Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít jó fizetésnek...

Mi számít jó fizetésnek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Kaptam egy allaslehetoseget, villanyszerelokent dolgozni 320 ezer forintert, viszont napi minimum 10 ora munka de lehet tobb is, meg neha szombaton is be kell ugyanugy 10 ora vagy tobb, a szombat nagyon ritka. Szoval nem tudom elhatarozni hogy ennyi fizetes egy ilyen munkaert keves vagy sok. Mert azert szerintem a 10 ora vagy tobb kicsit sok 5 napig egyfolytaba. Utazgatsz varosrol varosra, lenne ott tobb is mint 10 ora siman. Szoval mennyire eri meg egy ilyet bevallalni? Vagy inkabb keressek olyat ahol 8 ora a munkaido, csak nem tom mennyivel kevesebb a fizu
2019. dec. 4. 04:53
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
29es amiről te beszélsz az diplomához kötött, a diplomások nem általánosak a munkaerő piacon. Ezt mondom hogy el vagytok varázsolva. Nyelvismeretet akkor fogsz szeretni ha kijutsz külföldre, itthon ahogy tanítják a nyelveket, hogy munkafüzet töltögetés megy meg a sok szó magolása, abból nem fog senki tudni 1 mondatot sem kinyögni. Akiket ismerek recepciósokat és 1, vagy 2 nyelvet beszélnek mind külföldön szerezte a nyelvismeretét és nem fél évet töltöttek kinn el. Ezt nem sokan tehetik meg manapság, oda is kapcsolat kell, hogy te semmi nyelvismerettel munkát kapjál kinn. A kérdező meg egy szakmunkás, nem nyelveket beszélő diplomás!
2019. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Jah és nem is beszéltünk a tanári, egészségügyi fizetésekről... Hol keresnek ők több száz ezret? Főleg egy kezdő tanár nettó fizuja 135 ezer ft, valóban jó pénz és igen, 2019 végét írunk!
2019. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
@31 Önerőből, életemben összesen hat napot angolszász országban töltve tanultam meg angolul C2 szinten. Egy anyanyelvi meg tudja mondani, hogy nem vagyok az, de nem azért mert hibázok, hanem mert nem egységes az akcentusom. Sosem jártam különtanárhoz, nem valamelyik pesti ultraelit gimibe jártam. Kitartás kéne hozzá. Semmi nem jár senkinek.
2019. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
Nem a kitartáson múlik, van rá érzéked és gondolom nem szenvedsz diszlexiával sem, akkor pisloghatnál mennyi idő mire megtanulod a nyelvet, vagy ha egyszerűen nem megy az idegen nyelv. Nem vagyunk egyforma képességűek, bírom ezeket a példálozgatásokat. Nekem pl. könnyen megy a rajz, mert van rá tehetségem, én most hiába dicsekszem vele hogy sosem volt gondom egy csendélet megfestésével egy olyannak akinek nincs rá érzéke, sokat nem fog vele érni, csak én büszkélkedem azzal mennyivel vagyok jobb a másiknál. Nem értem itt a GYK-nmiért van ennyi ilyen ember, nincs aki megdicsérne titeket, vagy elismerné nagyszerű tehetségeteket? Mert azt látom sokan itt kérkednek hatalmas tudásukkal, tehetségükkel, ezek szerint nem kaptok elismerést, mert nem segítetek ezzel a másikon és nem is érdekel titeket a másik problémája, csak az a lényeg, hogy elmondhasd te mennyire jó vagy. :D Viccesek vagytok.
2019. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

#31; 34 Igazad van. A nyelvismerettel kapcsolatban, nagyon sokan kijelentik, hogy ők tudnak angolul. Valójában meg nagyon nagy az a mellény. Tényleg nem tudnak egymás után elmondani 2-3 mondatot úgy, hogy ne nyomnának be közben mondatonként legalább 1 "őőőő"-t. Rendkívül idegesítő. Mondom ezt úgy, hogy én sem tudok összerakni 2 mondatot, de nem "őőőő"-zök, meg nem állítom azt magamról, hogy tudok angolul. A páromnak olyan munkája volt, hogy 2,5 évig napi szinten 8-10 órát telefonált angolul, az összes európai ország képviselőjével, minden fajta akcentussal találkozott. Nem dadog, nem "őőőő"-zik, folyamatosan beszél, én a nyelvtani hibáit nem nagyon veszem észre, de teljesen folyékonyan megszólal és megért bárkit. De, nem állítja azt, hogy ő tud angolul. Volt főnököm 6 évig élt és dolgozott az egyesült államokban. Ő zseniálisan jól beszél, iszonyat jól használja a szlenget is (értelem szerűen az amerikait). Na ő joggal állítja azt magáról, hogy tud angolul. Az túlzás hogy olyan sok magát angol tanárnak tartó embert hallottam basic szinten beszélni a nyelvet, hogy ő maga is még bőven diák, amiből egyértelműen lehet általánosítani. De volt pár a környezetemben. Nem is értem hogyan várhatjuk el ilyen emberektől azt, hogy megtanítson egy nyelvet bárkinek is. Munkafüzet töltögetéssel meg egy laikus füllel is erős magyar akcentussal begyakorolt 20-30 szóbeli tétel anyagának magolásával senki se tanulja meg a nyelvet.

A másik nagy hiba, mindig mindenki magához viszonyít. Abszolút nem racionális, főleg ha azon tulajdonságaidhoz, tehetségedhez hasonlítasz másokat, amiben te kiemelkedő vagy. Nem vagyunk egyformák, mások a lehetőségeink, igényeink, értékrendünk, éppen ezért is értelmetlen a jó fizetés kérdése. Van akinek a 200 is jó, van akinek az 500 sem.

2019. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Audi-Győr, Merci-Kecskemét: 3 műszak, 300 nettónál kezdődik.+ 13. havi
2019. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
@34 Jó, akkor gyártsd a kifogásokat, míg a világ meg egy nap. Abszolút humános beállítottságú ember vagyok, mégis egy tech cégnél vagyok vezető, mert tényleg bármit meg lehet tanulni, ha nem csak kifogásokat keres az ember. Angolul sem csak az tanul meg, aki kiköltözik. Sosem éltem nyelvterületen, ennek ellenére anyanyelviek szövegeit is rendszeresen lektorálom. A diszlexia meg százalékosan sokkal kisebb szám, mint a hozzád hasonló emberek, akik simán nem veszik a fáradtságot. Tanítottam angolt elég ideig ahhoz, hogy legyen róla fogalmam.
2019. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

"mégis egy tech cégnél vagyok vezető, mert tényleg bármit meg lehet tanulni, "

"ennek ellenére anyanyelviek szövegeit is rendszeresen lektorálom"

Pontosan errol beszelt a #34-es. Latom nem ment at. 🙂

Egyebkent az adott csoport tevekenysegenek jellege nem feltetlenul van osszefuggesben a vezeto szakmai multjaval es hozzaertesevel. A vezetes total mast jelent, mint amit te most elonyodkent ("bármit meg lehet tanulni") probaltal felhozni.

Egyebkent itt az eg vilagon senkit nem erdekel, hogy hol, milyen pozicioban vagy, milyen beallitottsaggal. De nem hogy a kerdeshez, a kibontakozo gondolatvaltashoz sincs az eg vilagon semmi koze. Visszaterve ahhoz amirol a #34-es beszelt, csak dicsekves. Itt gyik-en van szukseged elismeresre? Tenyleg nem ertem (nem a mondanivalod, hanem a koritest), nem rosszindulatbol irtam.

2019. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Az egész thread nyekergés arról, hogy mennyire nem lehet dolgokat elérni, mert nyelvet tanulni is lehetetlen, meg diplomázni is, meg rendesen keresni is, meg minden egyebet is. Erre hoztam saját példákat, hogy márpedig lópucut lehetetlen. Iszonyú idegesítő a folytonos kifogásokat olvasni, amikor tele a világ lehetőségekkel, valakinek meg az a válasza arra, hogy miért nem sikerül legalább egy nyomorult nyelvet megtanulnia, hogy nincs pénze külföldre menni, meg amúgy is magyar nyelvoktatás, vagy ha az pont nem akkor meg diszlexia. Lyaly.
2019. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

"Takarítói állás irodaházban nettó 160 ezer 8 órában, azt mondják ez jó bérnek számít irodákban,"


Na ugye!

Hát ha már egy sima takarító is nettó 160-at keres, akkor a netto 240-es átlagbér miért lenne hihetetlen?

2019. dec. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!