Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri ingatlanközvetítőnek...

Megéri ingatlanközvetítőnek menni?

Figyelt kérdés
Irodához, ahol jutalékos rendszerben fizetnek. Van ilyennel tapasztalatotok?

2020. febr. 25. 01:30
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Akkor való neked, ha elég gátlástalanul pofátlan bírsz lenni, azonkívül tényleg, de tényleg nem értesz semmi értelmeshez.
2020. febr. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2020. febr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy #1 írja, ingatlanközvetítőnek az megy, aki semmihez sem ért, de jó a beszélőkéje.

Nem értem eleve, miért ilyen nagy divat ingatlanosra bízni a lakás vagy ház eladását?! Csak egy esetben tartom jogosnak: ha a tulaj nagyon messze lakik az eladandó ingatlantól. Minden más esetben csak szín tiszta lustaás és/vagy technikai analfabetizmus.


Az ingatlanosok nem csinálnak semmit. Legtöbbször még arra sem veszik a fáradtságot, hogy normális fotókat készítsenek, hanem felteszik a tulaj által készített életlen, sötét, rossz szögből készült képeket, amik semmit nem mutatnak, aztán írnak hozzá egy sablon szöveget és kipostolják 5-6 ingatlanportálra és hirdetési oldalra. Hát ezt én is megcsinálom fél óra alatt.


Szóval igen, ha akarsz minimális munkával jó pénzt keresni, akkor menj ingatlanosnak, de ne csodálkozz, ha mindenki utálni fog.

2020. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz random hideghívásokat nyomni (pl ingatlan.com-ről minden hirdetést felhívni, hogy ajánld magad), kicsit pofátlan is vagy (olyanokat is felhívsz, aki külön kiírja, hogy "ingatlanosok ne"), és nem zavarnak a kockázatok (te elviszel egy vevőt az eladóhoz, aztán a fejed fölött megegyeznek és te semmi pénzt nem kapsz) akkor oké.


Klasszik ügynöki meló, 10ből 8 embernek nem való, a maradék 2ből pedig szökőévente 1 marad meg, akinek be is jön és fél év múlva is azt fogja csinálni.

2020. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb ingatlanos cégeknél én is azt tapasztaltam, hogy nagypofájú, nagyképű, de ingatlanokhoz semmit nem értő embereket alkalmaznak. Nálunk is járt egy, megmondtam neki, hogy mennyit szeretnék a házért, ő körülnézett, mindent leszólt bunkó módon, aztán mondott egy árat, ami 20%-al kevesebb volt, hogy szerinte az reális. Ezután felkerestem egy kis irodát, ami már több, mint 20 éve működik, a tulaj az építőiparban dolgozott korábban. 2, azaz kettő nap alatt eladta a házat, olyan áron, amit én akartam. A jutalék meg jóval kevesebb volt, mint a nagy irodáknál.
2020. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Melegszik az idő. A legutóbbi szellőztetéskor pl 4 légy, 2 poloska, 1 Jehova tanúja, meg 1 ingatlanos jött be az ablakon. Bocs az offért, csak azt akartam érzékeltetni, milyen pofátlanok mostanában. Szóval ilyenekkel kell versenyezned, és mivel mindenkivel a maga szintjén kell megküzdeni, elég alacsonyra kell majd süllyedned.
2020. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem értem eleve, miért ilyen nagy divat ingatlanosra bízni a lakás vagy ház eladását?!"

Sokan azért bízzák rá, hogy megmeneküljenek a többi ingatlanos zaklatásától, mert ha csak felteszed a hirdetést, napi szinten fog hívogatni egy rakás ingatlanos hiéna, sőt, azt is el fogja játszani, hogy vevőnek adja ki magát, odarángat az eladandó házhoz és végigmutogattatja veled, és a végén közli, hogy ő eladná helyetted. Nem is értem, hogy nincs több "ingatlanost vertek meg" a hírekben.

2020. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: Na igen, ezt mondjuk kinézem belőlük. Mikor én vettem a lakásomat, az eladó első kérdése a telefonban az volt, hogy "ugye nem ingatlanos?"
2020. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a hírek igazak akkor elég jó eséllyel fékez be mostanság az ingatlanpiac. Az időzítésed nem az igazi.
2020. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!