Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő informatikusként...

Pályakezdő informatikusként milyen munkahelyet keressek, ha angolul alig tudok kommunikálni és munkatapasztalatom sincs?

Figyelt kérdés
Voltam egy tréninggel kapcsolatos elbeszélgetésen, ahol a HR-es angolra váltott, tök alap dolgokat kérdezett, de nagyon gagyi módon tudtam csak válaszolni (had to, would like, knowledge, experience és tsi.) rövid mondatokkal miközben izzadtam az idegességtől. Szakmailag sem vagyok toppon, mert az egyetem alatt mindenből csak totál alapszinten tanultunk (adatbázis, programozás, webfejlesztést meg egyáltalán nem is tanultam) és nincs is szakmai tapasztalatom. Természetesen 10-ből 9 álláshirdetés angolul van megfogalmazva, amit csak akkor értek meg ha a google translate-el lefordítom (persze a szakszavakat még az sem tudja). Úgy érzem, hogy baromira nem ér semmit a diplomám és tök felesleges volt 6 évig szenvednem az egyetemen.

2020. febr. 19. 08:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg egy nagy halom szakmába vágó job interview videót a YouTube-on. Ha elég sokáig nézed őket, el fogod tudni sajátítani a szókincset. Még ha egy-egy interjú nem is sikerül most, hosszú távon ez megoldás lehet. Adott munkakörökkel kapcsolatosan rákereshetsz tipikus interjúkérdésekre, tesztekre is. Excel-tesztek is vannak fenn, SQL- és Linux-tesztek is, gyakorlatilag bármi megtalálható az interneten. Keresgélj, olvasgass és a saját magad fejlesztése céljából oldd meg az ott talált feladatokat, akkor is ha nincs tétje - így tudsz gyakorlatot szerezni a megtanultak mellé. Ha már most a pálya elhagyásán gondolkodsz, később csak nehezebb lesz.
2020. febr. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem megadja a papírt, amivel kinyílnak az ajtók, de hogy bent is maradhatsz-e azt az fogja eldönteni, amit MOST teszel bele a fejlődésbe. Angol napi több órában, seggelni a szavakat és küzdeni érte, programozás gyakorlása napi több órában és menni, menni, keresni a lehetőséget, heti több interjú, és fel nem adni! Ha most leállsz, akkor az egésznek annyi. A legjobb irányba mész, csak ne állj meg! (Amúgy soha nem lesz vége, csak szólok előre, ha elhelyezkedtél, akkor az ott szükséges technológiák tanulása lesz napi 2 órában munkán kívül is, hogy ne maradj le, tudj dolgozni.)
2020. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egy bootcamp is megtolna a helyes irányba, érdemes azon is elgondolkodnod. Akár munka mellett sem rossz ötlet a későbbiekben sem, te magad mondod, hogy kevés a tudásod, ott pedig a gyakorlatra mennek rá.
2020. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

"Szerintem egy bootcamp is megtolna a helyes irányba"


Mi az a bootcamp? Amúgy még ingyen is dolgoznék csak hogy tapasztalatot szerezzek. A gond csak az, hogy vagy itthon ülök, vagy olyan baromi okos vagyok +2 év komoly szoftverfejlesztői tapasztalattal és perfect angol tudással, hogy azonnal felvesznek egy it pozícióba. Köztes átmenetet eddig sajnos nem találtam.

2020. febr. 19. 09:29
 5/36 anonim ***** válasza:
26%
Greenfox, CodeCool, A&K Akadémia, ... nem tudom, van sok. Mindenhol más a tanmenet, fizetési konstrukciók, stb. nézd végig! Ezeknek pont az a lényege, hogy segítenek gyakorlati projekteket felépíteni és kapcsolatokat építeni hogy el tudj helyezkedni és azt a hiányzó rést betöltség a friss papír és a 2 év gyakorlat között.
2020. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
#5: És ezek mind programozó sulik? Mert sajnos én totál hülye vagyok a programozáshoz (több tréning előzetes tesztjén is részt vettem ahol mindig beégtem a tudásommal) - gazdinfón végeztem - és inkább más it-s területen szeretnék tapasztalatot szerezni (network support, adatbázis adminisztrátor, szoftvertesztelő).
2020. febr. 19. 09:49
 7/36 anonim ***** válasza:
28%
Progmastersnél láttam tesztelői képzést is.
2020. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
86%

“Mert sajnos én totál hülye vagyok a programozáshoz ”

Szóval hülye vagy a programozáshoz, nincs gyakorlati tapasztalatod és angolul sem tudsz? Nem akarok bunkó lenni, de akkor miért nem mentél inkább péknek? :D

2020. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

#8: De diplomám mégis van és nem Gábor Dénes Főiskola szint. :P

Elvileg az informatika elég szerteágazó tudomány mégis mindenki a programozást hangoztatja. Csak van olyan terület, ahol ezen három hiányosságom ellenére (tapasztalat, nyelv, programozás) el tudnék indulni zöldfülűként egy ösvényen. Mert azért nem dísznek lett meg a papírom, ennyi erővel, akkor nem érdemes infós képzést indítani az egyetemen, mert úgyis lesznek bootcamp-en tanult vagy autodidakta szabadúszó szobakukacok, akiket előbb felvesznek a tapasztalat miatt. Mégis sok helyen követelik a Bsc-t. Akkor most mi van?

2020. febr. 19. 11:06
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Na álljunk meg egy pillanatra! Van egy papírod, ami szerinted (és már lenézően közlöd, hogy ) nem Gábor Dénes szint, mégse értesz semmihez. Aztán beszólsz minden autodidakta módon tanult embernek, miközben egy szót nem beszélsz angolul, de ők angol forrásokból EGYEDÜL megtanulják, amit a szuper suli beléd nem tudott beleverni.


Fel kéne ismerni, hogy vissza kell venni az arcból és beismerni, hogy még szrt se tanultál és el kell kezdeni tenni is valamit azért a karrierért, és nem csak a semmire állást várni.

2020. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!