Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyfélkapun hol tudom megnézni...

Ügyfélkapun hol tudom megnézni, hogy mennyit adóznak utánam a munkahelyemen? És, hogy mennyi pénzre vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés

2020. febr. 1. 16:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
ESZJA portálon az van írva, hogy eddig nem volt adóbevallás dokumentumom a NAV-tól sem. Pedig már vagy 2 éve dolgozom hivatalos bejelentetten, de kb. 2 hónapja átkerültem másik munkahelyre ugyanahhoz a főnökhöz, másik cégnévvel másik épületbe. De azt mondták a munkahelyen, mostmár lesz adóbevallás. De azt nem értem, hogy nettó bérként sok pénzt utalnak, és szerintem jóval kevesebbre vagyok bejelentve! Szerintem minimálbérre vagyok bejelentve, mégis több pénzt utalnak nekem. Lehet azért, mert sokat túlórázom és azt annak számolják és így ez nem fekete? Be vagyok jelentve és nyugdíjjárulékot is fizetnek utánam.
2020. febr. 2. 14:02
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor sikerült ellenőrizned a tegnap megadott portálon?

Vagy honnan vagy abban ennyire biztos, hogy be vagy jelentve...? Attól, hogy utalnak neked X v. Y összeget, az nem jelenti azt, hogy be is jelentettek!


Újra kérdezem (én kérdeztem tegnap is): megkaptad jan. 31-én az adóbevalláshoz szükséges M31-es nyilatkozatot a munkáltatódtól????


[link]


".... az szja-bevallás benyújtása a munkavállaló, magánszemély felelőssége, a munkáltató az szja bevallást nem készítheti el, nekik a kifizetett jövedelmekről és levont adókról, járulékokról, egészségügyi hozzájárulásról (19M30 és a járulék igazolás) nyomtatványt _kötelességük eljuttatni a munkavállalóhoz_, idén ennek a határideje 2020. január 31. +

2020. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Mindenkitől nagyon szépen köszönöm a segítséget! Nagyon rendesek vagytok! És köszönöm a hasznos sok infót! :) Ügyfélkapun keresztül sikerült megnéznem, hogy be vagyok jelentve és fizetik utánam a nyugdíjjárulékot. És járulékadatot is megnéztem az is fizetve van. Elvileg holnap kapom meg a nyilatkozatot remélem a NAV-osat... És mondták holnap alá is kell írnom bérszámfejtős papírokat...Remélem... De ha véletlenül a minimálbérre bejelentett pénzen kívül, amit utalnak még túlórapénzt (amit eddig borítékba kaptunk), ha az nincs bejelentve az nagy baj? Nekem abból bajom lehet?
2020. febr. 2. 17:26
 14/14 A kérdező kommentje:
Tehát a túlórapénzt is kéne adózni, ha be lenne jelentve... De ezért gondolom, hogy az nincs bejelentve, mert a túlórapénzből nem jön le semmi, megkapom a 100%-ot. De mivel ezt is utálják, ezért félek.....
2020. febr. 2. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!