Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg van olyan, hogy az...

Tényleg van olyan, hogy az ember a munkáját tényleg szereti, akár évekig?

Figyelt kérdés
2020. febr. 9. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Persze, 4 eve dolgozok a szakmamba, meg szakmai rendezvenyekre is jarok. Jo vagyok benne es tenyleg szeretem annyira hogy meg szabadidombe is aldozok ra idot.


Amig nem fizettek meg rendesen az elejen, addig nem szerettem ennyire, de ahogy no az ember tapasztalata es fizetese sok minden megvaltozik

2020. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
13 évig voltam metróvezető :-) Nem mondom, hogy minden nap szerettem, de ha alapban nem szerettem volna, akkor nem tudtam volna ennyi ideig csinálni - szóval igen, van olyan :-)
2020. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
75%
Van... Tanítok 2005 óta... De már elegem van belőle... De az első 5 év kb nagyon jó volt....
2020. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Tenyleg van. 12 eve vagyok ugyanabban a szakmaban, es egyelore nem tervezem feladni.
2020. febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Informatika 20 éve. Folyamatos tanulás, új technológiák, minden nap más problémák. Eddig alig volt olyan napom amikor azt csináltam volna amit előző nap terveztem. Az élet és a felhasználók folyamatosan felülírják a terveket.
2020. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van. Úgy vettem észre az ilyen emberek általában tanárok, művészek, esetleg pénzügyi emberek, de leginkább humán területeken. Nekem informatikai diplomám van de kb. fél év után megutáltam az egészet és nincs az a pénz amiért leírnék akár egy sor kódot is, úgyhogy még időben váltottam olyanra, amit szívesen csinálnék még halálom után is.
2020. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2010-től vagyok tanszéki mérnök, az első 1-1,5 év nagyon húzós volt, majd megszerettem, ez tartott 2016-ig, mára meg már bemenni is rühellek.


Mikor kap az ember egy fegyelmit, mivel nem látta el a munkaköri leírásában szereplő feladatokat, közben működésképtelen a géppark, nem adnak pénzt a megjavíttatására, csak egy felszólítást, hogy old meg és mérj... Megöli a morált!


Mikor 20-an vannak a laborban, de annyira leamortizálódott az eszközpark, hogy csak 11 embernek jut és írásban is szóvá teszik, fentről meg jön a fenyegetőzés és a felszólítás mindenkinek legyen!


Beperel a diák mert megbuktattad, közben meg kereken 0%-ot írt egy 100kérdéses tesztsorozaton és ezért is te vagy a hibás, annak ellenére, hogy harmadik alkalommal írja ugyan azt a kérdéssorozatot.


Neptunban nem szerepel az aláírás feltétele, de emailben, nyomtatott formában és szóbeli ismertetőn is elmondtad, minden ZH előtt ismét a szájukba rágod, de ennek ellenére rektori szintig viszik az ügyet a diákönkormányzattal, majd ismét jön a ledorgálás és ráadásul a diákok előtt.


Elvárják, hogy publikálj, de nem biztosítanak hozzá forrást, sem pedig eszközöket, a rá fordított időt sem tudod munkaidőként elszámolni. Hasonlóképpen elvárás, hogy menjél konferenciára, de nem fizetik és még szabadnapot is kell kivenned rá.

2020. febr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Neptunban nem szerepel az aláírás feltétele, de emailben, nyomtatott formában és szóbeli ismertetőn is elmondtad, minden ZH előtt ismét a szájukba rágod, de ennek ellenére rektori szintig viszik az ügyet a diákönkormányzattal, majd ismét jön a ledorgálás és ráadásul a diákok előtt."


- EZ konkrétan a te hibád, és nem is értem, miért vagy kiakadva rajta. Ha ennyi helyen közölni tudtad, akkor miért pont azon az egy helyen nem, ahol kell? Azt a szrt azért csinálták, hogy az legyen a kerete a tanulmányoknak, ahol minden feltételnek szerepelnie kell, és az ágyhoz kötött egyéni tanrendes nyomi, meg a vietnámi cserediák ugyanúgy megtudjon belőle minden követelményt, ami rá vonatkozik a tantárgyával kapcsolatban. Ugyanolyan mint egy szerződés. Ha nem írod bele a szerződésbe, hogy 12% kamatot is kérsz a pénzre amit átutalsz valakinek, vajon a bíró elfogadja-e vita esetén, hogy de hát szóban mondtad neki, meg átutalás után még fel is hívtad?


A többi lehet jogos, én is hallok sztorikat.

2020. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves előző: A Neptun nem minősül szerződésnek. A beiratkozáskor a hallgató aláírja az egyetem papírjait ami között ott vannak a rá vonatkozó tantervi követelmények, de legalább az ismeretének elfogadása is.

Szerinted hány magyar egyetem képes figyelni arra, hogy annak az összetákolt elavult rendszernek minden egyes utolsó kis funkcióját kihasználják és mindent pontosan rögzítésenek ami pl. naponta változik? Szerintem egy sem, mert elméletben ez mind nagyon szép, de a gyakorlatban a rendszer túl robosztus ahhoz, hogy mondjuk egy kisebb méretű egyetem arra napi szinten figyeljen. Egyszeruen túl sok kapacitást igénylő feladat. Szó ami szó, attól hogy nincs a Neptunban attól még az értelmes hallgató utánna jár, az ostoba meg reklamál a még ostobábbnál és végül ott csattan az ostor aki a legkevésbé érdemli meg.

Bocsi az offért!

2020. febr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ott a pont! Minden fejlesztésnél változtatnak, eltűnnek dolgok, előzőleg felvitt adatok köddé válnak és nem kapsz utána hozzáférést, esetleg még régi szerint látod.


Több lépcsőben történik az elfogadása és csak akkor kapsz ismételt hozzáférést, ha valami hiányt találnak az ellenőrzés során.


Moodle rendszert meg kimondottan rühellem, a kódommal nem tudom megnézni mi van a tantárgyamhoz feltöltve "Nem jogosult a tantárgy felvételére!"


Neptunban nem tudom megnézni a kimenő levelezésemet, a bejövőnél meg nem működik a törlés :)


Ennek ellenére tényleg elismerem, hogy az én hibám, mivel előírás szerint azonos kódon fut 3 ember órája és mindenkinél más a feltétel, de csak 1 neptun oldal van a tantárgyösszevonás miatt.

Ahogy "Alkesz Balázska" szokta mondani lázadjatok, mi nem tettük és elfogadtuk, hogy ez a fejlesztés tökéletes, sőt beismerem még tapsoltam is hozzá az első sorban ülve vezérünk beszédekor...

2020. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!