Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokakban miért él az a tévhit,...

Sokakban miért él az a tévhit, hogy a mérnökök könnyen elhelyezkednek?

Figyelt kérdés

Én járműmérnökként végeztem, bizony nem egyszerű vele dolgozni.Pedig nem az ország legfejletlenebb részében lakom.


A sztory annyi,hogy diploma után felvettek a gyakorlati helyemre, nem volt egy jól fizető hely.A fluktáció is jelentős volt, végül a külföldi vezetőség úgy döntött, elveszi a magyar leányvállalattól ezt a részleget.

Akik még nem mondtak fel, köztük engem is, leépítettek.


3,5 hónap után találtam állást

A szerencsém az volt,hogy a szüleim normálisak és "eltartottak" addig.


Az a probléma,hogy túl kevés a mérnöki munka ebben az országban, meg úgy összességében a diplomás munkakör.Az állások háromnegyede betanított munka.



Ja, és az új munkahelyemen sem éri el a fizetésem a nettó 300 ezret.


2018. okt. 22. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudom te hol dolgozol de valamit szarul csinálsz. Egyébként járműmérnök nem tartozik a top kategóriába. Mechatronikai, villamos, gépész a kereset, de nagyon. Csak példának okáért az audinál pl 200+ fős betöltetlen mérnöki állás van.

A másik probléma meg valószínűleg az volt, hogy egy normális multihoz nem vesznek fel pályakezdőként, gyakornokoskodni egyetem alatt célszerű (én duális képzésben csináltam, mechatronikát végeztem és azonnal lett munkám.)

2018. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Kezdőként a 300 közeli nettó bér egyàltalán nem rossz, az meg hogy pár hónapig kerestél nem olyan rossz, főleg egy rétegszakmában. Sajnos ez a magyar valóság, de mérnökként gyorsan tudsz majd jobbat elérni.
2018. okt. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én villamosmérnök vagyok. Kb. 15 éve figyelem az álláslehetőségeket. Dél-Dunántúl harmatgyenge, északon meg évek óta szinte ugyanazok a gyári "rabszolga" pozíciók vannak meghirdetve. Kiábrándító.
2018. okt. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
"Ja, és az új munkahelyemen sem éri el a fizetésem a nettó 300 ezret." Nem akarlak elkeseríteni de apám fizetése 30+ év után sem éri el ezt az összeget, pedig neki 2 mérnöki diplomája is van! Nem tudom te hol élsz meg minek tartod magad...
2018. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
4es ti hol eltek? :D 30 ev tapasztalatta mar millio folotti fizu lenne az alap. Milyen istenverte diplomaja van pontosan?
2018. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"30 ev tapasztalatta mar millio folotti fizu lenne az alap." LENNE... Magyarországon, képzeld! Attól még, hogy Orbán TV azt mondja, hogy itt minden jó, minden rendben van, magasak a bérek, mindenki jól él, nem lesz igaz...
2018. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is autógépész vagyok (BME, 5 éves képzésben végeztem), de kb minden héten megtalál valami fejvadász állásajánlattal, pedig nem is keresek munkát:) De amikor kerestem, majdnem mindenhova behívtak interjúra és 5-ből 3 helyre fel is vettek dolgozni. Szóval én úgy látom elég könnyű ezzel a végzettséggel állást találni, az autóipar az egyik legkeresettebb mérnöki terület itthon.
2018. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
minden viszonyitás kérdése. pl egy éretségivel mennyi idő alat milyen munkát találnál???
2018. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök 10 év után br. 186 500Ft, mindig a szakszervezet által kiharcolt összeggel emelnek, ez a harmadik munkahelyem és mindig magasabb fizetésért váltottam.


Engem is betalálnak a fejvadászok, eddigi legmagasabb ajánlat br. 246e Ft, annyiért költözni, családot hátrahagyni és albérletet bérelni, vagy munkásszállón szobát másodmagammal (1 főre 2000Ft/nap)... Köszi kihagyom!

2018. dec. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!