Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik lenne a jó döntés?

Melyik lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

A hely:

- 1 éve dolgozok ott

- hivatalosan 4 órát, gyakorlatilag 8 órát, bár vannak napok amikor nincs meló akkor haza is mehetek, de készenlétben kell lennem mert behívhatnak. Átvennének 6 vagy 8 órába de akkor már 9-10 órát is bent kéne lennem. Ez olyan +30 ezret jelentene.

- hivatalosan van egy órás ebédszünet, de mivel én fél óra alatt megkajálok ezért megyek is vissza és nyomom tovább.

- monitornál dolgozok elvileg 10 percenként lehetne egy kis szünet, amikor tudnék gyümölcsöt enni (sajnos egész nap nem fogyasztok semmi gyümölcsöt és ez fusztrál) egyre több energia italt nyomok, mivel nincs szünet ezt tudom a gép mellett is inni vagy ha ügyfelem van.

- a közvetlen felettesem, egy irodában dolgozik velem, és mindig mindent jobban tud...

- az ügyfelek sokszor dicsérnek, 95% ban nagyon kulturált értelmes emberek. Cégvezetőkkel dolgozok, sokkal nagyobb a presztízse.

- jutalékos rendszerben kapok + pénzt

így a kettővel együtt levetítve az elmúlt 1 évre átlagosan 145.000 Ft ot kerestem havonta.

- annyiban nagyon rugalmas a munka, hogy ha pl dokihoz kell mennem kimehetek, ez pozitiv.

- nagyon stresszes vagyok, mert folyamatosan jönnek a telefonok, pl. ha van ügyfelem és nem veszem fel akkor is szól a főnököm. Én nem tartom etikusnak sem, mikor valakivel van egy megbeszélt időpontom, akkor egy random érdeklődőnek tartok kiselőadást. Másrészt sosem tudom, hol tartottam mert megszakítja a munkámat.



B hely:

- Ebben a városban egy ismert hely, 800 ember dolgozik ott. Sűrűn van felvétel, viszont nem bárkit vesznek fel, van olyan pozicio ahol először telefonos interjú van, meg külön állásra jelenkező rendszerük is van, nem csak egy sima önéletrajz.

- hallottam jót és rosszat is. van ismerősöm aki sokat fentvan facen munka közben is.

- Állítólag van előrelépés, értem itt ha jobb vagy akkor magasabb pozició, a mostani helyen mint írtam ha többet melózok akkor tudok csak többet keresni.

- Állandó back office munka, nincs személyes kontakt ügyfelekkel

- Vannak kollégák

- A mostani hellyel ellentétben, nem hinném hogy egy irodában ülnék a közvetlen felettesemmel (önállóság)

- Óránként kötelező 10 perc szünet van amit ki kell venni, a munkaidő 8:30, van kötelező túlóra amire rádobnak pénzt.

- A pénz 130-140 körül van. Ez az év végi prémiummal lehet több is így. Egyébként letojom h 5 v 10 ezer forint, mivel hosszutávon gondolkozok, és van más dolog is amivel itthon foglalkozok meló után (most 3 hónap alatt összeszedtem 200 körül, nyilván megélni így ebből nem tudnék...)

- Itt is kell dolgozni, azt mondják nagyon nagy a hajtás. De kérdem én ha 8:30 óra alatt annyi időm volt hogy megtudtam ebédelni, és mindig halmozódik fel a munka, akkor ennél rosszabb nem lehet, max ugyanilyen.



Igazából az A helyen szereztem olyanféle tapasztalatot, hogy B helyre figyelembe vegyék.

Ha a pénz ugyanannyi is így, úgy érzem hogy ahol most vagyok 250.000 -et is megérdemelnék, mivel másik megyékből is járnak hozzánk, és folyton csörög a telefon. A főnököm egzotikus helyekre jár nyaralni, a lányának esküvője lesz.

Tény én sem száraz kenyéren élek, inkább az idő ráfordítás zavar, mert kijelentette, hogy ez a 2 dolog miatt én júliusban végig dolgozni fogok, persze én szívesen mennék a nehezen megkeresett pénzemen csajozni, bulizni, fesztiválozni. Ő majd elenged karácsony előtt vagy januárban amikor nincs meló és egyedül lazán viszi...


Egy munkahelyváltás mindig lutri. De dolgoztam én 12 órát gyárakban is, sőt még egy nyarat földeken is, mindig jókor és jól váltottam, de nem dobhatok mindig hatost...


26 F



2019. márc. 15. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tanuonek valami ertelmeset hogy ne kelljen ilyen helyeken dolgoznom
2019. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Sokáig jártam angol tanárhoz, mivel ha lenne nyelvvizsgám kiváltanám a diplomámat amivel 200-300 at keresnék kezdőként is.

De annyira stresszes a jelenlegi, hogy munka után mindig fáj a fejem. Elmegyek sportolni mozogni inkább.


Emiatt nagyon gondolkozok rajta, hogy inkább elmegyek mosogatni vagy bármi nyugis munkát akár a természetben. Azt nem írtam, hogy van jó sok tartalék pénzem. Nem igazán szórom a pénzt.

Mivel ami kell (jogsi + nyelvvizga) azokra már nem pénzem nincs, hanem időm!

2019. márc. 15. 19:03
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak a kettő közül lehet választani, akkor B.


Én is egy rossz főnökkel dolgozom együtt, egy irodában. Tönkreteszi az ember életét.

A másik hely még a több meló ellenére is nyugisabbnak tűnik, és ott nem pofáznak bele állandóan a dolgaidba. És esetleg még értékelnek is, ami a jelenlegi helyen nincs meg.


DE! Igazából egyik hely SE!

Milyen jellegű munka ez? Ha úgy érzed, hogy felismerhető lennél, akkor írd privátban.

Azért érdeklődöm, mert sima érettségivel is ennél jóval több a normális fizu.

Basszus, egy 8 általánost végzett gyárui munkás hazavisz nettó 200-250-et, aki szalag mellett dolgozik!

Aki meg ügyfelezik, cégvezetőkkel kommunikál, az 140-et?

Én 170 körül kapok, csak emailben ügyfelezek, érettségim van.

Unokaöcsém állást keres, az előző hely megszűnt. Van kb 10 év tapasztalata, sima ügyfeles állásokra is nettó 250-et mond bérigénynek. Vidéki megyeszékhely.


Szerintem picit szétnéznél, és ennél jóval többet kapnál.

Komolyan mondom, még egy gyárban is.

2019. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Vidéki megyeszékhely


Pénzügyi szektor

2019. márc. 15. 19:29
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Már megbocsáss, de most ezt 2 naponként meg fogod kérdezni?

Mi nem volt megfelelő az ott kapott válaszokban???

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Megyeszékhely, 140 ezer a pénzügyi szektorban???

Rajtad valaki nagyon jókat röhög, barátom!


A takarítónőnk többet keres ennél!


Azonnal add be mindenre a pályázatodat, amit a profession-ön találsz, és nettó 200 alá NE menj!

Ez egy vicc.

Hogy tudsz ennyiért bármit is csinálni, amihez gondolkozni kell?

Nem frusztrál, hogy a gyári munkás 250-et visz haza?

2019. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt irtad, hogy van félretett pénzed. Fektesd magadba. Hagyd ott a munkát és készülj fel a nyelvvizsgára. Mivel tanultál gondolom van egy alap tudásod. Célzottan készülj fel egy tanárral valamelyik nyelvvizsgára. 2-3 hónap alatt simán fel lehet. Ha utána tényleg 200-300-at fogsz keresni, hamar megtérül.
2019. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

6#

Szintén megyeszékhelyen pár hete egy olyan helyen, ahol egyedül kellett volna ügyfelezni, ügyeket intézni, egyéb háttér munkákat megcsinálni, nettó 100-at fizettek volna, a garantált bérminimumra már húzta a száját a főnök.

Nagyon nem mindegy, hogy az ország mely szegletében él az ember.

2019. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nettó 100???

Hát ez nekem nagyon furcsa.


Gondolom, hogy nem mindegy, de elárulom neked, hogy akiről én írtam, meg én magam is, az elmaradott keleti országrészben élünk.

Nyugaton nálunk sokkal jobban keresnek.

Én a keleti határszélről írok most neked, szóval tudom, miről beszélek.

2019. márc. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Keleten lakok
2019. márc. 16. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!