Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbéren vagyunk a páromma...

Minimálbéren vagyunk a párommal, de közel havi 1 millió ft-ot keresünk. Mit tudok mondani, honnan van?

Figyelt kérdés

Papíron nincs örökség, szülők már nincsenek sajnos, egy tesvér van, de anyagilag ő is nulla papíron.


Nemrég vettünk kp-re családi házat, 42M ft-ért, 10 millió hitellel.


Idáig nem bankban volt a pénz, hanem kp-ben itthon. Már 13 éves kapcsolatban élünk, én 8, párom 10 éve dolgozik, kezdőként is közel 350-400 nettót kerestünk, azóta is ennél a kis cégnél vagyunk.


Elkezdtünk izgulni, mivel sokat olvasni mostanság penzmosásos dolgokról, illetve a fekete munkával szerzett pénzről.


Ha netán kap az ember egy ellenőrzést, mit tud mondani ilyen esetben?

Tizen éve nem adózunk megfelelően és tudjuk is, de ha adóznánk mi is és a cég is, éhen halnánk szinte, kis túlzással persze. De fele ennyit keresnénk.


Vállakozni nincs időnk, még hamis vállalkozást sincs időnk létrehozni és papíron nyereségessé tenni.


Milyen megoldások vannak, amivel bizonyítani lehet az adózatlan penzt?


Esetleg ha skrill kártyára külföldi barát nevéről kapok pénzt a saját magyar bankkártyámra?

Mintha kinti rokon utalna, vagy ilyenkor azonosítani kell a személyt aki utalt és azt is hogy miért?


Esetleg ha bitcoint utalok ki és váltok át.

Mondhatom hogy én ezt 10 éve vettem? És ennyit kerestem vele?


Ezek csak tippek, nem tudom melyik hiteles, mivel nem tud mit kezdeni az adóhatóság.


Ha lenne egy jó ötlet, hogy lehet mondjuk évi 5-10 millió után SZJA-t fizetni maximum, akkor azt bevállanánk a párommal.


Ötletek?


Vagy ha akarnak mindent átnéznek, akkor is ha külföldi és több szálon jön?


Tudom, kis összeggel nem foglakoznak, de mi van, ha mégis? Jobb félni, mint megijedni ér szeretnék rá megoldást találni


Köszi előre is!


2020. jan. 24. 00:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
7%

Először is gratulálok. Végre valaki, aki nem erkölcscsősz, hanem érvényesül.


Tippek:

- Bitcoin. Régen befektettél. Hogyan? BP Anker Klubban volt egy bitcoin ATM, már nincs de máshol van, ott vettél készpénzért, majd szerencsés voltál, eladtad, és szintén egy bitcoin ATM-ben készpénzben felvetted. Be lehet bizonyítani az ellenkezőjét? Csókolom.

- Szüleid amikor még éltek, otthon tartották a pénzt. Nincs papíron hivatalosan, odaadták neked. (Mikor haltak meg, válság után? Extra pont, nem volt bizalmuk a bankrendszerben.)

- Van készpénzállományod mondjuk bankban és papíron csökkenteni akarod? Azt kell mondani, hogy prostikhoz jársz vagy szerencsejáték függő vagy és sosem nyersz. Kiveszed a pénzt és csókolom.


Nagyon fontos: Nem neked kell bizonygatni az igazad. A NAV-nak kell bizonyítani a bűnösségedet.


Mindenképp keress fel egy könyvelőt. Egy jó szakember sokat tud mondani, és 10-20k-t megér egy konzultáció.

2020. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó:


Pont, hogy nem. A NAV megvádol kb amivek akar, tart egy vagyonosodási vizsgálatot és neked kell mindent bizonyítanod. Amit nem tudsz azért már baxnak is meg.

2020. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a kutyának sem fog feltűnni, a nagy halakra mennek rá inkább. Ha meg igen, akkor miért te lennél a bűnös? Tehetsz róla, hogy faxkalap a munkáltatód és feketén dolgoztat? Örülsz neki ha van munka és elfogadod a borítékot is. Az miért is a te hibád?
2020. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%
Üdv másik lehetőség a tippmix ;)
2020. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát azért a kérdezőék sem olyab kis halak, ha igaz a történet.

Évi 24 milliót keresnek, de kevesebb mint 3 millió után adóznak...

Már több száz millió forintot loptak el, és gondolom, ha ennyit keresnek az sem etikus amit "dolgoznak".


Legalábbis én több diplomával, 2 nyelvvizsgával, 10 év munkaviszonnyal ennek a felét sem keresem.

2020. jan. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
En eleg kozelrol ismerek sokkal komolyabb adocsalokat akiknek konkretan ez a munkajuk 50 milliokert van kocsijuk hazuk es semmi nem tortent pedig volt tobb Navos balhe is. Azota is ugyanugy csinaljak, mpndjuk mas kerdes hogy meddig. A lenyeg hogy szerintem ezzel nem fognak foglalkozni sokkal nagyobb halak vannak a vizben akik sehova be sincsenek jelentve se megis 200 millio ertekbe van csak haz meg kocsi a nevukon.
2020. jan. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%

"Az sem etikus, amit dolgoznak".


Igazi magyar, néplélek mélyéről felbüffenő micisapkás proletárkultúra. Aki jobban él mint én, az csaló.


Annyi pénzt amit a kérdező keres, lazán össze tud hozni egy darab vezető fejlesztő is. Lehet, hogy mind a ketten programozók.

2020. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!