Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 20-30 év közötti, átlagosa...

Egy 20-30 év közötti, átlagosan kereső fiatal felnőttnek mennyi esélye van ma reálisan az önállósodásra, saját lakás vásárlására, egy pénzügyileg stabil életkezdésre?

Figyelt kérdés
Én ez ügyben teljesen el vagyok keseredve. 28 éves leszek idén, de még a szüleimmel élek. Diplomám van, művelt, értelmes, intelligens nőnek tartom magam, szeretem a munkámat, a fizetésem sem rossz, nem panaszkodom az anyagi helyzetemre, minden hónapban tudok félretenni kisebb-nagyobb összeget, mióta dolgozom, amiből így már összegyűlt némi megtakarításom is (kb. 4 millió forint). Viszont még így is teljesen kilátástalannak tűnik számomra, hogy valamikor külön költözzek, és önálló életet kezdjek. Ebben persze az is szerepet játszik, hogy jelenleg egyedülálló vagyok, tehát a valakivel való összeköltözés nem jön most szóba, egyedül pedig a fizetésem ellenére sem tudnék egy albérletet kifizetni, plusz megélni, meg azt valahogy nem is tartom hosszú távú megoldásnak. Saját lakást szeretnék... de hogy? Ti mit gondoltok erről, tudtok valami tanácsot adni? nektek mennyi a megtakarításotok, hogy spóroltok? Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 6. 08:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem külföldön lehetséges lenne, ha már úgy is egyedülálló vagy könnyebben tudnád rávenni magad,hogy költözz. A jelenlegi anyagi helyzeteddel könnyen albérlethez jutnál, és ha beszélsz angolul jó esélyed van munkára. Nagy-Britannia, Németország, Ausztria amit javasolnék. Tudom, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, de még mindig több az esélyed egy önálló életre a jövőben. Nagyon sokan külföldi megtakarításból vettek itthon lakást, ha visszajöttek. Itthoni megtakarításból csak minden 1000. embernek sikerül kb. nekik is kivételesen magas bérük van. Pl havi 550 nettó fölött.


Én pl nettó 215-t keresek, de ez nagyon kevés Budapesten, minimális pénz marad megtakarításra 😔 talán tovább kellene keresgélnem a munkák világában. De a hr-sek általában sokkot kapnak, ha valaki bruttó 400,000et kér 😆 legalábbis az én területemen. Így a terület váltás is felmerül.. De könnyebb lenne csak költözni(?)


sok sikert mindenesetre!!

2020. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Én külföldet választottam. Egyedülállóként senki nem fog vissza, meg lehet próbálni. Becsléseim szerint 4 év alatt nulláról össze tudok gyűjteni egy pesti ingatlanra, ha esetleg úgy döntenék, hogy visszaköltözöm Magyarországra.
2020. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekem lenne pénzem az önerőre, de válság előtt nem vennék lakást.
2020. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem miért látod ilyen kilátástalannak a helyzeted. Van 4 millió forintod. 1-2 millát hozzáteszel még, bőven elég már egy kisebb lakás önerejére (20-25%), a többi meg hitel. Senki nem vesz készpénzre lakást (egy nagyon vékonyka, tehetős réteg kivételével). Múltkor nézegettem, 20 millióig bezárólag 5 perc alatt találtam egy csomó jó lakást. Még új építésűt is Budán (igaz kb 25 m2, de ha egyedül vagy, kezdésnek az is jobb mint szülőkkel lakni).


Párral mondjuk nyilván könnyebb, de ez is egy ördögi kör... Ha nincs önálló életed, párod is nehezebben lesz (pasik esetén ez fokozottan igaz, akik 30 körül még szülőkkel laknak, nem lesznek olyan kelendőek a csajok körében).

2020. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Érdekes olvasni, milyen vegyes a kép. Bevallom, gondoltam, hogy nem vagyok ezzel a gondommal egyedül, de kicsit meglepett (nem mondom, hogy megnyugtatott), hogy pesti, 30-as, jól kereső, netán férfi sorstársaim is vannak. Márpedig a válaszokból ez derül ki. Sajnos ez a mai magyar valóság.

én külföldre nem tervezek kimenni, az nem az én világom, esetleg ha lenne egy párom, vele lehet megpróbálnám, de egyedül nem igazán akarok belevágni, és annak ellenére, hogy nincs itt lakásom és párom jelenleg, azért elég sok minden köt ide (Magyarországra). Inkább megpróbálnék itthon boldogulni, akármilyen kilátástalan is a helyzetem.

Utolsó, Te aztán egy született optimista lehetsz! :) Ne értsd félre, ez egyáltalán nem baj, sőt, jól esett olvasni, és pár percre el is hinni, hogy lehet, nem is olyan szörnyű a helyzetem, mint gondolom. Jó, az tény, hogy nagyon sokan ezerszer mélyebbről indulnak, így nem is panaszkodom nagyon, inkább csak arra voltam kíváncsi, ki milyen "kiskaput", stratégiát ismer hasonló helyzetben.

A hitel számomra a legvégső opció, ha nem életbevágó, csak azért nem veszek fel több 10 milliót,és adósítom el magam tíz évekre, hogy legyen egy kb. 40-50 négyzetméteres, semmire sem elég, de saját ingatlanom. Igaz, én nem Budapesten élek, de egy vidéki megyeszékhelyen, ahol szintén irreálisan magasak az ingatlanárak.

A 10. válaszolónak pedig csak annyit: 1. Nem írom ki minden héten ezt a kérdést, részemről ez volt az első alkalom, egyébként meg tudtommal erre való ez ez oldal, nem??

2. Nem vártam azt, hogy a kérdés kiírása után több esélyem lesz, ez nonszensz.

3. Az, hogy én miben gondolkodom, 10 milliós falusi ingatlanban, vagy 100 milliós villában, az én magánügyem, és neked fogalmad sem lehet róla, így nem is ítélhetsz el emiatt. A saját ingatlan pedig nem egy életcél, hanem sajnos egy létszükségletű eszköz akkor, ha valaki normális életet, saját családot szeretne.

Az, amiből jelenleg megélek, szintén az én magánügyem, de elárulom, Borsodban is meg tudnék belőle élni, sőt, ott talán még nagyobb létjogosultsága lenne a munkámnak. De nem fogok neked tovább magyarázkodni, ettől függetlenül köszönöm a te válaszodat is, ez is egy hozzáállás, ami tanulságos volt.

2020. jan. 7. 08:54
 16/20 anonim ***** válasza:
18%
Senki se vonta kétségbe a jogodat arra, hogy 10 milliós vagy 100 milliós ingatlan közül válaszd ki a vágyad tárgyát, de sajnos, ha 10 millió alatt is tudnál ingatlan vásárolni és ott élni, onnan járni dolgozni, nem értem a problémát. Szíved joga olyan településen élni és dolgozni, ahol nem tudsz saját ingatlanhoz jutni, de ebben mi a kilátástalan, a létszükséglet, a megoldhatatlan probléma?? Biztos az én készülékemben van a hiba, jöhetnek a további lepontozások.....
2020. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy, ha nem jönne ki hetente min. 1 ilyen kérdés, én is konstruktívabb lettem volna. Igazából végig lehetne menni a pontjaidon hogy hol lenne mód egy kis előrelépésre de úgy látom fölösleges. Ott és olyan ingatlant akarsz a saját neveden, ami a jelenlegi bevételeid és költségeid mellett nem lehetséges belátható időn. Te meg nem vagy hajlandó (ezek szerint, ha mégis, akkor elnézést) sem a helyszínen, sem az időponton, sem a körülményeiden változtatni.
2020. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

Azon ismerőseim akik a mostani drágulás előtt nem vettek, és olyan 25-30 évesek azoknak elszállt ez a lehetőségük.


Vagy mamahoteleznek, hogy 30 körül majd vehessenek, vagy feladták és inkább albiznak és félre tesznek ilyen 20-30 ezreket amire semmire nem elég.


Mérnökként 28 éves múltam szintén itthon lakok. 300 feletti fizuval. Ny Mo-n élek, itt egy lakás lassan nincs 30 millió alatt ahol élek.

30 körül lesz esélyem költözni, előbb nem.


Sajnos egyre jobban kitolódik a mamahotelezés. Vagy bevállalod az albit de akkor lehet sose lesz semmid.

Havi 200 felett félre rakok, de így is nehezen követem a drágulást. Ha albit fizetnék, még csak garzonban is gondolkodva, akkor semmi esélyem lenne.



És még én jól keresek. De egy tanár 130-ból mit csinál?

2020. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
#18 ha 300 nettót kapsz az sajna nem jó fizetés Budapesten/Nyugat-Mo.-n, próbálj meg váltani, ha lehet.
2020. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én 26 éves koromig laktam a szüleimmel. Mehettem volna korábban is, csak akkor albérletbe tudtam volna menni, amit meg nem akartam, mert azzal egy idegen zsebét tömöm tele. Sajnos sokat számít a szerencse is. Pl. öröklés. Én ennek köszönhetően, illetve a fizetésemből félrerakva tudtam keresni egy kis lakást, akkor még olcsón lehetett szerezni, de figyelni kellett a piac változását is. Neked talán az lenne a legjobb megoldás, ha összejönnél egy pénzes palival. Több fiatal hölgyismerősöm ezt csinálta. Csórók voltak, de ahogy találtak ilyen párt, egyből nagy lábon kezdtek el élni. Sok sikert.
2020. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!