Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a betegszabadsá...

Magyarországon a betegszabadság miért lett ennyire ostobán meghatározva?

Figyelt kérdés

Magyarországon, az a szabály, hogy egy évben 10 napra 70 százalékos táppénz jár, utána csak 60 százalékos.


Ez így teljesen rossz.Minta a kínai kommunista párt mérsékel szárnya találta volna ki


Németországban úgy működik,hogy az első 3 hétben 100 százalékos a táppénz, utána van csökkentett.A legtöbben 3 hét alatt felépülnek egy influenzából is.

Továbbá, ott van lehetőség 3 napot igazolni magadnak, orvos nélkül.Ha csak megvan fázva valaki, 3 nap alatt kifekszi, nem feltétlenül kell ahhoz orvos.



Magyarországon, a rossz táppénz szabályozás miatt, sokan betegen is dolgoznak és fertőzik a többi embert.

A másik, ha valaki beteg attól ugyanúgy fizetnie kell a számlákat, ugyanúgy etetnie kell a gyerekeit.Ha elromlik a frigo, ugyanúgy újat kell venni.

Ezek alól nincs felmentés.



Valamelyik politikai pártnak ez kiváló kampánytéma lehet, márpedig arról,hogy legyen közös EU szabályozás erről és akkor az aktuális kormánypártok (nem tudom,hogy a Fidesz vagy az MSZP vezette be) nem tudnák manipulálni.


2019. nov. 2. 13:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
62%

Akkor sem tudnád jogszerűen kivenni... hiába pontoz le a sok debil, a tv ez: A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie.


Tudod 15 nappal előre, hogy beteg leszel? Ennyi.

2019. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg te vagy a debil.

Ez, hogy mennyivel rendelkezik a munkavállaló, csak egy irányadó.

Max lehúzó gyárakban tartják ezt be, hogy ők küldenek el akkor, amikor ők akarnak.

Vagy szezonálisan, ha leállás van. Ilyet mondjuk ismerek, de ez nem lehúzás, minden évben ugyanakkor áll le a gyár, 2 hétre.

De ez nem egy rossz dolog, lehet előre tervezni, a család fixen akkor megy nyaralni, vagy akkorra időzítenek egy felújítást.

Ez még mindig csak 10 nap.


A legeslegtöbb helyen akkor adják ki, amikor kéred, rengeteg helyen elég előző nap is szólni, de azért persze legyen meg a pár nap, hogy tudjanak tervezni.

Szóval lehet erre hivatkozni, mert valóban le van írva, de ne csináljunk már úgy, mintha mindenhol így működne.

És debilke, attól, hogy a legtöbb helyen elengednek akkor, amikor te kéred, még nem törvénytelenek!

A dolgozó javára el lehet térni, és teljesen szabályos, sőt jófejség a cégek részéről.


Ha valaki 200 ezret keres, és 152 ezret kap meg betegszabival, ott valami nagyon nem ok.

Én is kb 200-at keresek (206), és kihasználtam mind a 15 napot, sőt azon felül is, mert év elején mindig visszaestem. De 180-190 alá sosem ment a fizum. (Nem egyszerre voltam oda sokáig, hanem több részletben.)

200 ezernek gyakorlatilag a 150 ezer a 75%-a, tehát ott egész hónapban betegszabin/táppénzen kellett lenned, hogy ennyit kapj!

Szóval ez vagy kamu, vagy nem csak egy kis megfázás volt, hanem egy hónapig nem dolgoztál.

2019. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
21%

Ez, hogy mennyivel rendelkezik a munkavállaló, csak egy irányadó.


Szövegértés egyes, szevasz.

NEm az a lényeg, mennyivel rendelkezik. Jogszerűen 15 nappal előre kell jelezni az igényt.

2019. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindenhol kötelező a 15 nap. Én eddig bárhol dolgoztam elég volt előtte szólni. Betegség esetén is volt, hogy inkább szabadságot vettem ki mert volt még sok.
2019. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
78%

Nem nekem egyes a szövegértés, hisz erre is kitértél.

Mikor leírtam, hogy általában nem ez a jellemző, akkor jöttél a másik résszel.

De ettől még nem értelmeztem félre.


És nem, a legtöbb helyen nem is kell ennyivel korábban jelezni.

Max a hosszú szabit, ha nyaralni mész.

De ha menned kell ügyet intézni, vagy bármi történik, azt nem látod 15 napra előre.

És nem is várják el.



a jogszerűségbe igen belebuknál, ha mindent így értelmeznél.

Amikor felszállsz egy buszra, ki van ragasztva általában az utazási feltételek nevű dokumentum.

Én szoktam elöl ülni távolsági buszon, évek óta olvasom reggel, munkába menet.

Ugye azzal, hogy megveszed a jegyet/bérletet, elfogadod az Utazási feltételeket, hiszen ezzel egy szerződés jön létre utas és szolgáltató között.

ezekben a feltételekben le van írva, hogy milyen sorrendben kell felszállni. Vicces, igaz? Kötelező jelleggel kéne előreengedni bizonyos embereket. Van, amikor az illem is ezt diktálja, de azért nonszensz lenne íyg utazni.

De le van írva, hoyg fertőző beteg nem utazhat. Szerinted hányan viszik busszal a gyereket orvoshoz, mikor influenzás? Vagy biztos voltál már te is fertőző, ha nem volt kocsid, taxit hívtál?

Másik: koszos ruházatban nem lehetne felszállni. Kb egyetlen melós sem szállhatna fel a munkásruhájában.

Remélem érzed, mit akarok mondani.

Ez lenne a jogszerűség.

De emellett van egy élhető élet, ahol nem robotok, hanem emberek vagyunk.

2019. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!