Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány nap igazolatlan után...

Hány nap igazolatlan után rúgnak ki egy munkahelyről?

Figyelt kérdés

Multicégről van szó. 4 napig nem mentem be, nem is telefonáltam be, táppénzre sem mentem el, olyan magánéleti problémám volt, hogy egyszerűen elborult az agyam teljesen, és nem érdekelt az egész.


Gondolom 4 nap igazolatlan hiányzás után elbocsájtanak alapból, gondolkodás nélkül...


Egyébként még nem vettem ki szabadságot ebben az évben, és 5 éves dolgozó vagyok, ráadásul emberhiány van.


2020. febr. 2. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha nem rendszeresen tűnsz el, és munkaerőhiány van, akkor kapsz egy fegyelmit, oszt' jól van, mehetsz dolgozni.
2020. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

cégtől, környezettől, munkatársak számától függ. Meg hogy mennyire vagy kapcsolattartó, aki eltűnik teljesen, attól hamarabb megválnak, bár gondolhatják azt is hogy baja esett. Ha valaki beteg, akkor heteket is kieshet, "igazolás" úgyis végén lesz az orvostól (pl táppénz).

4 nap után nem fognak, de érdemes legalább levélben jelezni hogy komoly családi problémák adódtak és ilyenkor fizetés nélküli szabadságra írnak általában.

2020. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Leginkább a munkaszerződésedtől függ. Vagy abban vagy a munkavállalói kézikönyvben benne van az igazolatlan távollét szankcionálása.

De valószínűleg egy értelmes főnök nem tolerál egy ilyen lépést. 4 napig se kép se hang. Felnőtt ember vagy, egy sms-t meg lehetne ereszteni legalább.

2020. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 2. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
A munkahely nem iskola, hogy "x nap igazolatlan hiányzás és kirúgnak". Normál esetben az eddigi munkádtól és a főnöködtől függ, mi lesz a következmény. Ha eddig jól dolgoztál, nem volt veled semmi gond, akkor ha a főnököd rendes, elsímitja a dolgot. Legfeljebb pár nap szabid bánja. De ha eddig is kifogásolható volt a munkád, késtél rendszeresen, kibújtál a munka alól, akkor lehet, hogy ez volt az utolsó csepp a pohárban, és kirúgnak. A munkahelyed nem próbált meg amúgy a 4 nap alatt keresni? Te miért nem kerested a munkáltatód? Legalább egy sms-t megereszthettél volna. "Lebetegedtem, megfáztam, stb."
2020. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

A legutobbi munkahelyemen büntetlenül 3 napot lehetett hiányozni igazolatlanul...

Volt olyan, aki két nap elment családi okok miatt, erre kapott egy figyelmeztetést.(ez hasonló lehet a te problémádhoz)

majd jött két nap, amikor nem maradt 12 órában. Egyik nap a második figyelmeztetés, másik 12órázós napnál már a felmondást kapta kézhez.


Persze volt más, aki nem maradt 12ben, vagy be se ment,de neki nem járt figyelmeztetés.(Ő egy régi dolgozó volt.)


Tehát, ha jól dolgozó vagy, több éves tapasztalatod van, talán elnézik.

Ha újonc vagy, jobb, ha keresel egy másik munkahelyet.

2020. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!