Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szociológus diplomával milyen...

Szociológus diplomával milyen álláslehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

2019. dec. 27. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

McDonald's

Burger King

FideSS

2019. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Nekem mindig fura, mikor diplomások itt a gyk-n érdeklődnek, hogy mire jó a diplomájuk.


Komolyan... 5 (minimum 5!!!) év alatt az egyetemen csak kiderült, nem?

Mégis mit tanultál, mikről volt szó, hol volt a gyakorlatod, kikkel kommunikáltál éveken át???


Felesleges pénzkidobás volt az állam részéről ezeknek az embereknek a taníttatása.

2019. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Tegnap nem mondtuk meg világosan, hogy menj HResnek?
2019. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Én szociológus vagyok, kórházban dolgozom. Dolgoztam hátrányos helyzetűek segítésén, illetve rövid ideig éttermi rendelésfelvételen, sőt, kínai étteremben is. Mekiben nem. Szociális irodában és közvéleménykutatónál voltam gyakorlaton.

Legjobban az utóbbi fizetne, de a környéken ahol lakom nem sok lehetőség van, családsegítőbe lehet még menni vagy olyan helyekre ahová bármilyen diploma kell.

Vagy a Lidlbe árufeltöltőnek, nincs stressz, rugalmas munkaidő, ha elcseszek valamit nem más élete vagy pénze múlik rajta csak pár zacskó keksz.

2019. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Lidlibe árufeltöltőnek menni a diplomával - na ez aztán a karrier. A két általánosos barmok közé, mert kábé annyi kell hozzá. Bár ha átjut még pár afgán menekült a kerítésen, akkor már az sem, mert a multik meg fogják oldani, hogy ne kelljen.

Ezért oszt' érdemes tanulni évekig!

Ráadásul még külföldön se veszed semmi hasznát, nem úgy mintha mérnök lennél, mosogathatsz vele ott is ugyanúgy.

2019. dec. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Pár ötlet:

- piackutató (ügynökségnél)

- piackutató menedzser (multinál)

- social media manager (bárhol ahol van online marketing)

- data scientist (survey statisztika mesterszakkal + rátanulással, vagy eleve data science mesterszakkal például Németországban)


Nagyon jó kis szak a szociológia, csak keményen kell tanulni. Az üzletileg legértékesebb része a kutatástervezés, kutatás, adatfeldolgozás, statisztika, adat-vizualizáció.

2019. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!