Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Béremelés 6 órára 100-at...

Béremelés 6 órára 100-at fizetni,8 órára meg 133-at? Szerintem pont ugyanannyit keresnek.

Figyelt kérdés

Ezek az értékek nettóban értendőek. Eddig 6 órára kaptak nettó 100-at, vagyis havi össz 120 órára kijött 833-as órabér.

Most áttették őket teljes időbe 8 órába, és havi 160 órára kapnak 133-at. Az órabérük ugyanúgy 833 nettó.

Hol itt a béremelés? Többet dolgoznak havi 40 órával és ennek megfelelően többet is keresnek. De ez nem emelés.

Emelés az az lenne ha ugyanannyi időre kapnának többet.

De így ez mitől emelés?


Ezen logika alapján ha én benn maradok túlórára és nem 8-at hanem 10-et vagyok benn, és arra a napra többet fizetnek akkor nekem bért emeltek? Nem, én ugyanannyit keresek csak többet dolgoztam és így többet kapok.

De ez nem béremelés!


2019. nov. 3. 14:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek foglalkozol mas emberekkel? Foglalkozz a sajat gyaraddal, ahol segedmunkas vagy
2019. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Miért NEM béremelés? elemi közgáz. 1. óra kb.


Mert mi a bér? A munkás munkájának IDŐEGYSÉGRE vetített ellentételezése.

Vagyis nem az a kérdés mennyit kap összességében mert evidens hogy 2 órára többet kap mint 1-re, de IDŐEGYSÉGRE vetítve nem kap többet-és ezért nem béremelés.


Magas vagy érthető?

2019. nov. 4. 11:12
 23/25 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed nélkül is értettük. Csak LESZARJUK.
2019. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Gondolom irigykedsz, nyugi ha emeles ha nrm neked jobb nem lesz
2019. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Elemi közgáz??? :O


Elemiben nem is tanítanak közgázt!

2019. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!