Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a vélemény/tapasztalat az...

Mi a vélemény/tapasztalat az állandó éjszakáról? Kaptam egy jó ajánlatot, nagyon jó fizetéssel, de nem tudom, hogy megéri-e az állandó éjszaka. Egészségileg, fizikailag mennyire rossz döntés az éjszakai munka?

Figyelt kérdés

2019. okt. 23. 17:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ez a munkarend gyakorlatilag azt jelentené, hogy minden áldott nap 14 órázol.

Szerintem 2 hét után kidőlnél, előbb-utóbb mentő vinne el.

Az oda-visszautat még bele sem számoltam, de remélem, így nem vezetnél, mert igen hamar halálos közlekedési balesetet okoznál, volánnál elalvás, lassú reakcióidő, stb.

Rendszeres 14 órázás után nem tudnál időben reagálni arra, mikor egy gyalogos lelép a járdáról, és kész a baj.

Tudom, kicsit előreszaladtam, de tudod, jobb félni...

Éveken át túlóráztam, pedig az csak irodai munka volt, és szabályos keretek között, azaz heti 8 óra. Ez azt jelentette, hogy vagy bementem szombaton is 8 órát, vagy hétköznap 2x ráhúztam 4-4 órákat. Kb 5 éven keresztül. Gyilkos volt. Ebben az 5 évben nem volt magánéletem, mert sehova nem volt energiám elmenni, a párommal alig találkoztunk.

És ez csak heti 48 óra. Amit te tervezel, az heti 70 óra, még akkor is gyilkos lenne, ha hétfőtől vasárnapig nyomnád napi 10 órával.

Szerintem a vesztedbe rohansz. A nettó 280 meg lehet jónak tűnik, de ma már nem olyan nagy összeg ez, szakmunkáért meg főleg.

Ha egyébként van hol laknod, van mit enned, akkor inkább menj diákmunkázni a Tescoba heti 2-3 napot.

2019. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Azt a plusz pénzt amit keresel vele orvosra és gyógyszerre fogod költeni... tapasztalatból írom sajna de az éjszakázas teljesen megborítja a szervezetedet és még egy egyszerű náthából is egy hetes táppénzt csinál.
2019. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!