Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet elhelyezkedni...

Hogy lehet elhelyezkedni munkahelyre?

Figyelt kérdés
Az interneten nagyon kevés cég hírdet munkákat illetve általában ugyanazok a cégek. Mivel én többször beadtam az önéletrajzomat ami már többször is megvolt hírdetve munkára ez ilyen gyári betanított munka még csak telefonhívást sem kaptam. Nagyon sok cég nem is hírdet interneten és fogalmam sincs mások hogy csinálják de hogy a bűbánatba lehet olyan helyekre bekerülni ami nincs meghírdetve mégis munkaerőhiány van az adott állásra mondjuk. Az emberek biztos vagyok benne hogy nem csak az internetről néznek állásokat hiszen nagy kis százalékban vannak meghírdetve munkák mint amennyi cég van Magyarországon. Elképzelésem sincs hogy akinek nincs pénze vállalkozást alapítani vagy nincs hátszele az hogy tud boldogulni ebben a drága világban illetve a munka világában. Ha beadok egy céghez önéletrajzot akkor nem válaszolnak így az ember munkanélkülivé válik hiszen nem lesz kereste mert nem jeleznek vissza az önélezrajzokra 1 hónapon belül. Ha véletlenül 6 hónap múlva jeleznek vissza akkor addig haljon nyugodtan éhen az ember legalább nem kell dolgoznia. Miért így kell mükődnie a munkakeresésnek? Miért csinálják ezt a cégek?
2019. nov. 21. 23:41
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Gyorséttermekbe csak diákokat vesznek fel mert megkérdeztem. A kérdésemre nem kaptam választ hogy hogyan lehet elhelyezkedni olyan munkahelyre ami nincs meghírdetve a neten és ismerős nélkül bekerülni. Ha valaki erre nem tud válaszolni akkor inkább ne válaszoljon a kérdésre.
2019. nov. 22. 17:59
 22/23 anonim válasza:
100%

Én egyébként pont a napokban akartam feltenni egy hasonló kérdést, de magamtól rájöttem, én is, hogy a kapcsolatok rengeteget segítenek. Nekem is volt 1 olyan időszakom, hogy munkanélküli voltam. De én sem görcsölök, mert tudtam bőven félre tenni. És képzeld Mekis voltam. Főállásúként. Mondjuk én diákként kezdtem még anno, de mindig vettek fel főállású dolgozókat is. Hosszú távon egyébként nem jó, nekem legalábbis nem már a végén nem tetszett, ezért is hagytam ott. De szerintem abszolút meglehet élni belőle. Mondjuk nem egyedül, de párkapcsolatban simán. Főleg, ha vezetők vagytok akár mindketten, akkor simán havi 600-at visztek haza ketten. Ebből ha 2 ember nem él meg itthon akkor ott vagy a világ összes adósságát fizetik vagy nagyon hülyék már bocsánat.

Ezt csak úgy elmondtam, de egyébként kérdésedre is válaszolva szerintem simán belehet kerülni oda is ahol nem hirdetik a lehetőséget. Én például már többször is voltam úgy, hogy szerettem volna 1 céget kipróbálni, hogy milyen csak simán bementem személyesen mondtam az első embernek, hogy 1 vezetővel szeretnék beszélni, 1-2 perc alatt már meg is jelent, és elmondtam Neki mit szeretnék. 2-3 napon belül már dolgoztam is. Volt, hogy már másnap. Ebből az egyik cég az olyan volt, hogy sokan mondták ( főleg itt a gyakori) , hogy csak elhalálozásssl lehet be kerülni. Hát én simán be kerültem mindenféle hátszél nélkül.

Oda ahová kell az ember, és Neked megvan a végzettséged és tapasztalatod, ami kell a munkához, akkor oda felfognak venni.

Ja és hívnak is a cégek. Nekem legalább napi egyszer csörgött a telefonom. És hetente többször is voltam interjún. Volt ahová nem hívtak újból, és volt ahová felvettek volna, de én nem fogadtam végül el. Van ilyen. Meg kell próbálni minél több mindent.

Én például világ életemben azt hittem, hogy a sofőrök élete a legjobb, főleg a gyorséttermi éveim alatt.

Most össze is jött egy egész jó sofőr meló, jó cégnél, jó fizetéssel mondjuk 10-11 órával akár még annál is többel. De időközben rájöttem, hogy ez nem nekem való. Egyszerűen nem tetszik. De semmi gond jelentkeztem egy másik állásra, és már hívtak is interjúra, jövő héten megyek. Ha az sem jön össze, vagy az sem tetszik, akkor megyek megint máshova.

Lehetőség van bőven. Meg ez az éhenhalás, hát nekem elég elképzelhetetlen. Igaz, hogy élvezhető és jól fizető munkahelyet nagyon nehéz találni.

De azt nekem ne mondja senki, hogy azért munkanélküli, vagy közmunkás, mert sehova nem veszik fel.

2019. nov. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kérdező: talán el kéne olvasnod, amit írtam, és akkor látnád, hogy már megválaszoltam a kérdésedet.

"A facebooknak köszönhetően [...] már vannak csoportok, ahol szintén lehet érdeklődni szabad munkák iránt.

Szétnézhetsz a környékeden is, hogy milyen cégek vannak, akik ugyan lehet, hogy nyilvánosan nem keresnek embert, de attól adhatsz be önéletrajzot, hogy ilyen meg ilyen végzettséged van, tudod, hogy jelenleg ilyen pozícióra nem keresnek embert, de amennyiben blabla...". Erre más módszer nincs. Ha nincsenek kapcsolataid, akkor használd ki a közösségi forrásokat, és járj utána, milyen szakmádhoz kompetens vállalkozások vannak a környékeden.

#19: az igaz, hogy nem főállásban, de vállalkozó vagyok. Veszprémi könyvelőm van havi 5 ezerért. Arról nem tehetek, hogy a pesti könyvelők/dolgozók olyan nagyra vannak magukkal.

#20: akkor megsúgom, hogy nem került több millióba, de még több ezerbe sem felépíteni a vállalkozásomat :D Okosan is lehet csinálni ;) (nem, nem kellett hozzá lopnom)

2019. nov. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!