Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mai világban vagy a 90-es...

Mai világban vagy a 90-es években volt könnyebb meggazdagodni Magyarországon?

Figyelt kérdés

2020. febr. 10. 23:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Az Altus 1995 novemberében elnyerte az akkori legnagyobb hazai alumíniumipari vállalat, a Motim többségét, a vásárláshoz szükséges 705 millió kifizetéséhez pedig attól a Magyar Hitel Banktól vettek fel hitelt, amelynek akkori elnöke Gyurcsány anyósa, Apró Piroska volt.

705 millió hitelből, 2 milliárdnyi alapanyagkészlet, 0,4 milliárdnyi termék, épületek, terület és teljes gyár került megvásárlásra.


VS


Mai világ Pénztáros Lőrinc...

2020. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

"Pont, hogy ma ha nincs közöd a NER-hez akkor esélyed nincs befutni itthon."


Hülyeség, lásd pl. Görög Ádámot vagy bármelyik netes vállalkozót.

2020. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

És hány ilyen "Netes vállalkozó van"? Egy kezed elég megszámolni, ugye?

És abból hány van, akinek amúgy vastagon köze van a NER-hez csak te nem tudod? :)

2020. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
61%

"És hány ilyen "Netes vállalkozó van"? Egy kezed elég megszámolni, ugye?"


Én is "netes vállalkozó" vagyok többek között, és látom, hogy működik ez az egész.


Semmi köze a politikához.

2020. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a mai helyzettel ha elersz egy bizonyos pontot a vallalkozásoddal, pl már megvan a havi 10 milla.. Akkor a helyi önkormányzatból tuti megtalál valaki. Pl próbál beszalni az üzletbe és mint hatosag (közjegyző), helyi epitesugy stb. Részt követel a te hasznodbol... Legyél haver és nem fogjuk a kákán is csomót keresni.. De igazából ez olyan mintha megfenyegetnének ha nem löksz csontot akkor ellehetetlenitenek... A NER ebbe nagyon Pro.. Ha meg nem haverkodsz a nav+összes hatóságot a nyakadba hívnak. Volt olyan telephely engedejeztetesi eljárás ahol pl egyszerűen bármit Csinálsz soha nem kapod meg az engedélyt... Sokan ennél a pontnál buknak el az igazán meggazdagodas útján.. Vagy kolfoldre viszik az egész bizniszt... Vagy van 1-2 figura aki meg a hatóságot perli aztán nyer.. De ha fentről lenyulnak akkor bármit csinálsz semmit nem érsz el. Ezért fos ez az ország,
2020. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

# 14


És mennyi is jön be abból a netes vállalkozásból? A kérdés a meggazdagodó vállalkozókról szólt - az az én értelmezésemben évi 100M+-t jelent.

2020. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
61%

"A kérdés a meggazdagodó vállalkozókról szólt - az az én értelmezésemben évi 100M+-t jelent."


Maradjunk annyiban, hogy sok pénzt kerestem már. Senki sem cseszegetett érte, pedig nem vagyok haver.


Az előző hozzászólásra reagálva: a "védelmi pénz" - akármekkora köcsögség is - nem jelenti azt, hogy valaki NER-tartozék, vagy "köze van a NER-hez". Azt jelenti, hogy megalkuszik bizonyos - felette álló - körülményekkel.


Velem ilyesmi eddig nem történt szerencsére, de nem zárhatom ki, hogy van ilyen. Persze büntiztek már meg, de az inkább egy szerencsétlen figyelmetlenség volt, nem szemétkedés.

2020. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%
#17 ne is legyen... Pont az a baj akit megtalálnak nem Ner tartozék.. ez partallastol független, és igen kimondom:a másik eraban az anno elmultnyolcevben is pont ez ment, csak másképp... Éhes figurák mindenhol vannak... Vagy csoportok. Netes penzkeresés megint más, nincs szemelott annyira mint pl egy 5 boltból álló bolthalozat stb... Az igazi cicaharc és hátrány ott kezdődik ha sok sok törvényt , nav, Mt. Megkerülve a hatarmezsgyen egyensulyuzik a céged, es úgy gazdagodsz meg... Ha akkor jön a Ner lehet érdemes lepaktálni velük. Mert az win-win szitu, kitömsz 1-2 zsebet, lehet uniós pénzt is kapsz a nem épp fehér cegedre. Ha pl 100%-ban korrekt a céged sokkal kevésbé tudnak zsarolni... Valamint politikai viharok után is talpon marad... Ha pl holnap nem Fidesz lesz hatalmon akkor is uzemelhetsz, ha szürke céged van lehet a következő eraban a dutyiban kötsz ki.
2020. febr. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Közel 1 éve láttam egy hirdetést, családi okok miatt 16 boltos cégbirodalom eladó, irányár 20mFt, megnéztem erre 16 db webshop és mind termék nélküli, összes alkalmazott száma kereken 1 :)


Manapság sokan vesznek bevétel nélküli céget, majd villognak a csajoknak, hogy cégvezető vagyok. Haverom 0,5-1mFt-ért árult ilyen üres cégeket, de 2 év után bedőlt neki az üzlet túlköltekezés miatt.


Még manapság is pörög a piramisjátékos lehúzás, mellé tesznek egy terméket és MLM-mé válik, ami legális és hatalmas üzlet az indítóknak. Akár 1-2 év alatt milliárdos lehetsz pl. botanoo, gold mlx, stb.

2020. febr. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#18 ez így már közelebb áll(hat) a valósághoz. Ez a "Fidesz lenyúlja a cégedet" is csak egy újabb kifogás a sok közül, hogy miért ne vállalkozz.


Annyi ilyen legendát hallottam már, aztán a negyedükkel sem találkoztam soha az életben.

2020. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!