Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vegyészmérnöki BSc után...

Vegyészmérnöki BSc után anyagmérnöki vagy gépészmérnöki MSc éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Elhelyezkedés és fizetés szempontjából érdekelne elsősorban. Mint tudomány mindkettő érdekel, nagyon jó tanuló is vagyok, szorgalmas, úgyhogy nem lenne gond a hiányzó tárgyak pótlásával.

Most, hogy voltunk üzemlátogatáson, eléggé elszomorító, hogy egy végzett vegyészmérnök Msc-s csak 340-et keres bruttó...ráadásul nagyon sok van belőlük. És az egyetemünkről most vannak tömeges felmondások, nem is maradnának jó tanárok tanítani msc-n, úgyhogy mindenképpen Miskolcra szeretnék menni.

Az anyagmérnöki van első helyen, de igazából megoszlanak a vélemények. Nincsen anyagmérnöki ismerősöm, így csak a neteről tájékozódtam. A források több mint fele azt állítja, hogy nagyon keresett szak, ahol sose végeznek annyian, amennyi szakemberre szükség van, még a győri cégek is jobban szeretik a miskolci diolomát, mint a győrit, és hogy az az öntészeti szakirány nagyon keresett amúgy is. A miskolci Műszaki Anyagtudományi Kar honlapján a kis videóban pedig az van, hogy az anyagmérnökök 600 ezreket keresnek. Viszont a források/emberek kis része azt állította, hogy megbánta, hogy ide jött és elvégezte, mert a munkáltatók azt se tudják, hogy ezt eszik vagy isszák, meg hogy már az anyagmérnöki gyakorlatilag be lett építve a gépész- és vegyészmérnök tantervbe...Szóval nem értem.


A lényeg, hogy ez után a vegyészmérnöki után mindenképpen tovább szeretnék fejlődni és feljebbi szintre jutni, amivel nagyon jól el lehet helyezkedni.


Mit tanácsoltok?



2019. okt. 12. 14:06
1 2
 11/12 Zolály ***** válasza:
Nagyon paranoiásan csak a "nagy fizetés" érdekel téged, úgy látom :D
2019. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Valakinek savanyú a szőlő, úgy látom :D
2019. okt. 17. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!