Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ingatlanközvetítőnek megéri...

Ingatlanközvetítőnek megéri elmennem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 26 éves jelenleg munkanélküli lány vagyok, egy vidéki kisvárosban élek. Adódott most egy munkalehetőség.Ingatlanközvetítő állásról lenne szó, havi 95 ezer nettó+jutalék (1,5% minden eladott ingatlan után)+30000 Ft autóhozzájárulás. Vállalkozóit nem kell kiváltani, megbízási munka.Mivel nincs ingatlanközvetítői képesítésem, részt kellene vennem egy oktatáson, mely 20 000 forintomba kerülne. Ezt visszafizetik az első eladott ingatlan után. A feladat az lenne, hogy a cég által előre lebeszélt címekhez ki kell menni, felmérni az ingatlanokat utána pedig ezekhez kell kikísérni az érdeklődőket vevőket.

Nekem tetszik összességében. Viszont nem tudom, meg lehet-e élni ebből? 95 ezer azért nem kevés, viszont jövőt építeni ebből nem lehet. Tudok angolul és németül, talán ez még segítség a szakmában.Azt sem tudom, konkrétan mivel jár ez, gondolom rugalmas munkaidővel. Olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik jártasak ebben a szakmában, van némi tapasztalatuk e téren. A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!


2014. szept. 11. 14:11
 1/8 István000 válasza:

Vágj bele. :)


[link]

2014. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oké, hogy 95,de ha csak egy 5 milliós falusi házat is eladsz akkor máris +75ezer.

Szerintem vágj bele, de a szerződés alap, még mielőptt befizeted a 20ezret.

2014. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is vágj bele, főleg, hogy van valami alap is.
2014. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már az nem tetszik, hogy fizetned kell előre 20 ezret. Hol van ilyen oktatás? Azt is erősen kétlem, hogy valóban fizetnének neked havi fix összeget. Közvetítőknek általában csak jutaléka van.

Jutalékra ne nagyon számíts, mert ma nagyon nehéz eladni egy ingatlant.

Mielőtt belefogsz, kérd el a munkaszerződésedet, mutasd meg egy ügyvédnek, és csak azután írd alá, és kezd a tanfolyamot.

Sokan fizettek már rá az ismerőseim közül is az ügynöki munkára.

2014. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pesten lenne az oktatás, de ha lenne ingatlanközvetítői végzettségem, akkor nem kellene részt vennem rajta. Így viszont igen.
2014. szept. 11. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól hangzik, és lassacskán éledezik az ingatlanpiac is. Szerintem érdemes belekezdeni.
2014. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért nagyon kérdezz utána, hogy tényleg minden esetben megkapod-e azt a 95000-et is, akkor is, ha nem adsz el lakást. Így szoktak trükközni a jutalékos munkáknál, hogy azt mondják, van egy fix, aztán kinyögik, hogy ja de az csak akkor, ha eladsz a te esetedben mondjuk egy lakást, a többi után meg jutalékot kapsz. Csak hát így jobban hangzik. Ha meg ezt megemlíted te vagy a munkakerülő szemét, aki nem is akar dolgozni és elvárja a fizetést a semmiért. Nem biztos, hogy ez is ilyen, de én jelentkeztem már pár ügynöki meg telefonos értékesítési munkára régebben és sokszor írtak fix fizetést, aztán mindig kiderült, hogy csak akkor fix, ha el is adok..
2014. szept. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hirdető (egyébként Sziget ingatlaniroda) csak a pénzre utazik.Elveszi a 20ezret képzési díj gyanánt aztán annyi. Sajnos túl szép volt az egész, hogy igaz legyen.
2014. szept. 12. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!