Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megfog változni a 8óra helyett...

Megfog változni a 8óra helyett 4órára való bejelentés a munkahelyemen amit nagyon szeretek, a fizu is jó, viszont babát szertnék Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mar 5+ éve dolgozok ezen a munkahelyen es most kezdtük el a babaprojektet a férjemmel, a fõnök viszont valtoztatni akar pont most.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2019. okt. 19. 15:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

" a felmondas oka a fönököm részérol az lenne hogy személyzet leépítés.


Így felmondana nekem és ezzel jogosan "kirugna""


Aranyos. :)


Ahogy már említettem, amíg hagyja magát a dolgozó.


"A felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet."


Magatartás - gondolom - kizárva.

Képesség - gondolom - kizárva.

Munkáltató működésével összefüggő ok: Ha erre hivatkozva bocsát el, akkor ne igen vegyen fel utánad másik dolgozót akár csak részmunkaidőben sem. Ugyanis ezzel megalapozza azt, hogy a felmondás indoka nem volt valós és okszerű!


Minden felmondás támadható, és ahogy már írtam, a dolgozók kb. 70 %-a nem támadja meg, pedig jogilag teljesen hátrányosan érte, vagy "jogellenes" volt.


Még mindig azt mondom: Kérdésed felesleges, ha - szerinted - nincs más választásod.

Ha van egy másik részmunkaidős állásra lehetőséged, akkor nyugodtabban mehetsz bele a munkaidő csökkentésbe, ami lehet, hogy soha nem fog visszafordulni teljes munkaidősbe.

2019. nov. 28. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
20as. A 4oras mellett azert nem.kereshetek masik 4est mett 8at fogok dolgozni es igy reszben kezben kapom majd a fizut.
2019. nov. 28. 08:23
 23/30 anonim ***** válasza:
Ne változtass, jobb a 8 óra, úgy tisztességes. Ha 4 órába vagy akkor viszont ne dolgozz 8-at.
2019. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

20. vok: vagyis, papíron 4 órát dolgozol, de a fizetéssel mi lesz? Mármint a fele zsebbe, a másik pedig papíron, de ugyanannyi marad a fizetésed? Mert ha nem, akkor az éveid is hiányozni fognak és még a fizetésed sem lesz akkora.

Akkor inkább tényleg mondjon fel nekem, aztán kiderül, tud-e szabályosan felmondani, indokkal. Vagy tud találni vagy nem.

2019. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Ja hát kérem, azt nem mondtad kedves kérdező, hogy nem az a gond, hogy nem tud "eltartani", hanem az, hogy adót akar csalni a munkáltatód, amibe belevonna Téged is.


Így azért kicsit más a leányzó fekvése, mivel egy nagyon fontos információ lemaradt.


Ha Téged csak a babaprojekt miatt zavarna ez a dolog, és nem azért, hogy adott esetben, ha lebuktok, belerángattad magad egy jó nagy adat sz@rba, akkor szíved joga megtenni.

Mi történhet? Gyerekvállalás esetén lufi ellátás, lebukás esetén bírságolás, utólagos, visszamenőleges adó/járuléktartozás.


Nincs több hozzászólni valóm.

2019. nov. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
4 órás munka után nem jár gyed?
2019. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

24. vok:

25#

de nekiugrottál a kérdezőnek... Nem hiszem, hogy ő az egyetlen az országban, aki kevesebb időre van bejelentve, de többet dolgozik, a fizu másik részét pedig zsebbe kapja. Vagy épp be sincs jelentve...

Nem gondolom, hogy összejátszik a főnökkel, de szerintem nagyon nem tud mást tenni, mint elfogadja vagy sem és találhatnak - vagy talál, vagy nem - indokot a kirúgásra vagy egyszerűen olyan helyzetet teremt, hogy a munkavállaló inkább felmond.

Passz, hogy mit tennék, mert ha nem lenne a babaprojekt, akkor sürgősen másik meló után néznék, miközben nem fogadnám el.

2019. nov. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Baba projekt ide vagy oda.


Nem akartam ala irni a szerzõdést, majd olyan.kedvezotlen helyzeteket alakitott ki amely igazsagtalan is volt, -hetvegen, unnepnapokon nekem kellett dolgozni, szabadsagot kedvezotlenul adta ki ahogy semmi ertelme nem volt, plusz munkák stb.stb

Beadtam a felmondasom.

Egy hónap a felmondasi idõ vagy 2 hét ? koszonom

2019. dec. 20. 16:21
 29/30 anonim ***** válasza:

Tanuld meg, hogy az uzletben nincs baratsag! A munkaltatonak csak fejostehen vagy, semmi tobb.


Ha a probaido letelt, akkor 1 honap felmondasi ido van.

Nezd meg, mi van leirva a munkaszerzodesben.


Az 1 honapos felmondasi idonel elmehetsz tappenzre is, mivel ilyen aljadek a munkaltatod, en megtennem.

2019. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

29#

A Kérdező nem új dolgozó, nincs próbaidőn, 5+ éve van a munkahelyen.


Kedves Kérdező, ebből is látszik, hogy a munkáltató akkor becsül meg, amikor az érdeke úgy kívánja. Ezt nem úgy értem, hogy a dolgozó ott tegyen alá a munkahelynek ahol tud, nyilván szinte esélye sincs, hanem nem kell mindent elhinni, lebratyizni, stb. stb., ott kell lenni a kisbuksiban, hogy...

Neked 5+ éved van ott és ennyi volt, jött egy döntés, amivel nem értesz egyet, a munkáltató érdeke úgy kívánja, hogy "kidob" az ablakon egy 5+ éves dolgozót. Ok, van indoka, biztos a gazdasági helyzet, stb. stb. De akkor ne ilyen aljadék módon tenné, hanem nem tudom, hogyan, nem vok munkáltató.


A lényeg, a felmondási időd időtartamának kell(ene) szerepelnie, hogy x naptól kezdődik, y napig, rendesen dátummal, és talán annak is kell(ene) lennie, hogy igényt is tart-e a munkádra a teljes felmondási időre. Ha ez nincs, akkor passzolom a témát, felmerül akkor a jogszerű - vagy minek nevezzem, nem vok jogász - felmondás, érvénye-e a felmondás? Szokott lenni itt-ott ingyenes jogsegélyszolgálat, minden 5 perces dologgal nem biztos, hogy rögtön ügyvédhez kell szaladni.


Viszont itt jön a köv. helyzet, amiért sokan köp.ödnek a fiatal nőre, hogy most elmész egy másik munkahelyre, fel is vesznek és sikerül a babaprojekt a felmondási időre, akkor meg Rád fognak nézni csúnyán a munkahelyen - gyk-n -, hogy lám... már megint egy babaprojektes. Én azt mondom, hogy ezzel ne foglalkozz, az állásinterjún lehet, megkérdezik, hogy a gyerekekkel hogy álltok - törvénytelen megkérdezni, tudják, de sokszor megteszik, kellemetlen lesz, hogy csak emiatt utasítanak el.


Javaslom, hogy akár itt a gyk-n is szétnézhetsz a kérdések között, itt a karrier topicban, nemrég volt róla szó, többen feltették már uezt a kérdést, megspórolsz magadnak egy csomó időt, kapsz vagy 20-30 választ, ha meg felteszed uezt, akkor lehet jön 2...


Sok szerencsét kívánok!

2019. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!