Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások miért érzi magukat...

Diplomások miért érzi magukat többnek mint egy szakmunkás vagy átlag érettségizett?

Figyelt kérdés

Nekem is van diplomám, irodában dolgozom, jól keresek.


Viszont azt látom hogy sokan elvégeznek egy főiskolát/egyetemet, és függetlenül attól hogy az egy komoly jogi egyetem, vagy semmit érő büfészak, óriási királynak érzik magukat és lenézik akinek nincs felsőfokú végzettsége.


Miközben egy jó szakmunkás sok esetben 4-5x annyit keres mint egy átlag diplomás, és saját maga ura.


Tehát önmagában attól hogy több a papírja, miért gondolja valaki hogy értelmesebb, életrevalóbb, különb ember?


Tisztelet a kivételnek.



2019. nov. 8. 21:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

Milyen szakterületen vagy képbe, minden szakmában (is) ? :-)


Nálunk vendéglátósoknál huszadrendű a diploma, ha jó szakember vagy. Szakmunkásként is lehetsz felső vezető havi nettó 5000+ euroért is alkalmazottként is, hogy ne keverjük ide bele a vállalkozást feleslegesen és körtét körtéhez hasonlítsunk alkalmazottként.


Orvosnál már azt mondom, más egy sebész diploma megítélése egy szakápolóhoz képest.


De nem általános ez az eset. Családon belül érdekes jelenség volt amikor egy ügyvédtől kétszer annyit keresett egy szakmunkás szobalány. :-)

2019. nov. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%
Hát nálunk a diplomások recepciósok, asszisztensek és ügyfélszolgálatosok. Többet keresek náluk, érettségivel.
2019. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

Rövid válaszom:

-Diploma = hatalmas esély egy nyugodt életre, egy olyan munkára amit szeretsz csinalni, átlag feletti fizetésre, átlag feletti életszínvonalra.

Igazad van kérdező, sok diplomás ilyen sajnos. Viszont!

A diploma a lehető legjobb dolog amit tehetsz magaddal. Ha van rá bárkinek itt legetősége, KÉRLEK jelentkezz egyetemre. Két éve végeztem és 290 ezret kapok, 10re megyek dolgozni és 6kor indulok haza. 28 nap szabim van, és jövőre 310 ezret valószínüleg megkapom. Ez mellett bármikor kimehetek külföldre a szakmámba dolgozni, és nem pedig modernkori rabszolgaként élnék kinnt (dolgoztam kinnt).

Szóval nem nem éri meg szakmunkásnak lenni, mikor pár év tanulás után nyugdíjas korodig nagy valószínűséggel anyagi gondok nélkül, nyugodt, kényelmes munkahelyen dolgozhatsz, és nem csak munkáról fog szólni az életed.

Igen, tisztában vagyok vele, hogy bizonyos szakmákban dolgozók, akik értenek is ahoz a szakmához, nem sok munkaórával rengeteget keresnek. Viszont a statisztikával is tisztába vagyok (nem csak középiskolással), de ehez nem is kell diploma, hogy kiknek nagyobb a medián keresete, a szakmunkásoknak, vagy diplomásoknak. Akkor annak a valószínűségéről ne is beszéljünk, hogy ha van egy diplomád, hatalmas esélyt adsz magadnak egy átlag feletti keresetnek és kényelmes munkahelynek. Ami pedig szerintem elég jó dolog, hisz majdnem életed végéig dolgozni fogsz.

2019. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

"Miközben egy jó szakmunkás sok esetben 4-5x annyit keres mint egy átlag diplomás, és saját maga ura."


Te kevered a szezont a fazonnal. A szakmunkas akkor keres 4-5x annyit mint egy diplomas es akkor a sajat maga ura ha vallalkozo. A melos nem keres tul jo es oraberben dolgozik.

Amugy meg ne azt hidd hogy a vallakozo csak kikuldi az embereket dolgozni es meg felvenni a penzt. Sokat csorog a telefon, mennek arajanlatot adni keso delutan, stb.

En 7 evvel ezelott vegeztem el az iskolat de meg mindig nem tartok ott hogy vallalkozasom legyen.

Ismerek valakit aki kozmetikusnak tanult es miutan elvegezte azonnal lett sajat szalonja. Szuleinek van penze, bereltek neki szalont es segitettek fizetni a jarulekokat a vallalkozasa utan.


Diplomas is lehet vallakozo. Ha orvos vagy akkor lehet maganrendelod, ha tanar vagy pl nyelvtanar akkor nyeliskolat nyithatsz, ha mernok vagy akkor mernoki irodad lehet, ha informatikus vagy akkor informatikai ceged lehet pl webfejlesztes, szoftverfejlesztes



Az en szememben a diplomanak nincs nagy erteke mert nagyon sok a diplomas. Ugy tunik barki letud diplomazni ha akar.

2019. nov. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

Jogom van bárkit lenézni :), azért amiért én akarom.

Lehet nálam tanultabb, jobban kereső, idősebb, ha pl lenézi a nőket akkor én meg lenézem őt.

2019. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%
Sokkal inkább a visszája működik, ingyenélő irodistáznak mindenkit, akinek nem az a feladata, hogy dolgokat lapátol.
2019. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
41%

"Az átlag szaki örül, ha él és megkapja a 150 et, sok-sok munkaorara."


Egy pár évet elcsúsztál az időben.

Nettó 150 ért már egyszerű droidmunkára se találsz embert. Egy segédmunkás már nincs napi 10-12e alatt.

Egy gyakorlattal rendelkező jó szakmunkás az bőven havi 200 fölött indul,műszakolva ,túlórákkal meg inkább 250...

2019. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

Egy példa a nyárról,házfelújítás:

Külső homlokzatfestés(klasszikus kőporozott kádárkocka + kis melléképület. festék megvolt,színt én kevertettem)

Átlag 200e Ft körüli árajánlatok 3-4 hetes vállalási idővel...Miután a Risitas szerű röhögőgörcsből felépültem, egyedül 2 nap alatt végeztem vele.Tehát ha egyedül jön a májsztró akkor visszaosztva is ~10.000 Ft ÓRA bérben dolgozott (volna)

2019. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

Itt mindenki lenéz mindenkit. Ez egy ilyen ország. Ha van diplomája, azért, ha nincs diplomája, azért.

Anyám 8 általánosával pl. azt vallotta, hogy az ment el továbbtanulni, aki lusta volt dolgozni. Neki nem tudtam megmagyarázni, hogy nem minden irodista lusta munkakerülő, aki kávézgat egész nap.

Egyébként az teljesen igaz, hogy nem feltétlenül a jó fizetésért kell a diploma. Irodában szerintem nem kapok többet, mint lent a melós a gyárban. Csakhogy ő egészségtelen körülmények között robotol folyamatos műszakban, ezáltal az életminősége és a várható élettartama is rosszabb, mint egy diplomásé.

Hát, ezért kell tanulni. Lenézni meg nem szabad senkit, a kenyeret is meg kell sütni valakinek, amit megeszünk.

2019. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!