Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet kitörni az alkalmaz...

Hogy lehet kitörni az alkalmazotti létből?

Figyelt kérdés
20 éve vagyok alkalmazott, reggel 8-tól este 5-ig. Totál belefáradtam, hogy nincs életem, nem tudom elintézni a magánéleti dolgaimat, ha van egy 1 órás elintézni valóm akkor is ki kell venni egy nap szabit amiért logisztikázni kell, hogy el tudjak jönni. Azt mondják, hogy keressem meg az életemben azt a dolgot amit szeretek csinálni és azt fejlesszem tökéletesre és azt vállalkozzam. De ha egy mókuskerékben van az ember akkor már hobbira se jut az idejéből.
2019. okt. 20. 08:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Fejleszd magad bizonyos területeken,olyan szakmát sajátits el amire van kereslet,azt napi szinten gyakorold.

Aludj keveset ez a titok,fiatal vagy bírni fogod.

2019. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Őszintén szólva ha 20 év alatt nem jutottál semmilyen vezető szintig, se magadtól nem merült fel az benned, hogy képezd magad, válts egy rugalmasabb pozícióért vagy vállalkozz, akkor sehogy.
2019. okt. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha egy gyárban dolgozol 20 éve, akkor nehéz elmenni vállalkozni. Ha értesz valamihez, amit el lehet adni (mint tudást), akkor munka mellett egy félállású katával, majd továbbfejlődve lehet haladni.

De egy vállalkozó is dolgozik 8-5-ig, sőt tovább is.


Én a főállás melletti stációban vagyok. Elvégeztem egy mesterképzést, kéthetente 2 nap szabi, a végén már fizetés nélküli mert nem maradt, természetesen nyaralni, pihenni nem voltam 2 évig.

Most munka után dolgozom még a saját projekteken este 8-tól 11-éjfélig. Meg hétvégén valamennyit. Mellette család, gyerek.


Tehát ha neked nem tetszik a munka, meg nehéz megoldani egy magánéleti dolgot (amúgy napi 1 órát normálisabb helyeken lehet csúsztatni), akkor el kell keserítselek. Vállalkozni sem lesz könnyebb.

2019. okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2 kisgyerek mellett így is 4-5 órát alszok. De igazad van, valamivel fejleszteni kell magam.
2019. okt. 20. 08:49
 5/17 A kérdező kommentje:
Egy üzletben vagyok eladó, ahol egyedül vagyok. Régen egész jó volt, átlag felett fizetett. Meg se fordult a fejemben, hogy elmenjek más irányba. De időközben született 2 gyermekem és velük sokasodnak a teendők. Nem zavar ha sokat kell dolgozni, csak ha pl el kell szaladni dokihoz vagy valamit elintézni akkor ne legyen gond gyors elugrani.
2019. okt. 20. 08:54
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

És a 2 gyereket a gólya hozta?

A párod miben segít neked?

2019. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
2 gyerekem van, mindkettő ovis, főállásban dolgozom ÉS levelezőn egyetemre járok és éjjel tanulok. Igen, kva nehéz. De nincs más megoldás, ha az ember változtatni akar. Vannak távoktatás, levelező képzés és ha nem felsőoktatásban gondolkozol, akkor hétvégi tanfolyamok is. Energiabefektetés és áldozat nélkül nem várható változás. Ez az igazság.
2019. okt. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt gondolja, hogy ha maga vezet egy vállalkozást akkor majd mennyivel jobb lesz neki.


Pedig mindenképpen nehezebb mint alkalmazottnak.


Elöször is minden befektetést neked kell állni, és ha csak egy nap kevesebben jönnek elkezdesz rajta izgulni, hogy jaj miért is(pedig alkalmazottként tudtad, hogy ilyen van).

Aztán minden problémát magadnak kell megoldanod. Ha valamin buksz, akkor ez van alkalmazottként. Tulajként egy óriási probléma.


Most reggel 8-5-ig dolgozol, 5 napot.

Saját lábra állva reggel 6-8-ig dolgozol, közben jön az alkalmazott 9-14-ig vagy ott. majd este 17-20-ig még a könyvelést és egyéb dolgot csinálsz, majd éjszaka kell még egy két dolgot elintézned vagy nem tudsz aludni még +3 óra munka... 7 napban ...

2019. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Vállalkozz
2019. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

#8 ha rossz üzletbe kezd akkor igen, az alkalmazotti élet sokkal de jobb mint a vállalkozói.


én 2 saját webshopot viszek főállás mellett, napi átlag 1,5-2 óránál nem kerül több időmbe mindent magam csinálok a termékbeszerzéstől a postázáson keresztül a weboldalt teljes körű összerakásáig.


Szóval nem egy éttermet kell nyitni, vagy az 1001. turkálót, ahol nyitvatartási idő van és alkalmazott kell vagy a tulajnak kell ott rohadnia 12 órában.


Ma reggel úgy keltem fel, hogy az éjjel míg aludtam volt 4 vásárlóm. Ilyen vállalkozásban kell gondolkodnia annak, akinek kevés az ideje és nem az önmaga rabszolgája akar lenni.

2019. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!