Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez normalis egy munkahelyen?

Ez normalis egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemen nem tartozik rank a

-munkarend valtozas

-muszak bontas

-fizetes


4 muszakrol atalltunk 3-ra, ami jelentos fizetes kiesest jelent, illetve minden, amit elore beterveztem sztornozva lett.


Kemeny 1 hettel elotte voltak kepesek egy papirt kirakni a konyhaba es az uzenofalra. Oke, gondolom Magyarorszagon oruljunk, hogy nem aznap reggel szoltak, hogy matol 8ora.


A kovetkezo heti beosztast pedig 3 munkanappal elotte tudtuk meg.



A fizetesrol es a potlekokrol melyen hallgatnak.

Ebben a honapban 156 orat fogunk ledolgozni, ami ugye rohadt keves, tulorara nincs lehetoseg, masodallast vallalni szinten nincs lehetoseg, szoval azt hiszem kijelenthetem, hogy jopar ember karacsonyat tonkretettek. Arra hivatkoznak, hogy hat az iparban es a cegnel valsag van - de azert hozzak az uj gepeket folyamatosan es ugyanugy vesznek fel embereket, illetve ev vegen kibereltek egy hajot a ceges bulinak. A hajo helyett esetleg kompenzalhatnanak... :D


Tobb munkatarsam fizeteset rendszeresen elszamoljak, minden honapban konyorogni kell, hogy ugyan rendesen utaljanak mar... Nekem is elszamoltak az egyik beremet, amit a kovetkezobol levontak, de csak most vettem eszre. Errol egyebkent nem kellett volna valamilyen indoklast adniuk?



Minket, munkavallalokat abszolut nem ved semmilyen torveny? 🤔


2019. nov. 19. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Az ilyen helyet messziről el kell kerülni a francba. A munkavállalót védik törvények, de az élet és a gyakorlat azt mutatja, hogy a legtöbb esetben munkavállalóként érdemes csak lelépni a francba, mert egy jogi procedúra több időt, energiát, pénzt visz el, mint amennyit nyerhetne vele a munkavállaló.
2019. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amint lesz mas lehetoseg en szedem a satorfamat, megundorodtam ettol a helytol 100%-ban.
2019. nov. 19. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel az órabéren nem változtattak, nem illegális. Nyilván kevés a megrendelés, illetve likviditási problémákkal küzd a cég. Dolgoztam olyan helyen, amely nem rendelkezett soha elég pénzzel, borzalmas, soha többet. Részemről csak multik meg durván tőkeerős startupok jöhetnek szóba, minden más kuka.
2019. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez egy eleg nagy ceg, tobb iparagban es orszagban jelen van... A masik csarnokban pl nem valtoztattak a munkarenden... Nalunk meg nar 2 muszakrol beszelnek.


Nehany ember szerint ugy vannak vele, hogy 3 muszak is termel annyit, mint a 4, akkor minek fizetnenek 4-et?... Bar en meg mindig undoritonak tartom, hogy pont karacsonyra talaljak ezt ki.

2019. nov. 19. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!