Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai munka, ezért lányoktól...

Irodai munka, ezért lányoktól kérdezem - mennyire probléma, ha éjjel nincs fűtés a munkahelyen, ezért reggel hideg van? (Úgy az első fél-egy órában. )

Figyelt kérdés

Irodát szeretnék nyitni, és kezdő vállalkozásnál nem mindegy mennyibe kerül...


-Ami normális, az havi 60 + rezsi, és 2 év hűségszerződés, 3 havi kaució (gázfűtés).

-Van egy új építésű nyaralóm, ami ingyen lenne... de fafűtés van, ezért reggel fél-1 óráig hideg van. (Nincs gáz, villany drága lenne, és éjjelre nem szívesen hagynám ott a hősugárzót).


Kérdés, hogy ez mennyire probléma?

-Néhány ismerősöm kiröhögött, volt aki mondta, hogy nem dolgozna ilyen "embertelen helyen".

-Más szempontból sokan egész nap kint dolgoznak a hidegben, ahol abszolút semmi fűtés sincs, pl. karácsonyi árusok.


2019. dec. 29. 15:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
82%

" lakásfelújítással foglalkozunk, ha pl. Péternek szólnék, hogy reggel üljön be az irodába gépelni amíg Eszter felhordja a csempét meg a járólapot a negyedikre"


Ha "Péter" ügyintézö, akor teljesen jogos, hogy üljön be az irodába, ha csemezö, akkor nem.

Ugyanez érvényes Eszterre is: ha ö a csempézö, akkor vigye ö a csempéket, ha ö az ügyintézö, akkor üljön az irodába.


De rengeteg helyen az ügyintézö IS meg a csempézö IS férfi, szóval nem igazán érvényes a megkülönböztetésed!

2019. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

Dolgoztam ilyen helyen és köszi inkább nem. Óránként kell rádobni a tűzre... Aha, de ha bealszik a tűz vagy az ember annyira el van merülve a dolgában, hogy megfeledkezik róla, akkor el van cseszve minden. Takarítani, hamuzni ki fog?

Inkább legyen rendes fűtés, de ha légkondival van fűtve az se olyan katasztrofális.

2019. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Értem, szóval a hideg tényleg probléma... szieszta gáz beválna, csak 1 óra múlva szellőztetni kell.


"Ha Eszter csempéző" - Sose láttam még nőt építkezésen, de fakitermelésen vagy autószerelő műhelyben sem. Én sose vennék fel férfit irodai munkára, tudom hogy elcseszett világban élünk, de nálam ez alap :)

2019. dec. 29. 17:50
 24/34 anonim ***** válasza:
34%

A kérdés a fűtésről szólt, nem arról szólt, hogy milyen nemű dolgozót vegyen fel, de mindig vannak, akik nem képesek a kérdésre reagálni, és még büszkék is magukra.


Kérdező: így, a részleteket ismerve már világos, hogy nem megfelelő a hely egy irodának.

Vagy az illető járjon kocsival, esetleg tényleg sétáljon, ha nincs más mód.

Én pl. nagyon nem díjaznám, ha a főnököm felvenne, és együtt kéne mennünk az ő kocsijával. Főleg nem úgy, hogy én nő, ő meg férfi.

Azért ez már egy plusz szolgáltatás, ami túlmutat azon, hogy neki dolgozom.


Egyszerűen nem működne. Kellemetlen, kínos lenne.


De ugye a fűtés: az olajradiátort rosszul gondolod.

Azért javasoltam az elektromos fűtést, mert mi azzal fűtünk.

Az egyik helyiségben fali panel, a másikban olajradiátor.

Azonnal elkezd melegedni, nem 20 perc után.

Az természetesen idő, míg felfűt egy komplett helyiséget.

Ha tényleg pici a nyaraló, akkor nem olyan rettenetes nagy költség az elektromos fűtés, sőt.

Ma 10 mázsa fa 40000 Ft, szerintem ennél még jobban is jöhetsz ki árammal, egy szigetelt kicsi házban.

Ha pl. vennél egy hűtő-fűtő klímát, ami okosklíma, azt távolról is lehet vezérelni, telefonnal bekapcsolod 1 órával indulás előtt. Vagy eleve beprogramozod.

Szerintem ilyen már 2-300 ezer környékén van.

De gondolom most ez is sok.

Viszont a 60 ezer irodabérlésre egyáltalán nem sok.

Facebook-on látom, hogy 60 ezerért csak szobát lehet kapni. Tehát nem is egy egész lakást bérelnél. Vagy valami irodaházban csak egyetlen irodát, ahol közösségi mosdó van?

Mindegy, igazából a 60 ezer egyáltalán nem vészesha tényleg csak a fűtés okoz problémát, és minden más megvan, illetve azt érzed, hogy be is fog indulni az üzlet, akkor akár egy gyorskölcsön ismerőstől vagy banktól is segítség lehet.

De ha meg tényleg tavasszal indulna be a dolog, vagy nyár elején, akkor nem is gond.

Viszont ugye az alkalmazottat egy hónap után már fizetni kell, meg a közterheket, erre le van téve a pénz? Több alkalmazott, adók, járulékok, az már 2 alkalmazottnál is közel fél millió, ennek likvidnek kell lennie, de ez még mindig csak egy hónap. Ha ennyi megvan egyben, mozgathatóként, akkor a 60 ezres irodának bele kellene férnie.

2019. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%

Kérdezőnek:


"Én sose vennék fel férfit irodai munkára, tudom hogy elcseszett világban élünk, de nálam ez alap :)"


Lehetőleg ezt írd bele az álláshirdetésbe is, vagy legalább az elutasító e-mailbe írd bele, hogy azért nem veszed fel, mert férfi :)


Ez sok problémádat megoldaná, például nem kéne ilyen hülye, elcsszett vállalkozási ötleteken agyalnod, mikor a feljelentés után az Egyenlő Bánásmód Hatóság kb. 3,4 milliós bírsága után mehetnél inkább vasbeton alapzatot sikálni minimálbérért, hogy valamiből kifizesd 20 év múlva a letiltásokból a bírság összegét :)

2019. dec. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
56%
Szerimtem ia mindenkeppen ird bele a hirdetesbe hogy ferfit nem veszel fel. Mondjuk igy se fogsz embert talalni. Ilyen elmaradott cégnél amugy se akarna senki se dolgozni.
2019. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
68%
Remek világban élünk, csak van egy-két elcseszett munkahely. De nem gond, elkerüljük.
2019. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező a nők tényleg 30kg-ig emelhetnek, de 15kg-tól már segítőt vagy köteles az emeléshez használni.

Terhes nő esetén meg max 5kg-ig kötelesek dolgozni, ha ezt meghaladja a tömeg és megtagadják a munkát nincsen lehetőséged ugrálni.

2019. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
33%
Nálam reggel olyan 17-18 fok van, beérek, sarkig nyitom az ablakokat, és csak utána indul a fűtés.
2019. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
88%

Sosem értem, miért kell ilyen buta példát felhozni, hogy sokan egész nap kint dolgoznak a hidegben. Ennyi erővel milyen lehet most Szíriában dolgozni... De legyen vmelyik eldugott afrikai országban dolgozni vagy vmelyik ázsiai országban a varrodában, aztán vagy kiüt a tűz vagy nem...


Itt nem az a lényeg, hogy másnak sokkal rosszabb a munkakörülménye, akkor örülök annak, hogy van egy irodám, négy fal, csodálatos kilátás, de hideg van. Ez a lényeg, hogy lehetne meleg, legyen, mert ez nem a dolgozó dolga, de van lehetőség a melegre, akkor legyen, nincs kifogás, hogy majd a dolgozó(nő) dob 1-2 fát a tűzre. Ami van, annak meg kell(ene) lennie. Az árusoknak a piacon nincs fűtésük, hacsak nem akkus, de akkor otthon fullra megy a számlájuk. De az esetedben adva van, akkor legyen. Nem embertelen hely, hanem hiányzik egy olyan dolog, aminek meg van a helye, meg lenne, ha ki lenne építve. Ha nincs, akkor ki kell építeni, mert mi olyan időjárási környezetben élünk, hogy hideg is van.


Dolgoztam olyan munkahelyen, ahol a kolléganőim - fűtés mellett vagy épp helyett, mert jött a tavasz, de még hideg volt bent - bedugták az olajradiátort. Igaz, akkor meg a másiknak melege volt és vita volt. A cég oldja meg, hagyta a radiátort. Az a helyzet, hogy az irodában a dolgozó(nő)k ülnek és jobban érzik a hűvöset, mint pl. egy áruházban pólóban, mert ott mozognak.


Hogy mit javaslok? Esetleg működtesd az irodát tavasztól-őszig, addig meg vezesd be a gázt.


Biztos vok benne, hogy ez nem lett volna kérdés 30-40 éve, szégyellem magam, szégyelljük magunkat, hogy most ilyen igényünk van, aki jóval idősebb, 70 feletti, lehet, röhögne rajtunk egy jó, hogy nem vagyunk hajlandók óránként fát dobni a tűzre.

2019. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!