Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betegszabadság alatt hívogat...

Betegszabadság alatt hívogat a cég?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem az első főállású munkahelyemen, most lebetegedtem, otthon pihennék. Természetesen tájékoztattam a céget (multi), hogy a héten már biztosan nem megyek, jobbulást kívántak. Ennek ellenére egész nap keresnek hol emailben, hol telefonon. Pihenni szeretnék, és az nem megy úgy, hogy a telefon mellett kell ülnöm egész nap. Ez mennyire normális? Ti mit csinálnátok?

2018. nov. 7. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Milyen ügyben keresnek? Mennyire sürgős és mennyire vagy nélkülözhető?


Nálunk a cégben egyszer lebetegedett, aki az utalásokat intézte és nem volt hajlandó egy utalást elindítani, pedig a beszállító már vissza akarta emiatt mondani a szállítást és a megrendelést.

2018. nov. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell a telefon mellett ülnöd. Esetleg néha segíthetsz, ha a kollégáidnak így könnyebb, de semmiképpen sem várhatják ezt el.
2018. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem akarom elhinni, hogy egy multi cégnél nincs lagalább egy ember, aki pár napra át tudná venni a munkádat.
2018. nov. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Ki kényszerít, hogy felvedd a telefont? Emailt nem kell olvasni, a telefont meg lenémítod. Esetleg egynek felveszed és megmondod, hogy otthon fekszel betegen, nem tudsz dolgozni. Kicsit legyél életképesebb. Főleg ha eddig megoldották nélküled, pár napot ki fognak bírni, nem kell jófejkedni meg betegen dolgozni. Főleg ha bírsz dolgozni, annyira nem vagy beteg se, hogy otthon feküdj.
2018. nov. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
50%

Hát ja csak ha erősködik hogy nem veszi fel, akkor lehet hogy mire visszamegy más ül majd a székében....


Nekem volt (csak volt!) olyan koolegám aki szabi alatt nem volt elérhető- a saját mobilján teszem hozzá!

Nem kellett visszajönnie szabiról csak ennyit mondok.

2018. nov. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg még próbaidőn vagyok, ezért kicsit félek is attól, amit 5. írt, sajnos anyagilag nem állok jól. Amikor felhívtam a menedzsert, hogy nem tudok menni, taxival el akarta küldeni a laptopom, hogy dolgozzak otthonról. Mondtam neki hogy ülni sem tudok, így ez egyelőre ki van zárva, plusz az ajtóig sem bírtam volna elmenni, hogy átvegyem a laptopot. Lumbágóról van szó, egész nap csak fekszem.

Egyébként teljesen nélkülözhető vagyok, mivel pályakezdő vagyok, és még nem sok dologhoz értek a cégnél, inkább csak besegítek a kollégáknak. Ezért nem értettem én sem, miért keresnek ennyit. Köszi a válaszokat!

2018. nov. 8. 08:28
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Azt írod, lumbágó, és felajánlották a home office-ot. AZaz mozgásszervi panaszod van, nem olyan betegséged, ami laptop előtti meg a telefonos munkát ellehetetlenítené.


Nem értem, akkor miért nem lehet felvenni a telefont.

2018. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
55%

"ami laptop előtti meg a telefonos munkát ellehetetlenítené."


De ha ez így van akkor ugye a betegállomány alatt a 100%-os bért kapja majd és nem a csökkentett 70%-os pénzt? Ugye te is így gondoltad? Hát ha dolgozik akkor betegállomány alatt is jár a teljes bér!

vagy ne jérjon csak a 70%-os betefállományos bér-de akkor nincs telefon nincs laptop és nincs munka!

Akkor betegség van és kész!


Ugye te is így gondoltad?

2018. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es, nem tudom volt-e már lumbágód, szerintem ilyen fájdalmakkal te sem tudnál dolgozni. Fekve pedig nem lehet 8 órán keresztül dolgozni.
2018. nov. 8. 21:12
 10/11 anonim válasza:
58%

summázom amit gondolok. AZ a cég amely betegáloményom alatt hívogat az addig lenne a munkahelyem. Hívogassa a jó k**va anyját a főnök.

Vagy oké hívogasson. De akkor adjon teljes bért betegség idejére is + perzse rendelkezésre állási díjat is fizessen.

2018. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!