Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít jó fizetésnek...

Mi számít jó fizetésnek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Kaptam egy allaslehetoseget, villanyszerelokent dolgozni 320 ezer forintert, viszont napi minimum 10 ora munka de lehet tobb is, meg neha szombaton is be kell ugyanugy 10 ora vagy tobb, a szombat nagyon ritka. Szoval nem tudom elhatarozni hogy ennyi fizetes egy ilyen munkaert keves vagy sok. Mert azert szerintem a 10 ora vagy tobb kicsit sok 5 napig egyfolytaba. Utazgatsz varosrol varosra, lenne ott tobb is mint 10 ora siman. Szoval mennyire eri meg egy ilyet bevallalni? Vagy inkabb keressek olyat ahol 8 ora a munkaido, csak nem tom mennyivel kevesebb a fizu
2019. dec. 4. 04:53
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy fiók vezető tuti kap 400-at.



Ez a 320 meg ennyi munkaidőre vetítve nagyjából 200 körülinek felel meg vagy még annyi sem. Szerintem mindig érdemes heti 40 órára számolni arányosan a fizut.

2019. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%
Biztosít lakhatást, havi 80-100ezret spórolsz (ha pesti, még többet is). Ezt mind hozzácsaphatod a fizuhoz. Szerintem baromi jó ajánlat, 10órázás ide vagy oda.
2019. dec. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít mi számít jó fizetésnek, hanem hogy mit kell azért a pénzért tenned, mik az elvárások, hány órában. Az a villanyszerelős munka utáni pénz jó Bp.-en, de nagyon sokat kell érte gürizni, ha imádod a munkád, hobbi is egyben akkor megéri, ha csak a megélhetésért csinálod és nem szereted akkor szenvedni fogsz tőle napi 10-12 órában. Te tudod mi éri meg neked.
2019. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
39%
Jah vicc amiket egyesek itt össze írkálnak, hogy átlag fizetés 240 ezer, meg gyerke mellett 500-600 ezer, ki a ret.ek keres annyit? Az emberek többsége aki egyszerű munkából él alkalmazottként 130-160 ezerig fizetik, ha a felett akkor nagyrészt a munkáltatók csalnak az adózással. Nettó 200 ezer már jónak mondható főleg ha nincs elcsalva az adód, de az nagyon ritka! Csak az keres jól aki sza.rrá dolgozza magát szakmunkásként vagy veri magát az irodájában főnökként és csi.cskítja az embereit, meg a 2 diplomás 3 nyelven beszélő mérnökök, orvosok, ügyvédek, de nem ők a többség és a sok megmondó itt az Gyk-n akik osztják az észt azt hiszik mindenki lehet okoska, pedig nem vagyunk egyforma képességekkel megáldva, de ők el vannak maguktól szállva hogy diplomások és milyen jól keresnek, csak ez senkit nem érdekel, főleg, hogy nem ez volt a kérdés.
2019. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
65%

Van aki a netto 200-ert siman dolgozna havi 250 orat, mert olyanok az igenyei es a korulmenyei, van aki netto 600-ert nem vallal el 40 oras munkat, mert neki meg mas igenyei, lehetosegei vannak. Ez a jo vagy rossz fizetes annyira szubjektiv, hogy nincs ertelme a kerdesnek.

En biztos hogy nem szerelnek villanyt 320 eft-ert, nagyon alja munka. Netto 450 alap (napi 8h) bernel mar elgondolkoznek rajta, de kkor is csak ideiglenesen csinalnam.

2019. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
95%

"Az emberek többsége aki egyszerű munkából él alkalmazottként 130-160 ezerig fizetik"


Ja, ez volt mondjuk 10-15 éve. Azóta eléggé kilőttek a bérek, most az országos nettó átlag 240 ezer. Ne viccelj már, amit írsz az a garantált bérminimum szintje. Tán csak nem a minimumra képes a többség??



"ha a felett akkor nagyrészt a munkáltatók csalnak az adózással."


Hát ez szerintem inkább az alacsonyabb béreknél jellemzőbb. Minimálbér + 50/100 zsebbe szerintem jóval gyakoribb, mint a 800 ezres fekete pénz.

Én egy tök átlag senki vagyok, budapesti irodában nettó 450-600 között(túlóra függő) kapok és teljesen legálisan.

2019. dec. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
30%

26, akkor baromi szerencséd van. Nem ez az átlag, pesten sem. Irodai melókért, kötelezően elvárt nyelvtudással, nettó 180 az átlag (jó, nem 160, ebben túlzott az előttem szóló, de az sem ritka sajna). Jobb helyen 200 körül, de akkor már tűt találtál a szénakazalban.

188at keresek, állást keresek, az volt a kikötésem, hogy legalább ennyi vagy picit több legyen az új helyen (ahol fizuigényt kérdeznek, ott 210 körül mondok). Egy évbe telt, mire találtam ilyen munkát, most ujjongok a szerencsémért, hogy milyen király helyre sikerült váltanom, mert több, mint amire számítottam... de még mindig nem kezdődik hàrmassal.

Úgyhogy nem, nagyon nem reálisak a 400-600 ki tudja mekkora fizetések, egy-kèt kirívó eset nem az átlag, és felesleges ezzel alázni a válaszolókat.

2019. dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
73%
Irodai meló, kötelezően elvárt nyelvtudással? 400-600 bruttó között fizető pozik állnak halomban a budapesti ssc-knél és nem találnak embert, csak tök nehezen. Bármelyil customer service, collection, P2P, etc. pozi tudja ezt. Mezítlábas angollal is lehet 500k körül kérni, extrább nyelvtudással meg szokszor te diktálhatsz.
2019. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy a 400-600 nem az átlag,(csak írtam hogy igazából még ehhez sem kellett megfeszülni) , de a 160-180 sem atlagos. Valahol vidéken oké, de Budapesten nettó 250-300 tök szokványos fizetés, még igazából átlag alatti.
2019. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
26os nem tudom miről beszélsz, nem egy emberel beszéltem. Takarítói állás irodaházban nettó 160 ezer 8 órában, azt mondják ez jó bérnek számít irodákban, Karbantartók 130 ezerért dolgoznak egyes helyeken! Vagyonőri órabérek 800-950 ft között mozognak. Eladói állások nagy részt nettó 160 ezer kb. 192 órára. Gyári munkák szintén kb. 192 órára vetítve havi szinten 150-160 ezer itt Bp.-en nem kevés helyen. A 250 ezer az a bruttó, és nem a nettó. Roha.dtul nem mindegy. 10 éve jóval kevesebb volt a fizetés a 100 ezer sem volt elérhető, akkor én 70-80 ezrekért dolgoztam és nem csak én.
2019. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!