Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják, hogy a férfiakn...

Miért mondják, hogy a férfiaknak könnyebb munkát találni, mi ez a tévhit?

Figyelt kérdés

Pont fordítva látom a dolgot, szerintem egy nő ma ezerszer könnnyebb helyzetben van.

Eleve sok munkakörbe csak nőket vesznek fel, egy pasinak esélye sincs.

Jó, ott vannak a fizikai munkák, amik általában alulfizetettek, nehezek, mocskosak, egészségkárosítók, ott esetleg előnyben lehetnek a férfiak. (bár láttam itt már olyan válaszokat hogy egy nőt is simán felvettek pl. burkolónak). Meg a nehezebb fizikai munkákat úgyis gépesítik folyamatosan.

De pl. a férfiasabb szakmákban(pl.IT). kifejezetten örülnek, ha nő jelenkezik. Fordítva egy nőies szakmában egy pasinak esélye sincs.

Miért gondolják mégis, hogy a nőknek nehezebb munkát találni?



2019. dec. 22. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
És most jobb neked, hogy kipuffogtad magad?
2019. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Az IT nem kifejezetten férfias szakma. Ahhoz agy kell, érteni kell hozzá, pont mindegy a fizikumod.

Egy nőies szakma pl. egy varrónő, de amúgy simán felvennének férfit is, ha tudna varrni. De ugye ezt iskolarendszerben tanítják, és fiúk erre nem is jelentkeznek.

Már a takarítónőt sem nagyon lehet írni, mert egy csomó férfi takarító is van.


Én nem azt látom, amit írsz.

És eléggé evidens, hogy mi az oka: egy nő 90%, hogy anya lesz.

Szóval ha fiatal, akkor el fog menni szülni. Ez 2 vagy 3 év kiesés a cégnek, plusz energia, hogy új embert vegyenek fel, akit be kell tanítani, ez ugye bevételkiesés.

Ha a nő 2x-3x megy szülni, akkor ezek megismétlődnek, és esetlegesen az ő helyére felvett embert később el kell küldeni, mivel a gyesről visszatérő nőt a törvény szerint kötelesek újra foglalkoztatni.

Ha már megvan a gyerek, sőt több is, akkor meg 100%, hogy gyakrabban fog hiányozni, mert a gyerekek mindent össze fognak szedni a bölcsiben, oviban, suliban, és 12 éves korig a szülő otthon van velük táppénzen. (A 12-ben nem vagyok teljesen biztos).

És ugye abban is megegyezhetünk, hogy 99%-ban az anyuka marad otthon táppénzen a gyerekkel. Én multinál dolgozom, országosan kb 5000 dolgozóval, de az én városomban is vagyunk több százan, így van rálátásom. 15 év alatt talán 1x hallottam, hogy egy férfi kollégám volt táppénzen a gyerekkel.

Szóval ez megint kiesés a cégnek, és konfliktusokat szülhet egy kollektívában. A hiányzót mindig helyettesíteni kell, olyankor a kollégája 2 ember helyett dolgozik, de ugye visszafelé ez már nem működik, mivel a másik nem hiányzik a gyerek miatt olyan sokat.

Én nőként egyrészről megértem, a munkaadó szempontjából legalábbis. Emberként már más kérdés, mert mindenkinek van egy anyja, mindenki volt gyerek, mindenki volt beteg.

Szóval 22-es csapdája, nehéz ügy.

De nem hinném, hogy nőként bármi is könnyebb lenne.

A nők még ma is kevesebbet kapnak ugyanazért a munkáért, többet kell letenniük az asztalra az elismerésért, és sok helyen egyáltalán nem veszik őket komolyan.

Egy nő sok férfi agyában max csak titkárnő lehet, meg a konyhában a helye. Hiába van pl. ugyanaz a mérnöki diplomája, akkor sem veszik annyira komolyan.

2019. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem kapnak kevesebbet ugyanazért (!) a munkáért.
2019. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

De igen, és ezt friss, EU-s kutatások is bizonyítják.


1-2 hónapja publikálták.

2019. dec. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
Közszférában bértábla van, versenyszférában egyéni megegyezés, vagyis mindenki annyit kér, amennyit a végzettsége, képességei és munkatapasztalata alapján a munkaadó reálisan kifizet. Ha nem így lenne, minden cég csak nőket alkalmazna és egy csomó pénzt megspórolhatna.
2019. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Mert mondjuk a férfiak nem szülnek gyereket és ha beteg a gyerek, akkor általában a nő marad otthon táppénzen. Tehát ilyen szempontból sokkal hosszabb távra lehet egy férfival tervezni.

És tudod ha egy nő és egy férfi mindketten munkanélküliek, akkor mivel a férfiak az erejükből adódóan képesek nehéz fizikai munkát elvégezni, míg a nők nem igazán (tisztelet a kivételnek), így ha azonnal kell munka, mert kell a pénz, akkor a férfi szinte azonnal talál fizikai munkát akár segédmunkásként, míg egy nő nem fog olyan könnyen munkát találni.

2019. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Mert a nőknél még mindig nagy kockázat, hogy mikor és hány gyereket akar szülni/hány gyereke van. Sokkal nagyobb kockázat ilyen szempontól, mint egy férfi.
2019. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

Hogy miért nem veszik komolyan (hiába mérnök diplomás, mert töktudjami), azért sokszor ott van a szülés mellett az is, hogy a nők elég nagy része "drama queen", mindent érzelmi alapon reagál le, ha ellentmondanak neki valamiben, azt személyes sértésnek veszi, és órákig képes a témán lovagolni, hisztériázni, arra visszavezetni mindent, hogy azért bánnak vele így, mert ő nő, bezzeg ha ugyanezt egy férfi mondaná stb..


Szerintem mindenkinek volt már ilyen női kollégája vagy ismerőse, tudja, hogy miről beszélek. Tökmindegy, hogy milyen diplomád van meg mit tanultál, ha egyszerűen nem lehet veled normálisan, szakmailag tárgyalni valamiről, mert nem vagy rá alkatilag képes, hogy beismerd akár egyszer is, hogy tévedtél valamiben.


Férfiben is megvan ennek a párja egyébként, az agresszív tahó, aki meg mindent erőből akar lenyomni. De azok inkább a fizikai munkákban élik ki magukat, nem az irodai munkakörben, ahol ez jobban kiütközik.

2019. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

"De igen, és ezt friss, EU-s kutatások is bizonyítják.

1-2 hónapja publikálták."---ezzel ott a gond, hogy azonos korú embereket vetettek össze, de más feladatkörben, sokat támadták, hogy hibás pl. orvos/sportoló/űrhajós férfi VS takarítónő...


Erre csináltak egy másikat, ahol azonos a végzettség, de akár 20évet is meghaladó munkatapasztalat eltérés van pl. orvos nő 18 év kihagyás 45 éves rezidens VS 35 éves főorvos helyettes férfi, szintén támadták, hogy nem jó ez sem.


A feminista kutatás adatait felhasználva az ellenoldat csinált egy statisztikát, melyben azonos feladatkör, azonos kor, azonos munkában eltöltött évek esetén 18%-al jobban keresnek a nők!

EZT MEG A FEMINISTÁK SZERINT NEM JÓ ÖSSZEHASONLÍTÁSI MÓDSZER :)

2019. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5%

Elírtam 45 volt a pali is!


Ráadásul nő hozta ki a magasabb női fizetési adatot, azonos körülmények esetére :)

2019. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!