Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Perrel fenyegetőzik a gyakorla...

Perrel fenyegetőzik a gyakorlati helyem. Megbírságolhatnak?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Szeptemberben kezdtem a 13.-osztályt, amivel szerzek még egy szakmát. A képzés úgy zajlik hogy 2 hét iskola majd 2 hét gyakorlat váltja egymást. A gyakorlati helyemmel vannak gondok...Eleinte az volt hogy mondták hogy különböző helyekre osztanak be (a hotelon belül) - például takarítónő, amit alapból nem lehetne a tanáraim szerint hiszen nem kapcsolódik a turisztikai szervező szakmához amit tanulok. A másik gond az volt hogy nem kaptam meg az előírt minimált (300 forintos órabért) és helyette csak száz forintot "kerestem" óránként. Az utolsó pedig egy személyes dolog, amit fel sem hoztam ...hogy úgy bántak velem mint a kutyával. Már 2 hete másik helyet keresek titokban és ma behívtak 2 órára az álomhelyemre megbeszélésre, mert oda mehetnék. Ezzel az a bökkenő hogy 1-re kellett volna mennem dolgozni. Délben tudtam meg hogy mehetek a meghallgatásra, és ezért későn szóltam a hotelnek hogy nem megyek, és azzal a lendülettel fel is mondtam, és megindokoltam hogy nem kaptam meg a minimált sem. A sztori lényeges pontja amit kihagytam hogy szünetekben nem dolgozhatnék (az osztályfőnököm mondta hogy nem végezhetek akkor olyan munkát ami az év befejezéséhez kapcsolódik) és már elkezdődött a szünet és úgy hívtak be...Amikor elmondtam a jelenlegi helyem igazgatójának hogy nem megyek be elkezdett velem kiabálni és fenyegetőzött hogy ebből per lesz, és majd súlyos bírságot szabnak ki rám ha nem megyek be mert így be kell zárni azt a részt arra az estére ahol lettem volna. Most eléggé zaklatott vagyok, sajnálom ha kusza lett a történet

2019. okt. 26. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Kár, hogy még bele sem lapoztál a képzési szerződésedbe...
2019. okt. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem kaphatsz bírságot.

Ebben az országban ha hagyod, hogy kihasználjanak ki is fognak használni.

2019. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Akkor ma 12-kor jött egy telefon, h 14-re mehetsz interjúra. Te cca. 12:10-kor felhivtad a jelenlegi helyedet, h az 50 perc múlva kezdődő műszakodba nem fogsz menni és fel is mondasz.

Na és mi van, ha az új helyre nem vesznek fel?

2019. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
felvettek
2019. okt. 26. 19:06
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Olvasd el, hogy mi van a szerződésben!
2019. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
csak egy gyakorlati szerződésem van, amiben nem írnak erről semmit
2019. okt. 26. 19:23
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Először is: gratulálok!

Bátornak kell lenni, főleg ha ilyen gusztustalan módon kihasználnak.


Másodszor: még ha lenne is a szerződésben bármi ezekre az esetekre, a kérdező egy nappali tagozatos diák, és ennek is vannak ám szabályai! Amik a külön szerződésben nem lehetnek hátrányosabbak a diák számára annál, amit a törvény előír! Még ha alá is írta volna egy bamba pillanatában a 100 ft-os órabért, akkor is a 300-at kellene adni, kötelező jelleggel!

Ez egy mocskos legalja hotel lehet, mondjuk a legtöbben ez megy.

Én lehet, nem hagynám annyiban, de először nyugodj le, aztán majd meglátod. Ha az igazgatójuk is ilyen gyökér, és nem szereti betartani a törvényt, akkor hozzá nyilván nem fordulhatsz.

A tanáraiddal még beszélhetsz, de ha van bérpapírod a kevesebb bérről, akkor pl. munkaügyi bejelentést is tehetnél.

Tudom, mikor lenyugszik az ember, akkor már úgy van vele, hogy inkább nem is akar gondolni rá, bíróságra mászkálni meg főleg nem akar.

NEm is azt mondom, hogy pereld be őket, csak egy bejelentést tegyél, igazold hivatalosan, amit állítottál, a béredet tudod, a szünetben történt munkát pedig jelenlétivel. Ezután neked nem kell majd bemászkálnod, a hatóság majd kivizsgálja a dolgot.

Én úgy vagyok vele, hogy aki ilyen szemét módon, szándékosan törvényt sértve átgázol másokon, megkeseríti az életüket pusztán a pénzért, vagy a hatalomért, annak igenis nyaljon vissza a fagyi!

Nehogy már azt higgyék ezek a kiskirályok, hogy nekik mindent lehet, rájuk nem vonatkozik a törvény!

Az a baj, hogy mindenki panaszkodik, hogy milyen világot élünk, de senki nem akar tenni semmit, hogy ez megváltozzon. Hát hajrá, az ilyenek ellen egy jól irányzott bejelentés, te jelenleg ennyit tehetsz, ő meg ha meg is ússza, akkor is szerzel neki pár kellemetlen percet, esetleg még bírságot is kap. Az meg plusz jól jön, hogy az elmaradt béredet kifizeti. Gondolom senki nem akarna 100 ft-os órabérért takarítani.

2019. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Fosd le. Diák vagy, nekik meg bőven van vaj a fülük mögött. Nem perelnek, nagyot buknának.
2019. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze per. El se jut a bíróságig. Emiatt ne izgulj. Dolgoztam szállodában, a legtöbb helyen patkányul bánnak az emberekkel.
2019. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Szombaton nem sok helyen van se gyakorlat, se interjú, neked mindkettő összejött...
2019. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!