótolható. Mindenképp legyen egy B-terved, mert ha nem tudtok megegyezni (nem fizetnek neked többet), akkor utána készülni fognak a kiváltásodra, mert abból fognak kiindulni hogy a régi feltételek mellett már nem akarsz sokáig maradni.

2019. aug. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

leülünk szépen és áttárgyaljuk a megnövekedett feladatkört a cég mivel kívánja honorálni


Ezzel a stílussal jönnél hozzám Balázs, én ki is rugnálak.

2019. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Akkor lehet én vagyok az egyetlen aki úgy gondolja, hogy igazad van. Hasonló helyzetben voltam. Amikor elmondtam a főnökömnek, hogy az albérletem sem telik már ki a fizetésemből és legalább +50 ezret kérnék, akkor azt mondták, hogy +20at tudnak megoldani, de akkor maradok még egy évet. Ott azonnal felmondtam, nem kell olyan helyen dolgozni ahol az idő múlásával 3 munkakört visz az ember egy szánalmas fizetésért és még ők zsarolnak azzal, hogy a +20-ért még egy évig maradnom kell.+1 év végére már a minimálbér is több lett volna mint amit ajánlott. Szóval kedves kérdező, beszéljetek róla, ha nem adja meg a béred, akkor mondj fel, biztos vannak jobb lehetőségek is. Majd rájön amikor új embert keres és ennyiért senki nem vállalja már el :)
2019. aug. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
7-es: Balázska nem fog felmondani, mert NINCS más lehetősége. Azért van még itt.
2019. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
A munkaügyi troll mikor meglátja a főnökét akkor térden kúszik előtte és a cipőjét csókolgatja a valóságban. A mekis eladónak sem merne ilyet mondani, nem, hogy a főnökének. Csak itt most előadja a keményet :D
2019. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

"Én meg mondtam neki leülünk szépen és áttárgyaljuk a megnövekedett feladatkört a cég mivel kívánja honorálni ,mert a 3 évvel ezelőtti bér ide kevés, az akkor is kevés lenne ha a feladatköröm maradt volna mert infláció is van a világon."


Először is, konkrétan ezzel a stílussal ha van egy kis esze a főnöködnek úgy kipenderít ahogy illik.


Másodszor azért infláció is van a világon - érveléssel olyan fizetés emelést fogsz kapni hogy ihaj. Tisztában vagy vele hogy hogyan alakult az infláció az elmúlt 3 évben: - Ne dobálózz olyanokkal amiről fogalmad sincs.


Ha 5x annyi a feladatod és el tudod végezni munkaidőben (erre nem tértél ki hogy belefér-e a munkád a munkaidődbe9 akkor 3 éve voltál túlfizetve 5-öd annyi munkáért.


De tegyük már tisztába a dolgokat. Mit dolgozol, mi a munkaköröd, milyen végzettséggel, mekkora cégnél, milyen munkaidőben, milyen beosztásban, és mekkora fizetést kapsz érte?


Teljesen kiakadt ezen hogy mit akarok áttárgyalni.


Miért gondolta hogy azért mert egyszer felvett ide adott bérrel majd ítéletnapig azzal leszek itt, 5x annyi feladattal időközben? AZért ezt ő se gondolhatja komolyan. Vagy lehet mégis.

2019. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

(Bocs az előző hozzászólásban bent maradt a kérdés vége)

"Én meg mondtam neki leülünk szépen és áttárgyaljuk a megnövekedett feladatkört a cég mivel kívánja honorálni ,mert a 3 évvel ezelőtti bér ide kevés, az akkor is kevés lenne ha a feladatköröm maradt volna mert infláció is van a világon."

Először is, konkrétan ezzel a stílussal ha van egy kis esze a főnöködnek úgy kipenderít ahogy illik.

Másodszor azért infláció is van a világon - érveléssel olyan fizetés emelést fogsz kapni hogy ihaj. Tisztában vagy vele hogy hogyan alakult az infláció az elmúlt 3 évben? - Ne dobálózz olyanokkal amiről fogalmad sincs.

Ha 5x annyi a feladatod és el tudod végezni munkaidőben (erre nem tértél ki hogy belefér-e a munkád a munkaidődbe9 akkor 3 éve voltál túlfizetve 5-öd annyi munkáért.


De tegyük már tisztába a dolgokat. Mit dolgozol, mi a munkaköröd, milyen végzettséggel, mekkora cégnél, milyen munkaidőben, milyen beosztásban, és mekkora fizetést kapsz érte?

2019. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!