Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova érheti meg nekem külföldr...

Hova érheti meg nekem külföldre kimenni 8-10 év múlva?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, jövőre pedig egyetemre megyek, angol-történelem tanár szeretnék lenni!


Sajnos itthon nem éri meg nekem tanárnak lenni, ha itthon kéne maradnom, akkor inkább mennék IT szektorba, viszont az nem érdekel..


Az osztatlan tanárképzés 12 félév, tehát ez még rengeteg idő, viszont nem hinném hogy itt Magyarországon sokat változna a helyzet...


Viszont már most elszeretném dönteni, hogy melyik országok jöhetnek számításba, hogy legyen időm a nyelvet jól megtanulni.


Azt tudom, hogy mindenképpen Európában szeretnék maradni.

Azt hiszem leginkább Németország, Svájc és Ausztria jöhet számításba, illetve még a Skandináv országok (Norvégia, Svédország, Finnország, Dánia) is érdekelnének.


Ahogy eddig olvasgattam a Skandináv országok nem igazán jók mostanában. A finneknél kevés a fizetés, a norvégoknál drága megélhetés, a svédeknél pedig migrációs válság van, a dánoknál pedig nem tudom mi a helyzet arra fele.


Mit tanácsolnátok?


Köszönöm.


2019. nov. 22. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Olyan országba menj ahol sok a gyorsétterem mert angol-történelem szakkal külföldön ez az elsődleges karrierutad.
2019. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk jósok :-)

Értem én, hogy előre szeretnél tervezni, de akkor, amikor a mai, hirtelen, gyorsan változó világban azt sem tudja az ember megmondani, így november végén, hogy januártól milyen változások lesznek, akkor 8-10 évvel előre hogyan lássunk?

Íme, az eredeti tervek szerint már rég ki kellett volna lépniük a britteknek az Unióból - aztán még mindig megy a huza-vona.

Tanulj meg németül és angolul magas szinten aztán a többire meg vissza lehet térni később.

Egyetem alatt pedig vállalj mindenféle munkát - hogy legyen tapasztalatod, munkakapcsolatod.

2019. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Hogy érted, hogy nincs tanári karrierlehetőség külföldön?

2019. nov. 22. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Úgy érti - bár nem én válaszoltam - hogy mondjuk angolt tanulsz, aztán pl. Angliába kimész, ott az angoloknak fogsz angolt tanítani? Vagy történelmet? Hát, nem túl életszerű...


De monjuk Ausztriában esetleg jól jöhet az angol tudás - ha közben németül is tudsz :-)

2019. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem egészen így gondoltam.


Eleve angol nyelvterületet nem is vettem számításba, nem akarok sem Angliába, sem Írországba menni.


Úgy gondoltam, hogy például Németországban vagy Ausztriában, esetleg Svájcban angol-történelmet tanítok a középiskolásoknak.


Természetesen németből is leteszem a felsőfokú C1-es nyelvvizsgát, különben nem hinném hogy egyáltalán szóba állnának velem.

2019. nov. 22. 14:34
 6/10 A kérdező kommentje:

Az ötlet egyébként onnan jött, hogy van egy ismerősöm, aki angol-német tanár, és angolt tanít egy németországi középiskolában...

Aztán megnéztem, és a tanárok arra felé elég jól megvannak fizetve. Már Ausztriában is, de igazán Svájcban és Németországban.

2019. nov. 22. 14:39
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Senki nem tudja megmondani 10 év múlva mi lesz.

Németország is jelenleg lefelé csúszik, 10 év múlva ki tudja.

Ha annyira külföldre akarsz menni pláne ne tanárnak tanulj, kb esélyed nincs.

2019. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De miért nincs esélyem tanárként? Nem értem.


Sok magyar ismerek, aki tanárként dolgozik külföldön.


Vagy például ott van az az ismert Youtuber is, Székely Martin, angol-német tanár, ő Németországban is dolgozott vagy Máltán...

2019. nov. 22. 16:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol tanár diplomával meg lehet csinálni, de csak akkor ha nem Europában gondolkodsz. Ázsiában tárt karokkal várják az angoltanárokat, Japán vagy Kína pl marha jó lehetőség lehet. Van egy srác, aki a maji-de blogot írta, ő is pl Japánba ment angolt tanítani.
2019. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De akkor meg kell tanulnom japánul vagy kínaiul, nem?

Nem hinném, hogy olyan könnyű lenne.


A blogot köszönöm, beleolvastam, érdekesnek tűnik, majd olvasgatom.

2019. nov. 22. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!