Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok válaszoló miért gondolja,...

Sok válaszoló miért gondolja, hogy Nyugat- Magyarországon jó fizetések vannak? Miért alakult ki ilyen tévhit?

Figyelt kérdés
Egész életemben Sopronban éltem, kipróbáltam pár munkahelyet, illetve hallom a barátok/ismerősök fizetését is. Jelenleg 130-150 ezer nettó a fizetés, heti 40 órás munkarenddel, akár 2 műszakkal. Vonatkozik ez az itteni gyárakra, a boltokra, szobalány, takarító, recepciós munkakörökre. Esetleg az kap többet, aki már 5+ éve egy helyen dolgozik, és kiharcolta magának, illetve akik folyton túlórát vállalnak. Lehet hogy a keleti régióhoz képest jó fizetés ez, de itt a legolcsóbb albérlet 80 ezernél kezdődik, mármint úgy a legolcsóbb, hogy ez az ár egy 20-30 négyzetmétetes garzont takar. Tehát ennél lejjebb már nem lehet menni, környező falvakban pedig inkább házrészek vannak kiadva, amik sokkal drágábbak. De akkor honnan jön ilyen tévhit, hogy itt jó a megélhetés? Most az osztrák munkát ne vegyük alapul.
2019. jan. 29. 22:54
 1/8 anonim válasza:
87%
Mert buták és divat Kelet MO ócsárolása. Én is győri vagyok, de nem vagyok hanyatt vágva tőle.
2019. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

"Most az osztrák munkát ne vegyük alapul."


És miért ne vennénk?

Bmeg, ha ilyen alacsony lenne a képzettségem, hogy ilyen cipőpucoló-takarító-szobalány munkák jönnének csak szóba mint a karrierem csúcsa, és mellé még Sopronban is laknék, mint a huzat húznék át az osztrákokhoz.

Akármikor hazajöhetek, akár naponta is. Szerintem én Pesten belül is utazok naponta annyi időt a lakásomtól a munkahelyemig, mint onnan ki valami közeli osztrák városba/faluba.

Aki ezzel nem él, az életképtelen.

2019. jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

... azért, mert keleten szinte semmi munka nincsen, max. közmunka, az meg tudjuk, hogy mennyit fizet.

Hát ezért...

2019. jan. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Mert az emberek zöme cső látású s csak annyit hallanak, hogy az átlag alap fizu kint mennyi...

Ha valaki már 300-800 ezret kap fizunak az nekik gazdagnak számít, mert magukhoz mérik...


De kinti dolgokkal nincs igaz tapasztalatuk. Igazából a 400-600ezer lenne a minimum fizu, rájönnének, hogy az a keret a NORMÁLis megéléshez való keret.


A nem szűkölködés, rendes s változatosabb táplálkozás, alap dolgok megvétele s az adósság nélküli rendes autó és rendes lakás, ami saját kezében van.


Voltam magyarba szülő városomban s gazdagnak elkönyveltek...csak mert van új autó s elegánsabban öltözök, ami stílusomnak megfelel s adok magamra.


Pont gyakorin üzlet és pénzügyek kategoriában van szidva magyarorsz. s valaki pedig bp-re tévedt, azon van lefagyva "mennyi gazdag ember él ott😂"


A tévhit eredete csak abból származik, hogy saját fizujuknál 3-4x esét hallják s ítélnek, de SOHA nem tapasztalták. 😊

2019. jan. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Én is soproni vagyok, de már jópár éve Budapesten élek.

Sopron gazdaságilag a 90-es évek óta padlón van, mióta bezártak a gyárak. Aztán az emberek eleinte feketén majd egyre többen fehéren elkezdtek Ausztriába járni dolgozni, illetve itthon az osztrákoknak szolgáltatni, ami a lakossagot ugyan gazdagabbá tette, ám a helyi gazdaságot csak minimális mértékben erősítette. A helyi bérek a versenyszférában ezért nem magasak, Győrben, de Szombathelyen is jobban lehet keresni, míg az ingatlanárak Budapest után a legmagasabbak.

2019. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Egy barátnőm Sopron mellett bérel egy faluban egy lakást de átjár Ausztriába körmözni. Nettó 2000 euró körül keres. Persze ha itthon dolgozna,nem keresne ennyit. Ha meg kint élne, nem tudna félretenni ennyit.
2019. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Mert átszámolják és úgy még reális is,hogy Sopronban lakik és átjár így 2000 EUR okés is.


Ez itthoni viszonylatban szép pénz,átlagos életre elég.

2019. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Azért gondolják mert Sopronból pl. 10perc sincs a határ, ahol már lehet jól keresni. Ezért vagy megfizeti a soproni dolgozót rendesen, vagy az fogja és átmegy osztrákba.


Mi tavaly majdnem leköltöztünk családostul 3gyerekkel, mert én is és a nejem is másfélszeresét kerestük volna sopronban ugyanabban a munkakörben (én vill.szer, ő irodán). Ráadásul 1.5évig fizették volna az albérletet...csak bejött egy másik számítás ezért elmaradt a költözés.

2019. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!