Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebédszünetet ledolgoztathatnak...

Ebédszünetet ledolgoztathatnak úgy, hogy hivatalosan nem is annyi?

Figyelt kérdés
Mikor felvettek rákérdeztem a HR-esnél, hogy a munkaidő hogy néz ki, ő hivatalosan fél órás ebédszünetet említett. Mivel én általában 15-20 percig eszem, így ez teljesen rendben volt. Ma azonban kiderült, hogy az én szervezetemnél 1 órás az ebédszünet. Ezt szóvá tette, mivel fél óráról volt szó. Ekkor a vezetőm utánanézett és kiderült, hogy a hivatalos ebédszünet legnagyobb meglepetésére valóban fél óra, ám mivel náluk ez a bevált szokás nem hajlandó ezen változtatni. Mivel én a fél órát sem használom ki, semmi kedvem még plusz fél órát "ledolgozni". Ilyen esetben a felmondáson kívül lehet valamit tenni vagy értelmetlen?
2020. jan. 6. 18:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Örüljél inkább, nálunk ebédszünet sincs.
2020. jan. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hát nem örültem :) Felmondtam és átmentem egy olyan helyre ahol nem kell ledolgozni az ebédszünetet.
2020. jan. 27. 06:57
 13/19 anonim ***** válasza:
9%

Ah, világvége... :( Sajnálom!!! Hogy merészelik azt, hogy van ebédszünet, nem?!

Gyere át ide te szegény, itt nem kell ledolgozni azt a fránya ebédszünetet hisz nincs. Egész 8 órában jó ha kétszer ki tudok menni inni, wc-re meg pár falatot enni mindezt kevesebb, mint 10 perc alatt mert a főnök jön utánad, hogy mikor akarsz már visszamenni dolgozni.

Tényleg.. annyira sajnállak basszus.. kegyetlen munkahely lehet az!!!

2020. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%
11:43 Nem a kérdező a hibás azért, mert te gyáva vagy váltani ;) Ő mert lépni, te meg dagonyázol a sz.rba, de ez csak téged minősít
2020. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
10%
Nem vagyok gyáva hisz akkor én is feltehetnék ilyen felesleges kérdést és rinyálhatnék, hogy emberek nekem nincs ebédszünetem!!! Mert engem nem zavar, otthon eszek annyit, hogy kibírom egész nap és amúgy sem vagyok zabagép. Csupán annyi, hogy más örülne ha lenne ebédszünete, a kérdező pedig ilyen hülyeségen hisztizik, hogy úristen le akarják dolgoztatni hogy merik
2020. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én csak téged látlak hisztizni itt. Feltett egy kérdést, hogy ez így jogszerű-e. Aztán mivel nem felelt meg neki, így lépett.
2020. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%

Csatlakozom.


Nem rinyált, hanem érdeklődött. Megteheti, ezért van ez az oldal.

Nem felelt meg neki, váltott.

Részedről meg ez már magyarázkodás. Először vergődsz egy sort, hogy neked nem jár ebédszünet, aztán meg azt írod, nincs is rá szükséged, kibírod. Na ez a kamu.

8-10 órás műszak, utazással jóval több. Zabálhatsz akármennyit otthon, akkor is halál éhes leszel, és ne magyarázd meg, hogy nem így van.


Ha nem tetszik a munkahelyed, ennél több lehetőség sosem volt váltani. Ha meg gyáva vagy, ne a másikon verd le!

2020. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
11:43, de gyáva vagy, ugyanis 8 órás munkaidő esetén minimum 20 percet biztosítani kell (kötelező!) ami ha úgy dönt a cég lehet a munkaidő része (azaz fizetett) és lehet a munkaidőn felül, azaz ledolgozanó. Ha te inkább itt háborogsz és tönkreteszed az egészségedet hisz a rendszertelen étkezés nem egészséges ahelyett, hogy a munkahelyeden szóvá tennéd vagy váltanál akkor már ne is haragudj, de rettentően ostoba vagy.
2020. jan. 28. 18:43
 19/19 anonim ***** válasza:
10%

Hisztiztem volna? Érdekes, szarkazmusnak szántam.

Csak annyit mondtam, hogy örülj az ebédszünetnek mert nálunk nincs aztán mondtam, hogy kb. egész 8 órában kétszer tudok kimenni, de van amikor csak iszok mert otthon ettem és sokáig kibírom evés nélkül, eszek ha hazaértem. Ettől függetlenül szeretem a munkám, ilyen miatt felesleges lenne váltanom.

2020. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!