Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Műszaki menedzser vagy gépészm...

Műszaki menedzser vagy gépészmérnök Msc Vegyészmérnök Bsc után? Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

A vegyészmérnök bsc után szeretnék egy hasznosabb szakra jönni. A MOL javasolta egyébként ezt a lehetőséget mint ,,király kombó" (ráadásul csak egy különbözeti tárgy van, ennyire hasonló a két szak), és hogy így sokkal több választási lehetőségünk lesz a jövőben, ők ezt nagyon szeretik. A gépészmérnök amúgy is sokkal jobban keresett. Állásbörzén is, ahova MÉRNÖK kell, oda villamos- és gépészmérnököt keresnek, vegyészmérnököt nem sajnos, azzal kevesebb a lehetőség.

Ma viszont a nyílt napon felhozták nekem a műszaki menedzsert mint lehetőség, mert elvileg azzal nem a ,,műhelyben" kell kemény fizikai munkát végezni (amit kétlek, hogy egy gépészmérnöknek ezt kéne), hanem ezzel lehet már csak igazán vezető pozíciókat betölteni. Én ezt kicsit nehezen hiszem el, mert eddig a műszaki menedzserről inkább csak rosszat hallottam, hogy se nem mérnök, se nem gazdasági szakember, így igazán semmihez sem ért eléggé, és mekibe való (nem én mondtam). Csak nem akarok hibát elkövetni egy kétséges szakkal.

Szerintetek?



2019. nov. 20. 20:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Nehezebb lesz és nem fogsz unatkozni de azért 2 évet le lehet húzni így is. Egyértelmű, hogy gépész.
2019. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én is a gépészt mondanám. Mi a különbözeti?


Amúgy nem hiszem azt, hogy a többi tárgynál nagy hátrányaid lennének, meg amúgy is ott lesznek a többiek, hogyha valamiben hiányosak lennének az ismereteid.


Amúgy én ajánlom a Videotóriumot, ott találsz gépésztárgyakat is. Érdemes körülnézned a rezgéstan, áramlástan területén.

2019. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én építőmérnökként sajnos nem tudok gépész mscre menni, de levelezőn egy bsct megcsinálok. Matekokat meg ezeket el tudom azért fogadtatni.
2019. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as válaszoló! Most csak 1 egyetemet néztem meg, de pl. Miskolcon mehetsz Gépészmérnök MSc-re! Oké, meg kell csinálnod 1-2 plusz tantárgyat, mint amit a kérdező is írt, de tessék megnézni és rákattintani!

Biztos több intézménynél is elfogadják az építőmérnöki diplomádat!

[link]

2019. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!