Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebédszünetet ledolgoztathatnak...

Ebédszünetet ledolgoztathatnak úgy, hogy hivatalosan nem is annyi?

Figyelt kérdés
Mikor felvettek rákérdeztem a HR-esnél, hogy a munkaidő hogy néz ki, ő hivatalosan fél órás ebédszünetet említett. Mivel én általában 15-20 percig eszem, így ez teljesen rendben volt. Ma azonban kiderült, hogy az én szervezetemnél 1 órás az ebédszünet. Ezt szóvá tette, mivel fél óráról volt szó. Ekkor a vezetőm utánanézett és kiderült, hogy a hivatalos ebédszünet legnagyobb meglepetésére valóban fél óra, ám mivel náluk ez a bevált szokás nem hajlandó ezen változtatni. Mivel én a fél órát sem használom ki, semmi kedvem még plusz fél órát "ledolgozni". Ilyen esetben a felmondáson kívül lehet valamit tenni vagy értelmetlen?
2020. jan. 6. 18:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Semmit
2020. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez tenyleg eleg kiábránditó, 9 órát bent ülni, azert, hogy 8-at kifizessenek, a legtöbben erre úgy szoktak reagálni, hogy meg a 8-at se dolgozzák le (talán bosszúból), pl chatelnek, vagy olvasgatnak, facebookoznak, van aki rokonoknak fenymásol stb stb (van aki csak lassabban dolgozik), sokkal többet nem tudnak tenni ;/ ha határidős a munka, akkor meg munka közben esznek inkább
2020. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Van olyan barátom, aki emiatt nem vállalt el egy állást, pedig megnyerte.

hiába ülsz bent és netezel, azt otthon is meg tudod csinálni, vagy hazafelé a buszon ülve.

A szabadidődet ez nem adja vissza.


Sajnos annyit tehetsz, hogy próbaidő alatt eljössz, ha ez neked nagyon nem éri meg.

Egy új belépő miatt biztos nem fognak azon változtatni, amit ott egy meglévő közösség már kialakított magának, azért így, mert nekik így jó.

Aki otthonról visz kaját, annak 15-20 perc bőven elég.

Gondolom az egy óra arra kell, hogy kimenjenek valahova a városba enni. De az nem mindenkinek opció, mert pl. drága.

Vagy mondjuk esznek, és utána fél órát állnak a dohányzóban.

Nekem nem érné meg.

Igazából ne egy órában gondolkozz, hanem fél órában. Annyi az, amit elvesznek tőled. De azt csak te érzed, hogy ez mennyire zavar.

Van-e párod, gyereked? Van-e valami fix programod munka után, ami emiatt borul? Vagy vidéki vagy, és később problémás a közlekedés?

2020. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ha nagyon sétálgatni akarok, akkor olyan útvonalon megyek ahol simán megvan a fél óra séta, így nincs szükség "munkaközi sétára" hogy kopjon a cipőm talpa. Az elcseszett fél órát szívesebben fordítom inkább konditeremben edzésre, sokkal jobban átmozgat mint a sétálgatás. Itthon nem oldalakat olvasok, hanem elviszem a kutyát sétálni, játszom vele, könyveket olvasok, takarítok, vasalok, esetleg találkozom barátokkal, a párommal töltöm az időt.

Gyerekem nincs, de párom van. Ami még fusztrál, hogy kérdeztem lehet-e 7-től vagy 8-tól járni. Persze lehet, de 17:00 előtt sem "ajánlják" a távozást. Tehát gyakorlatilag "időben" sosem érek haza mivel nem a szomszédban lakom pár percre.

Hogy őszinte legyek, ha mondták volna hogy 1 órás az ebédszünet és értelmetlen 8-ra járni mivel 5 előtt úgysem mehetsz haza, akkor el sem vállalom. Sajnos a sok fél órát ha összeadjuk akkor még több is jön ki, mint 1 munkanap. Én hiába írja valamelyik proli a kulázást meg a munkahelyi reggelizést a gép előtt. Én valahogy szívesebben eszem otthon a tiszta asztalon, mint a sokak által köpködött és összefogdosott irodai asztalnál a tüsszögő emberek között.

2020. jan. 6. 21:29
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Van egy szerződéshez, ahhoz kell tartania magát mindkét félnek, ha fél óra, akkor fél óra a szünet és amnyit kell ledolgoznod
2020. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, a szünet nincs részletezve a munkaszerződésben.

Ellenben a munkaidő igen.


Ezért nem értem jogilag a "nem ajánlják" kifejezést.

Persze egyébként értem, de azért tisztázzuk, hogy mi szerepel a szerződésben.

Kérdező, otthon van most a szerződésed, vagy bent van a cégnél?


"...ha mondták volna...akkor el sem vállalom"


Nos, úgy gondolom, hogy ez egy friss munkahely, és most szembesültél ezzel a szünet dologgal. Biztosan nem 5 év munkaviszony után találod ki, hogy neked ez nem tetszik.

Szóval ha van olyan lehetőséged, hogy nem muszáj itt dolgoznod, nem fogsz éhenhalni, akkor már holnap mondj fel. Gondolom próbaidős vagy.


Még visszatérve a "nem ajánlják" témához: ezt ki mondta?

Szerintem nem a főnök, hanem valamelyik besz.ri kolléga.

Valószínüleg el sem hangzott ilyesmi soha, csak mindig vannak, akik a falra festik az ördögöt. Akik mindig mindenbe rosszat látnak.


Lehet először le kéne ülni beszélni a vezetőddel.

Tudom, egyszer már rákérdeztél, de ugye még új vagy, ő ezt simán csak úgy vette, hogy érdeklődsz, meg hogy valami nem volt egyértelmű. Mint kiderült, ő sem tudta pontosan, utánanézett, elmondta, mit tudott meg, részéről ezzel lezárva. De szerintem ott akkor a meglepetéstől nem mondtad, hogy ez neked mennyire nem jó.

A "nem hajlandó ezen változtatni" meg nyilván úgy értendő, hogy nem fogja most mindenkitől megvonni az 1 órát, ha nekik ez így megfelel, mert nem akar lázongást.

De véleményem szerint kényszeríteni sem fog arra, hogy tovább maradj, ha egyszer ledolgoztad tisztességgel a munkaidődet.

Legalábbis ha normális, akkor ezt meg lehet vele beszélni.

Vannak bunkó főnökök is, eddig nem derült ki, hogy a tiéd milyen.

2020. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sajnos azt, hogy "nem ajánlja" a közvetlen főnököm mondta ahogy azt korábban is említette.. Kérdeztem az okát, de az volt a válasz hogy az osztályon ez a szokás.

Nemrég kezdtem igen, úgyhogy hamarosan fel is mondok.

2020. jan. 7. 19:06
 8/19 A kérdező kommentje:
Nyilván a szerződésem itthon van :) Azonban ez nem befolyásol semmit mivel az ebédszünetet csak akkor szokták a szerződésben említeni, ha fizetett (azaz nem kell ledolgozni)
2020. jan. 7. 19:07
 9/19 anonim ***** válasza:

Jó, az enyém bent van a melóhelyen, azért kérdeztem.


Akkor nem térnek ki rá, te meg ha kekeckedni akarsz, akkor azt mondod, x munkaidő van leírva, akkor vagy köteles bent maradni.

Amúgy is elég kötekedős vagy, ahogy látom, szóval menne a dolog!

2020. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
A munkaközi szünet - ha a felek megállapodása vagy kollektív szerződés másképp nem rendelkezik - 20 perc, ha a ha a beosztás szerinti napi munkaidő a 6 órát meghaladja, de a 9 órát nem éri el. Tehát ha nincs szó a munkaközi szünetről a szerződésben, akkor egy átlagos munkanapon az nem is 30, hanem csak 20 perc.
2020. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!