Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megfog változni a 8óra helyett...

Megfog változni a 8óra helyett 4órára való bejelentés a munkahelyemen amit nagyon szeretek, a fizu is jó, viszont babát szertnék Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mar 5+ éve dolgozok ezen a munkahelyen es most kezdtük el a babaprojektet a férjemmel, a fõnök viszont valtoztatni akar pont most.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2019. okt. 19. 15:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
32%
Nem is lett volna ezzel problémám. Őt érintette volna hátrányosan állítólag. A pontos okra már nem emlékszem miért.
2019. okt. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Hogy erintheti hatranyosan ha dolgozott volna?
2019. okt. 20. 16:33
 13/30 anonim ***** válasza:

Az a baj, visszakerestem volna az akkori levelezést, de már törölve lett az az email fiók.


A lényege abban állt, hogy látványosan látszódik ez esetben, hogy csak azért lenne bejelentve a terhesség utolsó heteiben, hogy meglegyen a TGYÁS ( Csed) magasabb összeg a gyes helyett. Ugyanakkor igen, épp a munka kapcsán érdekes, hogy lehet hogy valaki nem dolgozik a terhesség első hónapjaiban, de az utolsóban meg igen és épp azzal szerzi csak meg a jogosultságot, ahogy pl azoknál is így működik, akik csak papíron jelentik be tényleges munka nélkül, fiktíven csak a magasabb támogatásért. Lehet erre értette, hogy szeretnek ugrani munkaügyi ellenőrzésre.


Végül mi inkább megoldottuk ezt úgy, hogy Gyes mellett Efo-ba dolgozott, utána meg adókedvezménnyel rendes munkaviszonyban gyesről visszatérőként 3 évig, jelenleg is ebben van havi 44.000 Ft járulékvonzattal, ami jóval kedvezőbb, mint egy normál munkavállaló, illetve a nettója is magasabb a családi adókedvezménnyel , ami meg végül ígyis-úgyis a családi költségvetésben köt ki.

2019. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
50%

"ha nem írom alá, akkor elbocsájt".


A kiírt kérdésed ilyen helyzetben felesleges.

Ha aláírod, akkor is rosszul jársz, ha nem írod alá, akkor is.

Mégis milyen választ vársz arra, hogy "Ti mit tennétek ilyen helyzetben"? Van választásod? Állítólag nincs...

A kérdés akkor lenne aktuális, ha lenne választásod.


Én leírtam, hogy nem írnám alá úgy, hogy azt a fontos dolgot, miszerint akkor elbocsát, első körben nem közölted.


Következő kérdésem lenne: Van oka elbocsátani? Ugyanis a felmondás indoklása neki kötelező!

2019. okt. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Szia utolso:

Nem lenne oka elbocsajtani csak en ugy gondolom hogy akkor inkabb felvenne helyettem mast akit reszmunkaidoben jelentene be.

Pl.keres egy indokot.

Egyebkent nagyon jol megvagyunk, de sajnos egyszeru munkam van igy barmikor talalhat mast helyembe

2019. okt. 21. 07:53
 16/30 anonim ***** válasza:

Én értem, csak jogilag nem így működik a dolog, kizárólag akkor, ha a dolgozó hagyja magát.


Mivel én elég sok munkaügyi vitát végigkövetek, ezért merem állítani, a megnyerhető "perek" 70 %-át el sem indítják a munkavállalók. Azért hiszi a munkáltatók jelentős része, hogy azt csinál, amit akar. Pedig nem.

Vagyis lehet ..., de akkor nyithatja is tágra a bankszámláját.

2019. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
koszonom szepen utolsó !!!
2019. okt. 22. 16:57
 18/30 A kérdező kommentje:

Pl. a felmondas oka a fönököm részérol az lenne hogy személyzet leépítés.

Így felmondana nekem és ezzel jogosan "kirugna"

Ezeket mind feltételezésként írom, mivel kb. ez lenne a logikus az ö szemszögébol.

2019. nov. 27. 10:10
 19/30 A kérdező kommentje:

14es "felmondas indoklasa kotelezo" az elobbi valaszomba megírtam kb.mi lenne az indok.


Tehát így összességében mi lenne az okos döntés egy ilyen helyzetben?

2019. nov. 27. 10:13
 20/30 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ha keresel, találsz is másik munkát, kezdődik, hogy mikor szeretne szülni menni? ÁÁÁ, x év múlva, közben meg ha sikerül a babaprojekt, akkor lehet, a próbaidő végét sem várod meg, vagy utána 1-2 hónap múlva elmész táppénzre.

És ha keresel a 4 órás mellett másik 4 órásat, bolti eladóit?

2019. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!