Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha olyan állásom van ami a...

Ha olyan állásom van ami a semminél jobb de nem egy álom meló akkor van értelme közben megpróbálni jelentkezni más állásra miközben még ott dolgozom?

Figyelt kérdés
2020. jan. 21. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jan. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolkodj rajta hogy szereted e azt a munkát amit most csinálsz, és hogy szretnéd e 5-6 év múlva is azt csinálni. Ha nem, akkor érdemes keresgélni mást. Én is így voltam az előző helyen. Utáltam azt a helyet, vagyis a munkát amit csináltam. Egy gépnek éreztem magam aki egy gyártó gép mellett keresi monoton munkával azt a kevés pénzt. Elgondolkodtam hogy akarom e ezt csinálni hosszú távon. Hát nem. Bejártam dolgozni de közben keresgettem másikat. Önéletrajzot küldözgettem. Szerencsére 2 müszakban voltam és így volt időm érdeklődni itt ott. Aztán egyszer szoltak az egyik helyröl ahol azóta is vagyok, hogy ha aktuális még akkor menjek be. Pont délelőttös voltam így munka után el tudtam menni a helyre. Jobbnak tünt és a fizu is duplája mint amit robot ként kaptam. Azóta eltelt egy év és kiderült hogy itt a társaság nem olyan jó. Széthúzás van, ha éppen valakivel a főnök meg van elégedve akkor a többiek szerint az a "sztár", mindenki a másikkal foglalkozik, kétszinűség van, stb stb. Szóval kezdem magam itt is érezni hogy nem ez az igazi. Sokat számít hogy milyen emberekkel vagyok összezárva ott ahol a nap nagyrészét el kell töltenem.
2020. jan. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Ha más nem, akkor legalább egy kis színt viszel az életedbe:)
2020. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Viszont mennyire lehet problémás úgy elmenni interjúra hogy közben a másik állás még megvan? Mennyire kavarhat be pl. felmondási idő?


Köszi amúgy a válaszokat. :)

2020. jan. 22. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez előny a másik állásnál.

A felmondási idő azért ne legyen túl hosszú. Létezik közös megegyezés is, amivel rövidebb lehet.

2020. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vok: olvasd el a szerződésed, hogy mennyi a felmondási idő. Ezt elmondod állásinterjún, visszahívnak, hogy felvettek, ekkor bejelented, kiderül, hogy igénylik-e az összes felmondási idődet a cégnél vagy sem. Lehet, lesz szájhúzogatás, stb, kiderül, hogy mennyi a felmondási idő, visszahívod, megmondod és boldogok vagytok. Ha azt mondják a telefonban, hogy ez sok idő, akár sok nekik a 2 hét, akár az 1 hónap, 2 hónap, akkor megköszönöd a lehetőséget és keresel iziben másik melót, mert visszakönyörögnöd magad a munkahelyre, hogy háááát, az új cégnek ez így nem jó, akkor már nem biztos, hogy boldogok lesznek, hogy viszont látnak.
2020. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!