Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai munka, ezért lányoktól...

Irodai munka, ezért lányoktól kérdezem - mennyire probléma, ha éjjel nincs fűtés a munkahelyen, ezért reggel hideg van? (Úgy az első fél-egy órában. )

Figyelt kérdés

Irodát szeretnék nyitni, és kezdő vállalkozásnál nem mindegy mennyibe kerül...


-Ami normális, az havi 60 + rezsi, és 2 év hűségszerződés, 3 havi kaució (gázfűtés).

-Van egy új építésű nyaralóm, ami ingyen lenne... de fafűtés van, ezért reggel fél-1 óráig hideg van. (Nincs gáz, villany drága lenne, és éjjelre nem szívesen hagynám ott a hősugárzót).


Kérdés, hogy ez mennyire probléma?

-Néhány ismerősöm kiröhögött, volt aki mondta, hogy nem dolgozna ilyen "embertelen helyen".

-Más szempontból sokan egész nap kint dolgoznak a hidegben, ahol abszolút semmi fűtés sincs, pl. karácsonyi árusok.


2019. dec. 29. 15:03
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
"A faszik nem fáznak a fűtetlen irodában reggel? :O Nem is tudtam!!" - Nyilván nem, mert fát vágnak az erdőben, vagy vizet szerelnek egy sáros gödörben hóesés közben... én sem dolgoznék irodai munkát, azért kell segítség :)
2019. dec. 29. 15:50
 12/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem írtad, hogy ilyen betanított droid munkáról van szó, hogy lett volna egyértelmű?
2019. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
80%
A kozlebenem mrnnek ilyen helynek, ahol normalis iroda sincs ott bejelentés sem lesz meg ki tudja mennyit fizetnek?
2019. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%

Te nagyon egyszerű vagy, kérdező, és erre még én is felvonom a szemem öldökét, pedig én aztán tipikusan nem vagyok az a genderhülye, liberális, feminista jóember, aki ilyen dolgokkal szokott foglalkozni. Kérdezem, azok erre mit szólnának.


Csak mondom, hogy nagyon sok férfi dolgozik irodai munkakörben, nem is csak szoftverfejlesztői állásokban. Ha bemész egy közműszolgáltató, kormányablak, akármilyen hivatal ügyfélszolgálatára, ott is találhatsz elég hímnemű ügyintézőt, akár diplomást.


Mivelhogy nem az alapján szelektálnak a felvételnél, hogy ha férfi, akkor menjen fát vágni, ha meg Mancika, akkor nyomás a konyhába, vagy éppen be az ügyfélszolgálati ablak mögé.


Hanem, hogy például képes-e megszólalni, kulturáltan tud-e bánni az ügyfelekkel, és úgy általában, nem sík hülye-e.


Aki ezeknek a követelményeknek nem felel meg, az kikerülhet a női meg a férfi nemből is ugyanúgy.

2019. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
38%

Ha 40 perc alatt jó lett a hőmérséklet, az nagyon jó!

Azt a megközelítést már kevésbé értem, hogy nem szívesen mennél be 40 perccel hamarabb.

De mihez képest hamarabb? Hisz te lennél a főnök!

Én most 7-re járok dolgozni, ahhoz képest mondjuk nem lenne vészes a fél 7.

Ha 8-ra mennél be, akkor fél 8?

Vagy neked lenne fix időpontod, az alkalmazottat meg úgy veszed fel, hogy ő menjen fél órával később.

ez mind már annyira részletkérdés...

Még a 40 percet is csökkentheted, veszel egy olajradiátort, és ahogy beérsz, bekapcsolod. Egy ilyen 8-10 ezer körül van, és 2 kWh-t fogyaszt.

Tehát ha csak reggel menne egy órát rásegítésképp, az kb 70-80 Ft-odba kerülne.

Amúgy még nem indítottad be a vállalkozást, és 2 nap múlva január.

Mikorra lenne ebből valami? Március, április? Lassan már fűteni sem kell olyankor, vagy elég reggel 2-3 órára az a radiátor.

Utána meg ott a lehetőség, több hónapod lesz, hogy beinduljon a buli, és akár költözhetsz is egy belvárosi irodába.


Szerintem egyesek trollkodni jöttek ide. Van, hogy az elején meg kell húzni a nadrágszíjat, és gyalog-megoldásokat kell alkalmazni.

Sok nagy, világszinten sikeres cég indult egy kis garázsból. Nincs ezzel baj szerintem.

Az, hogy milyen fűtés van, pont semmit nem jelent arra nézve, hogy az alkalmazottad be lenne-e jelentve, meg ki lenne-e rendesen fizetve.

Aki ilyen párhuzamokat von, az semmi másért nem jár ide, csak kötekedni.

Megnézném én az ilyen kanapé-huszárokat, milyen fullos helyen dolgoznak meg élnek.

Rögtön kiderülne, hogy a pörköltszaftos mackóban huszárkodik és fagyoskodik, mert a munkanélküliből neki sem telik rendes fűtésre.


Aki meg már olyan nagy ember a szakmájában, hogy válogathat a munkahelyek között, az tegye meg. Itt egy épp beinduló vállalkozásról van szó, nem agysebészt vagy mérnököt akar felvenni a kérdező, hanem titkárnőt vagy adminisztrátort.

És mivel itt sír a gyakorin a sok fiatal, hogy nem tud elhelyezkedni, igazán el lehet viselni ennyit, hogy reggel nem 22, hanem 17 fokra érkezik a munkahelyére, ami 10 perc múlva már 22 lesz. De mint írtam, ezt a legkönnyebb megoldani, az alkalmazott érkezhet fél órával később.

Elég nagy a szórás, mi vidéken 7-kor kezdünk, 15-ig. Más helyeken ebédszünetet is le kell dolgozni, és nem ám csak a 20 percet, hanem van, ahol egy órát. Volt olyan ismerősöm, aki emiatt nem ment oda, mert 8-16 helyett 8-17 lett volna a munkaidő, közben elmehet ugyan ebédelni, de ő nem akar, meg nem kell rá egy óra, és 17 után meg már nem tud menni a gyerekért az oviba.

Egy meghirdetett állásra lesz bőven jelentkező, el lehet mondani, hogy mi a helyzet, akinek nem tetszik, az megköszöni és elmegy. Biztos, hogy lesz olyan, akinek ez nem okoz problémát. Hiszen valójában nincs is probléma.

2019. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
88%
Nem végeznél irodai munkát??? A barátom Java fejlesztő lassan 15 éve. :DDD és most hangosan felröhögött.
2019. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ez egy induló vállalkozás egy primitív vezetővel.
2019. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy "egyszerű" munka, mert fűtésről volt szó, így nem volt szempont.


Akik meg belekeverték a "nemi diszkriminációt", hát... lakásfelújítással foglalkozunk, ha pl. Péternek szólnék, hogy reggel üljön be az irodába gépelni amíg Eszter felhordja a csempét meg a járólapot a negyedikre... (ami persze törvényes, mert nő 30 kg-ig emelhet), és még esetleg Sanyi beszólna neki, hogy igyekezzen már... gondolom megváltozna a hozzáállása :)


Reggel 7-kor lenne a kezdés, terv szerint felveszem kocsival és egyszerre érünk be.

Ha gyalog jön, 2 km a vonat vagy a busz... szerintem az sem jobb.


Ez egy nyaraló övezet, állandó lakosokkal, szomszédban 30 milliós házak, de nincs gáz, mindenki fával fűt.


Sajnos az olajradiátor, hősugárzó, és egyéb 2-3 kw-os készülékek nem adnak meleget. Olajradiátor 20 perc után kezd melegedni. Ipari hősugárzó 10 perc után, de nem izzik a fűtőszál, és nagyon gyenge (Voltomat Heating, most vettem 12 ezerért, kb. mint egy hajszárító).

Gázpalackos szieszta készüléket ismerőstől kértem próbára, de gázszag lett, és olyan égett szag...


Sok szempontot átgondoltam, és nincs jobb megoldás, el kell viselni a reggeli fél-egy óra hideget. Kérdés, hogy ki hogy áll hozzá.

2019. dec. 29. 16:44
 19/34 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezö:

Elöször is rettentö primitív vagy, az irodai ügyintézö lehet férfi is (Ettöl még a kömüvesed is lehet az!)

Másodszor normális irodában alapvetö feltétel, hogy munkakezdéskor minimum 20-22 fok legyen benn.

Harmadszor az a te magánügyed, miként biztosítod a megfelelö hömérsékletet, nem kell egész éjjel füteni, de reggel be kell indítani a fütést idöben. Ezt teheted te vagy megbízol ezzel valakit!


Emellett a karácsonyi árusok pár hétig dolgoznak hidegebben (a lábuknál hösugárzóval!), ehy iroda meg egész éves munakhely és ott feltétel a megfelelö hömérséklet!

De igazán nem érdemes magad idegesíteni a témán, ilyen idióta hozzáállással úygsem sokáig fog müködni az egész.

2019. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
79%

Alig varom hogy megjelenjen az allashirdetes


Amit kínálunk :

Fűtés fával minden reggel a munka, megkezdrse után mar nincs fazas,

Egyedülálló fejlődési lehetőség a futestechnika területén (óránként fát dobhatsz a tűzre)

Exkluzív munkakornyezet (van víz, áram, az első óra után meg fűtés is)

2019. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!