Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itt a gyakorikon fizetes...

Itt a gyakorikon fizetes temaban mindenkinek olyan jo a fizuja, mindenki felre tud tenni 30e folotti osszeget, a kornyekemen pedig honaprol honapra alig jonnek ki. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2019. okt. 28. 16:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
8%
Az en kornyezetemben mindenki 100 fölött tesz felre, higy is van ez?
2019. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
9%
Jellemzően egy ilyen fórumon nagyobb arányban fordulnak meg jobbmódú, magasabb végzettségű, nagyvárosban élő emberek, akiknek ezen okokból magasabb a fizetése. Ha egy hátrányos helyzetű kistérségben élsz, akkor teljesen átlagos, hogy senki nem tud félretenni a környezetedben. Én budapesti multis közegben létezem a karrierem eleje óta, gyakorlatilag nem ismerek olyan embereket, akik nettó 300k alatt keresnének, de több olyat is, akinek alkalmazottként millió felett van a nettója. Hasonló ez ahhoz, mint hogy x párt szimpatizánsaként általában az ismerőseid jelentős része is azon párttal fog szimpatizálni.
2019. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
60%
Aki szarul keres, az nem fog itt dicsekedni vele.
2019. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
32%
A legtöbb embernek a legtöbb ismerőse nagyságrendileg hozzá hasonló anyagi helyzetben van. Ezért te is főleg magadhoz hasonlóakat ismersz.
2019. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
19%

Igen, többet is félre tudod tenni.


Mi az ára ennek:


-30 évesen is a szüleimmel lakom (lakbér nincs, csak a kaját, meg a rezsi rám eső részét fizetem)

-nincs barátnőm

-nincs kutyám, se macskám

-nem járok nyaralni

-autóra a minimálisat költöm illetve csak munkába járok vele, így havi 15e-nél nem több a benzin (+ a cég támogatja a bejárást)

-nincs éttermezés, wellness, mozizás, kajarendelés

-nincs drága hobbim

-6 éve nem cseréltem a mobilomat



Felteheted a kérdést, hogy megéri e?!

2019. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
21%
62%-os, 120ezerbol fizettem az alberletet s mivel 4-en laktunk egy lakasba, igy osszesen 30ezer volt rezsivel egyutt. Nem tolt alám senki semmit, egyetemre jarta. levelezon, mellette dolgoztam rendes munkaidobe. Attol, hogy te eletkeptelen vagy, más még nem az :)
2019. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

220 a nettóm, 56 fős cégnél dolgozom vidéken asszisztensként. Szerintem egy átlagos magyar munkavállaló (középszinten)nagyjából ennyit kap. Legalábbis a környezetemben ezt látom.

Nem élek nagy lábon, igaz nem is nyomorgok, így havi+/- 100-at félre tudok rakni (nincs hitel és költséges hobbi). A környezetemben van aki lényegesen kevesebbet keres és az is tud valamennyit félrerakni, de van olyan is, aki ennél lényegesen többet kap és hónapról-hónapra él. Ez nagyban függ az életviteltől.

2019. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%

"62%-os, 120ezerbol fizettem az alberletet s mivel 4-en laktunk egy lakasba, igy osszesen 30ezer volt rezsivel egyutt. Nem tolt alám senki semmit, egyetemre jarta. levelezon, mellette dolgoztam rendes munkaidobe. Attol, hogy te eletkeptelen vagy, más még nem az :)"


Gratulálok a nagyképű stílusodhoz, meg a menő életedhez.

Biztos életképtelen vagytok, ha te azt mondod. Szerintem meg nem. 27 évesen vettem egy házat, 1/1 tulajdon. Jelenleg is van némi félretett pénzem, de egyébként mindent megengedek magamnak. Nem élek nagy lábon, nem erre kell gondolni, csak ha megtetszik valami, meg tudom venni, nem kell az árcímkét néznem, hogy hú, vajon belefér-e.

Bocsáss meg, de a 4 idegen (azaz nem egy család) egy lakásban nálam nem fér bele a kellemes, élhető élet kategóriába. Max egyetemi évek alatt, akkor még buli, de később így élni? Kösz, nem? Aki ennyire a spórolásra hajt, és csak így tudja megoldani a lakhatását, na az az életképtelen, ha már itt tartunk.

2019. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem írtam, hogy soha a büdös életben nem kaptam egy fillér támogatást sem. Abba kellett hagynom az egyetemet, és elmenni dolgozni, ha enni akartam. A bátyám mindent megkapott, legalábbis segítettek neki elindulni az életben, belefogni egy építkezésbe. Mire én lettem annyi idős, befuccsolt a vállalkozás, a szülők rokkantak lettek, ma az én támogatásomra szorulnak. 10 fillért nem adtak soha, mert nem volt miből. Mindent, amit elértem, egyedül értem el. Elmentem dolgozni, és voltak nehéz évek, nem tagadom, de sosem éltem idegenekkel 30 ezerért.
2019. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
És ez kit érdekel? Kérdezte valaki? Te kötsz bele boldog-boldogtalanba, hogy mi bezzeg hazudunk, csak mert jobban megoldjuk a dolgokat, mint te. Itt egyedül te vagy nagyképű. Igen huszonevesen laktam együtt 4 emberrel, most 26 evesen saját lakásom van, de ha nem lenne, és albérletben kellene lakni, kkor is masokkal laknánk együtt a párommal, mert szerontem id.iota az, aki kiad annyi pénzt, csak hogy pöffeszkedjen egyedül ott. Inkább lakok így 1-2 évig, mint hogy 10 évig egyedül egy alberletbeb. Meg is lett a böjtje. De szerintem kezeltesd magad, majd beteges ez a hisztizés, meg a fusztráció masokon valo levezetése, és szerintem nem is kíváncsi rá senki
2019. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!