Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéki diplomásnak legjobb,...

Vidéki diplomásnak legjobb, ha Budapestre költözik?

Figyelt kérdés

Én azt látom, hogy a legtöbb diplomás, még a gépészmérnökök is csak kínlódnak vidéken.

Egyszerűen nincsenek "mérnöki", "gazdász" munkahelyek.


Nekem volt munkahelyem vidéken, természetesen a fizetés gyenge volt.Multicég, kihasználta, hogy nincs akkora verseny.



Utána váltottam és egyben Budapestre is költöztem.

Durván akkora igényeket mondtam, mint amennyit az akkori főnököm keresett.És bizony meg is adták.



Végzettségem egyébként:

műszaki menedzser BSC+logisztikai menedzsment MSC

Angol középfok-német középfok

Viszont mindkét nyelvtudásom eléri a tárgyalási szintet.



Vagy, nem is tudom, mintha a vidéki munkaerőpiac egyszerűen halott lenne.

Vissza sem hívnak, meg ha elmész interjúra nem akarják a piaci bért kifizetni...stb.



Többen is hasonló kvalifikációval rendelkeznek, mint én.

Diploma vagy diplomák, nyelvtudás és egyrészt,kezdőként nehezen találnak munkahelyet.Tapasztaltként nem nagyon nehezen tudnak váltani.


2019. nov. 16. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért Nyíregyházát és Győrt ne vedd egy lapra mint vidék.
2019. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Győr sem valami jó.

Oda egyedül akkor érdemes költözni,hogyha az Audinál dolgozol.


A többi cég "vidékiesen" fizet, azaz keveset.

2019. nov. 16. 21:44
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Igen.


Meg az albérletárak is Pesten a legmagasabbak. Ha annyival többet keresel, akkor nyilván megéri.

2019. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Adtál be pályázatot legalább 5 cégnek győrben és kaptál tőlük fizetési ajánlatot amiből ezt megállapítottad ?

Vagy csak csak a bátyád barátjának az ismerőse mondta.

2019. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell számolni. Ha amúgy is albérletben laksz, akkor szinte biztos, hogy megéri. Ha viszont vidéken nem kell fizetned a lakhatásért, úgy már nem biztos.
2019. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Arányaiban nem biztos, hogy jobban lehet kijönni Budapesten. Eszméletlenül drága a lakhatást finanszírozni és a tömegközlekedés sem annyira olcsó.

Pl. én kezdő mérnökként 4 éve 90 ezer forintot kerestem. Otthon laktam anyuéknál, igazából költenem nem kellett. Ezt adtam fel egy Pest megyei állásért nettó 150 ezer forintért, ahol 55+rezsi volt a lakhatásom. Egyedül nem tudtam volna kifizetni, így volt lakótársam. Nem mondanám, hogy logikusan végig gondolva, megérte belevágnom ebbe, de a lehetőség szerintem is Pest megyére korlátozódik az értelmiség számára leginkább. 4 év alatt a párommal fejlődtünk, előreléptünk, jól keresünk, tudtunk venni egy saját lakást hitelre. Így azt mondom már, hogy megérte. De a kérdésed eléggé általános ahhoz, hogy ne lehessen egyértelműen rávágni, hogy így van.

Pl. közalkalmazottként egyáltalán nem éri meg Budapestre jönni, mert arányaiban vidéken jobb életszínvonalat tudsz fenntartani ennyi pénzből.

2019. nov. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vodafonelive ***** válasza:

Előttem írtak okosakat.

Azért azt hozzáteszem, hogy vidéken még mindig a multi tud jobban fizetni, mint egy kis cég és a multinál mehet feljebb a fizetésed, kis cégnél nem biztos, hogy emelnek, nem biztos, hogy tisztán vagy bejelentve és nem biztos, hogy a túlóra az ki van fizetve!

Ha pl. vidéken van hol laknod tényleg kezdetben nem biztos, hogy jobban jössz ki, mint Budapest.


Ellenben, ha Budapestre felköltözöl, akkor több lesz a fizetés, nagyon drága az albérlet, szoba de a fizetésed rohamosan ugrálni kezd (mérnöki szektor).

Lehet érdemes Budapesten pénzt, tapasztalatot gyűjteni majd vidéken venni valamilyen lakást, házat hitelre és végül oda leköltözni és újra vidéken munkát vállalni.

Pl. én utálom a fővárost de kényszerhelyzet miatt csak ott tudok elhelyezkedni a szakmámban.

2019. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Án vidékről egyenesen külföldre dobbantottam, megy a halál Budapestre, rettentően igénytelen város, és a fizetések is szarok.
2019. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, dolgozni Pesten a legjobb lehetőségek és fizu szempontjából, de ettől még akar ott élni a búbánat, gusztustalan egy város. :D

A legjobb Pesthez KÖZEL költözni egy vidéki településre, és bejárni dolgozni.

2019. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én informatikus vagyok, ugyanígy voltam vele, és nem Kelet-Magyarországon, hanem Dunántúlon. Mikor Budapestre költöztem, egyből több mint dupláját kezdtem keresni, és akkor még annyira a lakásárakon sem látszott meg, mi eladtuk vidéken, és alig kisebbett vettünk belőle Budapesten. De most ha valaki lakást bérel, és 150-et fizet havonta, vidéken meg 80 lenne ugyanez, akkor azért egy 250 és egy 500 nettó közötti különbség fedezi ezt, úgy hogy amúgy minden más hasonló árban van, sőt inkább Budapesten olcsóbb.
2019. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!