Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állást keresek és elhívtak...

Állást keresek és elhívtak egy állásinterjúra. A főnök megkért, hogy adjam oda az igazolványaimat, hogy lefénymásolják és emailben elküldik a munkaszerződést. Nem kaptam semmit! Ez két hete volt. Visszaélhetnek az adataimmal?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 19:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
68%

Hogyan sikerült minden okmányt újracsináltatni karácsony alatt?


Egyébként hülyeség volt, a karácsonyi leállás miatt nem kaptad még meg a szerződést. Viszont, ha új okmányaid vannak akkor mehetsz be újra fénymásoltatni. Ha egyáltalán fel akarnak még venni majd.

2019. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%
Csak el ne áruld a munkahelyen mit csináltál mert ha megtudják a logikádat azonnal kirúgnak!:D
2019. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
73%
Ide valami frappáns dolgot kell kitalálni mert hlyének fognak nézni és fel se vesznek. Remélem kreatív vagy. Én nekem lenne pár jó dumám amivel kivágnám magam, de majd kitalálsz vmit te is.
2019. dec. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan meg lehet kövezni, de kezdjük ott, hogy én nem engedtem volna, hogy az okmányokról másolatot készítsenek.

Ha Te engedted, a Te dolgod.


Soha sehol nem járultam hozzá ilyenhez, kizárólag most a bankomnál, mivel azt - kivételesen - törvény írta elő.


Egyébként az adataiddal enélkül is visszaélhetnek... bármikor.

2019. dec. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
37%
Ostoba vagy kérdező?
2019. dec. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
71%

14.-nek.


MINDEN munkahelyen lemásolják!


Gondolj bele, belépsz, 2. napodon kipakolod a boltot. Mivel bizonyítom, hogy ott dolgoztál?


Ha nem engeded akkor semmi gond! Majd engedi a másik, akit helyetted felveszek.

2019. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Igen ! Ostobának tűnik ez az egész ! De , mikor felhívtak telefonon és behívtak állásinterjúra, ott először minden simán ment. Kivéve a fénymásolást. Egy családi házban volt az iroda. A kapura nem volt kiírva a cég név. Megbeszéltünk mindent, ekkor mondták, hogy emailben küldik a szerződést. Örültem, mert egy nagyon jó helynek tűnik ! Viszont : és itt jött be a barátnőm a képbe, nem tudtam a cég nevét ! Nem mondták, nem is volt sehova kiírva ! Én vártam a szerződést, azért nem is kérdezgettem a főnököt ! 1 nap múlva felhívtam és megkérdeztem a cég nevét. Megmondta, de , hogy igaz -e vagy sem az nem tudom. Cég név alapján keresgéltem, de a székhely máshol van bejegyezve, nem ott ahova engem hívtak. És itt jött be a pánik !
2019. dec. 28. 10:50
 18/31 anonim ***** válasza:
A mi cégünk székhelye sem ott van, ahol az iroda. Egy 600 fős cég, modern irodaház. Ott is izgulnál?
2019. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%

#16 - mondjuk az is igaz, hogy addig csinálod ezt (te, meg a többi mindenki "privát fénymásolószalon") amíg majd valaki aki ismeri a törvényt, emiatt jól fel nem jelent a NAIH-nál.. aztán meg jön a pármillás büntetés :)

Olvasd el a Munka Törvénykönyve 10. § (3) bekezdést. Különös tekintettel a "bemutatás" szóra, ami nem "lemásolás".. idén változott.

2019. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Mentő öv: közbe jött egy családi külföldi utazás amire ajándéknak meg vették már a jegyeket régen de te nem tudtál róla, meglepetés volt. Papírok nélkül meg nem mertél és nem is tudtál volna menni. Céget meg nem merted zavarni karácsonykor. Amúgy meg lehetne annyi eszed, hogy ilyenkor megkérdezed, hogy az ünnepek előtt le tudják-e fénymásolni az irataidat, mert nem szeretnéd hosszú időre leadni.
2019. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!