Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem fizettek ki, mi a megoldas?

Nem fizettek ki, mi a megoldas?

Figyelt kérdés

Udv. Mindenkinek!


Segitsegre, utbaigazitasra lenne szuksegem.

Tegnap felmondtunk 4-en egy cegnel azonnali felmondassal.

Hosszas vivodas es sok-sok rossz utan eljottunk onnan.

Helyzet a kovetkezo..

Decemberi fizetes kb.felet kaptuk meg azt is 2 reszletbe eddig.

Elvileg rosszul megy a cegnek(uj merci karacsonyra, anyagok raklapszam, minden irodistanak merci, uj markolo vasarlas)

Fizeteskor szerettunk volna felmondani, de csak elhuzodott a keso es darabos fizetes miatt.

Azota januarbol is 3/4 honap bedolgozva.

Tegnap felmondtunk es delutan a tobbieknek utaltak penzt, nekunk nem(ugye mi lettunk most az ellenseg)

Varjuk a papirjainkat es a penzt, ha jol tudom 10 napjuk van kikuldeni.

Szabadsagot sem irtunk ala tavaly egy napot sem, papiron tuti ki van adva az osszes.

Sajnos ugy van a szerzodes, hogy teljesitmenyber, erre tuti tudnak hivatkozni, hogy miert adnak kevesebbet.

Viszont van benne egy minimum amit mindenfelekeppen meg kell kapnunk, meg ezt az osszeget nem ertuk el.

Mindig utalassal kaptuk a penzt, berpapirt az elmult 3 ev alatt egy darabot sem lattam.

Negyunknek minimum 1.1 millio netto ami jarna a decemberi es a januari berbol+ a szabadsaggal nem tudom mit lehetne kezdeni.

Az lenne a kerdesem, hogy meddig kell varni mire lepeseket tehetunk?

Ha lepni kell hova kell menni eloszor, milyen papirok kellenek?

Mi ennek az egesznek a menete?

Koszonom mindenkinek a segitseget!



2020. jan. 21. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
15 nap, után szólsz, amunkaügyit felhívod, és elmondják mit kell csinálni.
2020. jan. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát a legelső kérdés a legfontosabb: milyen munkaszerződésetek van?

Határozatlan idejű rendes, normális szerződés, 8 órára bejelentve?


Második kérdés: ha azonnali felmondással mondtatok fel, akkor írásban tettétek-e ezt?

Mert ha nem, akkor letagadhatják és még akár arra is hivatkozhat a munkáltató, hogy ma nem mentetek be dolgozni.


Egyébként az utolsó munkában töltött naptól számítva 5 munkanapon belül kellene fizetniük és a kilépő papírokat megküldeni.


Addig nem nagyon tudsdz mit lépni, amíg ez az idő el nem telik, mert nem tudhatod, mennyi pénzt utalnak.


Ha meg nem teljesítettétek a teljesítménybéres előírásokat, akkor arra tényleg tudnak hivatkozni, nem feltétlenül jogos a követelésed.

Egyenlőre várj.

2020. jan. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem árt egy munkaügyben járatos ügyvéd sem, aki érti a dolgát, mert a cégek szeretnek ilyenkor a laikus dolgozó felé mondogatni a jigszabályokat, hogy miért nem jár ez meg az, és a szerencsétlen dolgozó nem érti egy szavát sem. Nem bántásból mondom, én is így jártam. Laikusként megmagyarázták nekem, hogy miért csak 24 ezer forint jár a több havi bérelmaradásból..Jöttek a jogiparagrafusokkal. Annyira kínosnak éreztem magam, hogy hiába tolták az orrom elé a papírt, semmit nem értettem. ( pedig értelmes, okos nőnek tartom magam,de a jogszabályokban elveszek) Én akkor felálltam, hogy holnap higgadtabb fejjel aláírom a papírokat, ma nem. Még aznap ügyvédhez fordultam. Másnap ővele mentem vissza. Kiderült, hogy a jogszabályok amikre hivatkoztak rám nem tartoztak, nem élhettek vele.

Szóval keressetek egy jó ügyvédet.

2020. jan. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az rendkívüli felmondást bizonyítékokkal alá is kell támasztani. Szerintem keressetek egy munkajogban járatos ügyvédet, mert ilyenkor szokás hülyének nézni a dolgozót. Amúgy ilyenkor szoktak még jönni, hogy akkor legyen közös megegyezés, mert egy munkaügyi per után még meg is bírságolhatják a céget. Viszont ilyenkor kb minden plusztól elestek.
2020. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2

Első válasz.

Rendes normál szerződés.

Határozatlan munkaidő, 8 óra bejelentés(persze 10 órát dolgoztunk, de ez mindegy is)


Második válasz

Néztünk neten erre formanyomtatványt, de ott hivatkozni kell jogszabályokra meg ilyenek, így maradtunk a kézzel írott verziónál.

Adatok, indok, dátum és aláírás.

Lefényképeztem mindegyik papírt(ugye 4-en mondtunk fel)hogy bármi van tudjuk igazolni.

2020. jan. 21. 11:26
 6/12 A kérdező kommentje:

#3

Lehet ez lesz a vége...


#4

Bizonyítani? Mit?

Építőipari cégnél dolgoztunk.

Sokszor nem volt anyag, össze-vissza küldözgettek, a kollégák egész nap kártyáztak(szószerint) vagy nem csináltak semmit.

Így legyen teljesítménye az embernek....

Ezt hogyan bizonyítod?

Úgyis az ellenkezője lesz állítva a cég részéről.

Durván hangzik, de nem érdekel, hogy 5 ezer vagy 500 ezer, itt az elvek számítanak.

Mondhatták volna azt is, hogy "ok, itt van fejenként 150 ezer, ennyit tudunk adni"

Lesz@rtam volna magasról, nem miattam fog tönkremenni.

De ez, hogy menj és még én vagyok a rossz mert otthagyom, majd mindenki kap pénzt csak az nem aki elment...

Azért legyen már egy határ!

2020. jan. 21. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:

"Adatok, indok, dátum és aláírás.


Lefényképeztem mindegyik papírt(ugye 4-en mondtunk fel)hogy bármi van tudjuk igazolni."


Ez eddig jó! :-) Akkor most tényleg kellene egy kicsit várnotok, amíg lejár az 5 munkanap. Addig azért "belengetném", hogy ha nem fizet ki rendesen, akkor jogi lépéseket teszel - hátha ettől beijed.


Ha ennek ellenére nem fizet, akkor meg tényleg tedd meg: ügyvéd és munkaügyi felügyelőség.

2020. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy mi van a szerződésben, meg hogy mi alapján számítják a bért. Kell lennie jelenléti ívnek, illetve mivel építőipar kell lennie építési naplónak, amiben benne vannak az elvégzett feladatok. Felmondani mindig 2 példányban kell, egyet odaadtok egy aláírva marad nálatok.

De még mindig azt mondom, hogy ügyvéd, ha a minimum pénzt se fizették ki.

2020. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7

Beijed? :D

Tutira nem fog....


(építőipari cég(ek) és van egy fő vezető)

-Több milliárdos csalás

-Több száz milliós sikkasztás

-Több száz megkárosított tulajdonos

Volt olyan, hogy többen jöttek egy adott lakásra és akkor derült ki, hogy több embernek adta el ugyanazt a lakást.

Volt olyan, hogy költözött volna be valaki és egy már bent lakó nyitott ajtót, hogy mit keresnek itt.

És még sorolhatnám...

-Több száz fő ki nem fizetett alvállalkozó és munkás

Ez csak a 3 év alatt míg itt voltam


És még mindig szabadon éli világát...

Szerinted meg fog ijedni? :D


Annyi "szerencsénk" van, hogy az újabb cégeit nem akarja besározni és akik eddig elmentek valamilyen szinten kifizette őket.

Ezen túl keresem már előre a megoldást, hogy ha....

2020. jan. 21. 12:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Az azonnali felmondást végül mivel indokoltad?
2020. jan. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!