Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnök látja hogy több ember...

A főnök látja hogy több ember munkáját végzem?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több munkát adnak nekem egy raktárházban, úgy érzem több ember munkáját végzem de nem kapok semmi elismerő dolgot. Mivel túl sok nekem néha leállok beszélgetni, vagy támaszkodni kb 1-2 percre hogy ne essek össze. Ezt látja a főnök hogy mennyi munkát végzek vagy csak azt hogy megállok 1-2 percre pihenni? Attól félek hogy elküldenek mert naponta 3-4 alkalommal jön a főnök szólni hogy ne beszélgessek hanem dolgozzak. Tudom ebből az jön le hogy állandóan lazsálok, de valójában mikor eltettek a helyemről az összes ember aki fölöttem és a nagyfőnök között van panaszkodott hogy nem értik miért dolgozok másik helyen, mert senki nemtudta olyan ütemben és gyorsasággal végezni a munkát mint én. Szval ebből csak a baj volt.Kell félnem, vagy nem? Esetleg ezt a kis beszélgetést és pihenő időt is szüntessem be? Kemény fizikai munkáról van szó, ahol naponta több száz alkalommal kell több mint 10 kilot mozgatni kézzel.

2016. nov. 24. 03:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Látja, aztán vagy érdekli vagy nem . A belemet köptem ki én is hasonló munkakörben mint te, míg mások vakarták ahol viszket, azt nézték mikor hol tudják kihúzni magukat a melóból. Aztán mégis az ilyen(ek) aratták le a babérokat,a kis szimpatikusok.
2016. nov. 24. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a gondom nekem is!!! Nagyon sok lusta ember helyett végzem a melot, mégis mindig én kapok ha megállok mert már egyszerűen nem birom. Minden nap leizzadva teljesen kimerülve és még kérdezik miért nem maradok tulorázni.
2016. nov. 24. 03:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Tudod, azt a lovat ütik, amelyik húz, vagy valami ilyesmi a mondás...


Ha innen elmész, másik helyen sose hozd ki magadból a maximumot. Csak olyan tempóban dolgozz, amit egész nap kényelmesen tartani tudsz.

2016. nov. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
elég szomorú hogy ezt így fogják fel és nem úgy hogy egy erős munkaerőről van szó...
2016. nov. 24. 06:51
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Ha állandóan rád kell szólni, mert beszélgetsz és lazsálsz, akkor nem dolgozol te 2 ember helyett


Van 2 kollégám, bárki akar neki melót adni, majdnem kiabálnak, hogy nekik mennyi dolguk van. Az egyik volt, hogy közel 5 órán át sztorikat mesélt másoknak, a másik napi kb 4 órában bagózik és kávézik (lemértük), mindkettő halál komolyan meg van róla győződve, hogy kidolgozza a belét

2016. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szokta érdekelni a vezetőséget az ilyesmi. Én is minimum másfél ember munkáját csinálom, de folyamatosan kapom az újabb feladatokat, és ezerszer hatékonyabban és gyorsabban dolgozok mint néhány kollégám. De ez csak akkor fog kiderülni, ha én már nem leszek. Mivel irodai munka, nagy cég, senki nem látja pontosan, hogy mit és mennyit csinálok, a főnök sem tudja, hogy én min dolgozom. De ha nem lennék, akkor özönlenének az email-ek a partnerektől, és szállítóktól, hogy ez meg az miért nincs kész.

Tesómnál ugyanez volt. Minden nap túlórázott, keményen dolgozott, 10 perces ebédszüneteket tartott, aztán gondolt egyet és elvállalt egy másik pozíciót. Három(!) embert vettek fel a helyére...

2016. nov. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.


Állandóan nem lehet belet kilógatva tempózni. Aki ezt csinálja, az időnként meg kell, hogy álljon, erőt vegyen, hogy aztán folytatni tudja a tempózást. Máskülönben vagy kórházban vagy a pszichiátrián végzi.


Ezért mondtam, hogy nem szabad a maximum maximumát kihozni magunkból, mert akkor ha kicsit meg akarsz pihenni azt kapod, hogy mit lazsálsz.


Ellenben ha felveszel egy kényelmes tempót, amit akkor is tudsz tartani ha már hulla fáradt vagy, akkor baromira meg lesz elégedve, mert azt látja, hogy meg sem állsz.


Ezt én is a saját bőrömön tapasztaltam meg. Kiköptem a tüdőmet és amikor kicsit lazítottam, rögtön meg lettem gyanusítva...


Szerintem nem kell félned a kirúgástól, valószínűleg a hatalmát akarja veled éreztetni és mások felé is azt közvetíteni ezzel, hogy ő bezzeg senkivel sem kivételezik, nincs lazsálás.

2016. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Ha el tudod végezni, és még pihenni sincs időd, akkor nem végzed több ember munkáját.
2016. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Pihenni is van.
2016. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire jó a munkamorálod, akkor érdemes lenne a saját lábadra állnod és nem feltétlen robotolni. Vagy kérj fizetésemelést, mert nagyjából 100-ból 1 munkahely az, ahol önszorgalomból megemelik a dolgozó fizuját, mert látják, hogy ügyes és sokat dolgozik.
2016. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!