Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatás miért van tele...

Közigazgatás miért van tele annyi kreténnel?

Figyelt kérdés
5 éve dolgozok a közigazgatásban. Dolgoztam már kisvárosi, kerületi önkormányzatban, járási hivatalban is, de mindenhol ugyanazt a bepunnyadt, kiüresedett társaságot látom. Alig dolgoznak heti 15 órát, de folyton rinyálnak, ha dolgozni kell, mindig panaszkodnak, kibeszélnek a hátad mögött, lopják a napot. Ráadásul még a kinézetükről is lerí, hovy van velük valami baj. Volt, hogy a koziges munkahelyem egy nagy cég közelében volt. A hasonló korú emberek teljesen máshogy néztek ki. A multisok sokkal kisimultabbak, boldogabbak voltak, "normálisabban" nézték ki pedig sokkal többet dolgoztak. Miért van ez így?

2020. febr. 22. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
A lusta embereknek is kell valahol dolgozniuk, azért.
2020. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Sok helyre protekcios a felvetel - igy hasonlo emberek kerulnek be. Nagy ritkan kulsos felveteliztetett. aki szinten ugy erzi magat kb. mint te, urlenykent a sok csinovnyik kozott. Azok meg ki is fogjak turni, ha nem asszimilodik megfeleloen


Nyugdijas allas, kitenni nem tesznek, hacsak nem csinalsz valami nagy zurt - ergo nincs ra kesztetes, hogy jobban dolgozzon.


Nagy elorelepesi lehetoseg szinten nincs altalaban. Max. kihalasos alapon, de akkor is a csokos jut elorebb - szinten nincs ra kesztetes, hogy jobban dolgozzon.


Kinezet: ja, van valami tipikus osdi oltozkodesi stilus, mintha a 80-as evekben ragadtak volna sokan. Gondolom atveszik egymastol, mint ahogy egy multinalnis atveszik a stilust a masiktol.


+ a fizetes nincs az egekben, szoval amig egy multinal dolgozo jogi tanacsado kirittyentheti magat, addig egy miniszteriumi mar annyira nem

Ugyanezert kisimulyabbak a multisok. Tobb munka, de tobb penz is, lehet rekreaciora kolteni es nem kell a mindennapi betevot szamolgatni


Rokon dolgozott kozszferaban.

Volt olyan diplomas munkatarsa, aki ho vegen vajas kenyeren elt.


Ja es utalta mindenki a heti kotelezo ugyfelszolgalatot, mert az emberek hisztisek, bunkok, ertetlenek, turelmetlenek veluk, szoval ne varj sokat az ugyintezotol a 6. oraban, mert ez oda-vissza megy es nehez lenne eldonteni hol kezdodott.

Ja ugyfelszolgalat sokszor kotelezo. Nem, nem oda jelentkezik az ember, de beosztjak.

2020. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg gyere hozzánk keletre, minden ugyanaz, amit eddig leírtatok, viszont kevesen vagyunk, kedvesek vagyunk egymással, de a munkába bele lehet szakadni, olyan sok.
2020. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ennek több oka is van.


-Az állami szféra nagyon belterjes, nem piaci alapon megy a dolgozók kiválasztása.

Nem a jó szakembereket veszik fel, hanem az XY-nak a valakijét.Sok esetben olyanokat vesznek fel oda, akik maximum gyártósori operátornak felelnének meg.



-A közszférában nagyon alacsonyak a fizetések, évtizedes a lemaradás a versenyszférához képest.Jogi diplomával, egy multi jogi osztályán keresnek bruttó 500-600 ezret.Közszférában meg ennek a felét.

De, ugyanez van műszaki, gazdasági diplomák esetében is.


-A rossz fizetések miatt, motiválatlanok a dolgozók.Illetve, nincs teljesítménykényszer.Ha valamelyik buta az ügyféllel (akinek az adójából van a fizetése), a felettese nem szidja meg, hanem csak legyint egyet.

2020. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Gondold végig, ki és miért megy a közigazgatásba? Szar hely, szar meló, szar fizetés. Kik azok, akikben csak ennyi van...
2020. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Az általánosítást soha nem szerettem.


Mindkét oldalnak vannak jellemzői, én dolgoztam ezen és azon az oldalon is, látom a különbséget és a hasonlóságot is.


Lehet, hogy Te látod az ügyfélszolgálatos kretént, de azokat nem, akik a "háttérben" húzzák az igát, vagy ott próbálnak vidáman, mosolyogva helyt állni.


Ez teljesen bértől független. Embere válogatja.


A közigazgatásban is vannak olyanok, akikre egy üveg kupakjának a felcsavarását nem bíznám, mint ahogy láttam sztahanovista módra és jól dolgozókat, no meg a lábukat lógató regényt olvasókat is. Viszont a versenyszférában is részese voltam, amikor diplomásokat menesztettek, és tettek a helyére középfokút, mert "többet tudott", csak éppen papírja nem volt a tudásáról. GYED-ről év végén visszatérve szinte egy teljes évvel volt elmaradva a helyettesítő kolléganő, pedig minden hónapban megkapta érte a fizetését. Ja, hogy nekem kellett pótolni az elmaradást? Egyértelmű.


Ami egyezik:

- Csókos mindkét helyen van

- Egyik relatív jól keres, míg a másik nem (igazságtalan elosztás a munkavégzés arányában?)

- Biorobot vagy mindenhol, helyezkedés kérdése csak, hogy éppen mennyire


Fentiek alapján szerintem hagyjuk a közigazgatás fikázását, mint ahogy a versenyszféra sem mindig egy paradicsomi állapot.

2020. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Előző: ezt úgy se tudod megmagyarázni nekik, elvből elítélik a közigazgatást.
2020. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Én viszont nem véletlenül menten a közigazgatásba.


Több, mint 20 évet lenyomtam a másik oldalon, és abból lett elegem, hogy a kötelezettségem vágta mindegyik munkáltató, de a jogaimat szinte egyik sem ismerte.


Ami sorozatosan gondot okozott: szabadság, munkaközi szünet, bérfizetés furcsa értelmezése, és a törvényben rendkívüli munkavégzésnek nevezett helyett az állandó (tehát nem rendkívüli) túlórázás lófütyiért, a non-stop 24 órás fenyegetettség bizonyos "kirúgás" szóval. Valamelyik mindegyik munkahelyemen megjelent, a legutóbbitól történő elválást megünnepeltem egy pereskedéssel, hogy a fizetésemhez jussak ha nem is azonnal, de legalább egy éven belül.


Most közigazgatásban dolgozom, látom a problémákat, a "kreténeket", ITT IS vannak dilis főnökök, talpnyalók de van egy feladatom, hozzá egy bérem, amibe beleegyeztem, így teszem a dolgom. Többet ma már nem teszek le az asztalra annál, ami a feladatom, de kevesebbet sem.

Itt 5 év után magasabb kategóriába soroltak át, ez által magasabb lett a bérem is. Idén soron kívüli jutalmat kaptam a kimagasló teljesítményemért. Itt a rendkívüli munkavégzés tényleg az, aminek hívják. 7 év alatt egyszer volt rá szükség, hogy 4 órát túlórázzak kötelező jelleggel. Minden más túlórázásomat én döntöm el, aszerint, hogy tudjam tartani a határidőket. Nem gond, ha megbetegedtél, ha előbb kell elmenned, mert gond van otthon, vagy ügyet intézel, megkapsz minden szabadságot, és tutira a bankszámlán havonta a fizetésed.


A versenyszférában ennyire nem voltam megbecsülve.


Sajnálom, hogy csalódtál, de ez a véleményem...

2020. febr. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!