Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 10 év munka után ha elküldenek...

10 év munka után ha elküldenek betegség miatt jár végkielégítés? Hogyha nem közös megegyezéssel van megírva hanem ők küldenek el.

Figyelt kérdés

2019. nov. 15. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen jár.

Engem közös megegyezéssel küldtek el mivel megszűnt a munkaköröm és az újat nem fogadtam el ezért kaptam 3 hónap végkielégítést.

2019. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha 3 év után a munkáltató mond fel, akkor jár. (kivéve, ha mondjuk lopás miatt küldenek el mondjuk, de itt nyilván nem ilyesmiről van szó)
2019. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi.

és nekem mennyi pénz járhat,ha betegség miatt küldenek el ?

ez a 3 hónap szintén ?

hogyan befolyásolja az eltöltött évek száma ?

vagyis hány évente és hogyan változik ?

2019. nov. 15. 16:51
 4/11 anonim ***** válasza:

(3) A végkielégítés mértéke


a) legalább három év esetén egyhavi,


b) legalább öt év esetén kéthavi,


c) legalább tíz év esetén háromhavi,


d) legalább tizenöt év esetén négyhavi,


e) legalább húsz év esetén öthavi,


f) legalább huszonöt év esetén hathavi


távolléti díj összege.


[link]

2019. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Munkáltatói felmondás esetén a dolgozónak jár végkielégítés.

Munkáltatói felmondás nem egyenlő az azonnali hatályú munkáltatói felmondással! Ott nem jár!


A Te eseted a "sima" munkáltatói felmondás esete. Jár végkielégítés.

Mértéke:

-legalább három év esetén egyhavi,


- legalább öt év esetén kéthavi,


- legalább tíz év esetén háromhavi,


- legalább tizenöt év esetén négyhavi,


- legalább húsz év esetén öthavi,


- legalább huszonöt év esetén hathavi


távolléti díj összege.


Ezen felül a felmondási idő a munkáltatónál eltöltött munkaviszony arányában növekszik.

A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött


a) három év után öt nappal,


b) öt év után tizenöt nappal,


c) nyolc év után húsz nappal,


d) tíz év után huszonöt nappal,


e) tizenöt év után harminc nappal,


f) tizennyolc év után negyven nappal,


g) húsz év után hatvan nappal meghosszabbodik.


Nincs jelentősége annak, hogy betegséged miatt kénytelenek felmondani Neked. A szabályok egységesen vonatkoznak a munkáltató általi felmondásokra.

2019. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Mit jelent, hogy betegség miatt küldenek el? Ez nem támadható?

Úgy tudom, ha tartósan, kb 3 hónapot meghaladóan akadályozva vagy a betegség miatt a munkavégzésben, akkor küldhet csak el, de közös megegyezéssel. Próbálj valami pénzt kialkudni, mert ha ez az idő nem teljesült távol maradásoddal, akkor nem tehetik meg.


Attól függ, milyen hely, milyen betegség. Ha egy putri cég, akkor úgyse törődnek majd veled és nem is fognak végkielégítést adni.

2019. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, ha tartósan, kb 3 hónapot meghaladóan akadályozva vagy a betegség miatt a munkavégzésben, akkor küldhet csak el, de közös megegyezéssel."


Rosszul tudod.


Ha a kérdező nem tudja ellátni a munkáját betegség miatt, vagy egyébként az üzemorvos találta a munkakörére alkalmatlannak, akkor inkább örüljön, hogy a cég van olyan "rendes" és felmond neki normálisan, mintsem hagyja munkaviszonyban, de nem foglalkoztathatja, és munkavégzés nélkül logikusan bére sincs. Ezt szokták csinálni, hogy inkább a dolgozó mondjon fel és akkor nem kell neki végkielégítést fizetni.


Ha a munkáltató mondja fel a munkaviszonyt, akkor jár végkielégítés.

2019. nov. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

7-es, Te is rosszul tudod, mert már nem tudják így kijátszani a cégek az alkalmazottaikat! Pár évvel ezelőttről már van egy olyan állásfoglalás/döntés a kúria részéről, hogy ha a munkavállaló tartósan alkalmatlan lesz a munkakör ellátására, és a munkáltató nem tud számára munkát adni, akkor ugyan nem köteles felmondani, viszont, mivel alkalmazásban van, az alapbérét meg kell kapja minden hónapban.


Szóval jobban jár a munkáltató, ha felmond, és igenis kifizeti ami jár, különben hónapokig fizetheti feleslegesen a pénzt havonta, aztán végül így is úgy is fel kell mondania, és kifizetni még a végkielégítést is.

2019. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm 8-as!


Arra kérnélek, hogy ezt a Kúria általi döntést valahogy "továbbítsd" részemre (döntés száma, hivatkozást küldesz stb.) ugyanis én évek óta folyamatosan vitázom a munkáltatókkal hasonló ügyben.


"Annak" idején még azt oktatták, hogy a munkáltató kénytelen felmondani ilyen esetben. Most pedig az a gyakorlat, hogy fizetés nélkül hagyják kínlódni a dolgozókat, mert felmondani - szerintük - nem kötelességük, de foglalkoztatni viszont nem foglalkoztathatják. Megoldás? Igazolt, de fizetés nélküli szabadság, hogy a dolgozó mondjon fel, és akkor nem kell végkielégítést fizetni. Nagyon sokan teszik ezt, véleményem szerint jogtalanul.


Köszönöm, ha elküldöd a hivatkozást... :)

2019. nov. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Jó későn vettem észre hogy kértél forrást.

Sajnos nem tudok pontosabb információt erről, régen olvastam. Egy jogi tanácsokkal foglalkozó oldalon szerepelt infóként.


Amikor én eljöttem a korábbi munkahelyemről, akkor ők is szépen kifizettek mindent, pedig előtte nagyon arra játszottak, hogy semmit se kaphassak. Tisztán látszott, hogy ki akarnak baxni velem, de ezzel végül én nyertem.

2021. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!