Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet elhelyezkedni...

Hogy lehet elhelyezkedni munkahelyre?

Figyelt kérdés
Az interneten nagyon kevés cég hírdet munkákat illetve általában ugyanazok a cégek. Mivel én többször beadtam az önéletrajzomat ami már többször is megvolt hírdetve munkára ez ilyen gyári betanított munka még csak telefonhívást sem kaptam. Nagyon sok cég nem is hírdet interneten és fogalmam sincs mások hogy csinálják de hogy a bűbánatba lehet olyan helyekre bekerülni ami nincs meghírdetve mégis munkaerőhiány van az adott állásra mondjuk. Az emberek biztos vagyok benne hogy nem csak az internetről néznek állásokat hiszen nagy kis százalékban vannak meghírdetve munkák mint amennyi cég van Magyarországon. Elképzelésem sincs hogy akinek nincs pénze vállalkozást alapítani vagy nincs hátszele az hogy tud boldogulni ebben a drága világban illetve a munka világában. Ha beadok egy céghez önéletrajzot akkor nem válaszolnak így az ember munkanélkülivé válik hiszen nem lesz kereste mert nem jeleznek vissza az önélezrajzokra 1 hónapon belül. Ha véletlenül 6 hónap múlva jeleznek vissza akkor addig haljon nyugodtan éhen az ember legalább nem kell dolgoznia. Miért így kell mükődnie a munkakeresésnek? Miért csinálják ezt a cégek?
2019. nov. 21. 23:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

A kapcsolatokra építés jellemzően kis cégeknél meg közszférában van jelen, egyik sem az a hely, ahova bármikor szívesen betenném a lábamat.

Valószínűleg nagy baj van már az önéletrajzoddal is, linkeld be ide valami személyes adatoktól mentes változatát, hátha tudunk javasolni valamit.

2019. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

"A kapcsolatokra építés jellemzően kis cégeknél meg közszférában van jelen,"


Ja, meg mindenhol máshol: ismerősöm pl. az öccse révén került be minőségellenőrnek egy nagy gyárba, nettó 300 ezret keres - pedig előtte eladó volt :D Igaz, 3 műszakban keresi meg ezt a pénzt, de eladóként sem lenne sokkal jobb dolga - viszont többet keres nyugisabb munkával.

2019. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Az interneten nagyon kevés cég hírdet munkákat illetve általában ugyanazok a cégek."

LoL, nem is olvastam tovább :D :D :D

2019. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy fognak jönni ilyen válaszok mint meki vagy gyár vagy akármi. Gyorséttermekben egyébként is többnyire diákokat alkalmaznak azért vannak ott csak fiatalok ráadásul az nem karrier csak megélhetés átmenetileg. Viszont akinek nincsen kapcsolata az megvan lőve mert ez a helyzet nem az utcáról jött embert fogják felvenni akit nem ismernek hiába jó szakember hanem valakinek a valakijét. Persze lehet az utcáról jött embert is felvenni amihez hatalmas szerencse rengetek tapasztalat és tudás kell hogy kitünjél a sok másik jelentkezőböl.
2019. nov. 22. 11:19
 15/23 anonim ***** válasza:
takarító, mosogató, ezekben tuti felvesznek kapcsolatok nélkül is ha odateszed magad
2019. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%

"hiába jó szakember"


Áruld el kérdező, milyen területen vagy te ilyen átkozottul jó szakember, hogy tényleg ennyi az összes hibád, hogy nem ismered a KisPistát.

2019. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"ráadásul az nem karrier csak megélhetés átmenetileg."


Most akkor karriert akarsz vagy annyi pénzed sincs, hogy pár hónap álláskeresés időszakot kibírj anyagilag?


Mert amíg ennyire remegsz pár hónap fizetés nélküliség miatt addig szerintem ne a nagy karrier legyen az elsődleges.


Én is voltam idén is munkanélküli. Tök lazán álltam hozzá, mert előtte raktam félre épp eleget ahhoz, hogy ne görcsöljek minden interjún.

Ja és simán felvettek tök ismeretlenül is a mostani helyemre. És persze volt előtte több sikertelen interjú is, nem akarom előadni a nagy arcot, hogy nekem mindig sikerül.

2019. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%

#14: továbbra is csak magamat tudom ismételgetni: viszonylag sok a munkalehetőség az országban. Ha Kukutyinfalván élsz, ott lehet, hogy nincs, de még a környéken sem, így ahhoz, hogy legyen pénzed elköltözni, pénz kell. Burger king, KFC, Meki (ha már itt tartottunk), nem csak diákokat vesznek fel, akárki jelentkezhet. De kipróbálhatod, hogy facebook csoportba kiírod, munkát keresel ilyen-olyan végzettséggel.

Az, hogy 10 helyre beadtad az önéletrajzodat, még semmi. Add be 100 helyre, és utána mondd, hogy te mindent megtettél. Sajnos nem egyszerű, de van választék.


Másik dolog: a vállalkozás alapításhoz nem pénz kell, hanem agy, és kitartás. Ingyen lehetsz vállalkozó, legfeljebb a könyvelő díját kell fizetned, ami egyéni vállalkozó esetén havi átlag 3-5 ezer körül mozog. Minden másért csak azután kell fizetned, hogy bevételed származik belőle.

2019. nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%

"Másik dolog: a vállalkozás alapításhoz nem pénz kell, hanem agy, és kitartás. Ingyen lehetsz vállalkozó, legfeljebb a könyvelő díját kell fizetned, ami egyéni vállalkozó esetén havi átlag 3-5 ezer körül mozog. Minden másért csak azután kell fizetned, hogy bevételed származik belőle."


Húúú, ez nagyon nem így van. 3 ezerért max vidéken áll szóba veled egy könyvelő: Bp-en 8-10 ezer alatt csak kinevet.

Az megintcsak nem valós, hogy csak a bevétel után kell adózni: ha főállású vállalkozó valaki akkor a minimálbér után kell adóznia, ha van bevétele, ha nincs, ha pedig KATA-s, akkor min. havi 50 ezer ft-ot.


Iparűzési adó, kamarai regisztráció, stb.


Egyedül az állja meg a helyét, hogy a vállalkozói kiváltása ingyenes.

2019. nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
38%
Te jó èg, utolsó előtti na te biztos nem vagy vállalkozó! Attól függően hogy mit csinálsz, több millió, illetve több 10 millió ft felépíteni egy működő vàllalkozást ami már bevételt termel, ráadásul annyit, hogy a havi járulékon és költségen felül meg is élsz belőle. Kevés pénzzel is lehet indulni, de akkor később lesz bevétel, és az idő és pénz amíg telnek a hónapok, és meg kell élni.
2019. nov. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!