Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megeri elkezdeni a könyvvizsgá...

Megeri elkezdeni a könyvvizsgálói kepzest?

Figyelt kérdés
Aki mar elvégezte az mit tud rola mondani, mennyire volt nehez, illetve mennyire erte meg, utana tobb lehetosege volt?

2020. márc. 1. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez nagyban függ attól, hogy az ország melyik területén, milyen munkakörben, milyen cégnél kívánsz elhelyezkedni. Én megbántam.
2020. márc. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 miért bántad meg?
2020. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert rengeteg idő és pénz volt elvégezni, a 3 éves könyvvizsgáló melletti munkavégzés sem volt az igazi. Sok minden zavar a szakmával kapcsolatban (pl a továbbképzési rendszer, nem igazán értek egyet azzal, hogy egy adótörvény változásokról szóló képzés egy mérlegképesnek 8 kreditet ad, könyvvizsgálóknak meg csak egyet). Az is problémás szerintem, hogy külön-külön kell a végzettségeimhez megszerezni a krediteket, pedig hát ugyanabból a tudásból gazdálkodok. Az sem tetszik, hogy a kamarai tagdíjat (amiért cserébe semmit sem kapok) nem csak a könyvvizsgálatért, hanem a könyvelési árbevétel után is meg kell fizetni (logikátlan). És még nagyon sokat tudnék sorolni. Maga a szakma tetszik egyébként, nem pesten vagyok, hanem dunántúli megyeszékhelyen, de itt elég nehéz csak ebből érvényesülni.
2020. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia, Eloszor is koszi szepen a választ, a masik kérdésem az lenne, hogy szakmailag mennyire vitt elore?
2020. márc. 8. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megéri, de még nem végeztem el.
2021. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez amúgy engem is érdekelne, bocsi az offért. Én a mérlegképest csináltam meg, és ott az a tapasztalatom, hogy tényleg csak a papír miatt érdemes megcsinálni, mert valós tudást nem adott. Nem is dolgozhatsz önállóan, ha nincs meg a 3 év lejelentett tapasztalat. Azt gyakorlatilag bárki lejelenti, de én nem kértem belőle, mert valós tapasztalat nélkül úgysem tudnék önállóan dolgozni. Nem tudom a könyvvizsgálói képzésnél ez mennyire igaz, de gyanítom, hogy ugyanilyen a dolog.
2021. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7. Nem, ott egyáltalán nem ilyen. A mérlegképes egy sima papír, amit pl. a pénzügy-számvitel diploma mellé automatikusan megkapsz, semmilyen egzakt tudást nem foglal magában automatikusan (ahogy te is írod). Az okleveles könnyvizsgálói képzés nem ilyen. Sokáig feltétele volt a mérlegképes (ma tudtommal már nem az), és magasabb szintű számviteli képzettséget jelent, mint a számvitel MSc. A vizsgák is ehhez mérten nehezen teljesíthetőek, a tananyag sok, a bukásarány magas, évente talán ha egy tucatnyi ember vesz át ilyen bizonyítványt az országban, ennek a szakképesítésnek (a mérlegképes könyvelőivel ellentétben) valóban értéke van, azzal vállalkozás önállóan is alapítható (a bejegyzést követően persze), aki pedig a végzettséget megszerezte, de esetleg mégsem kifejetten számvitellel foglalkozik, az is jó eséllyel vezetői pozícióban találja magát belátható időn belül, mert ez az országban megszerezhető egyik legkomolyabb gazdasági végzettség. Röviden ezt tudom elmondani róla.
2021. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Én a mérlegképest tanfolyamon végeztem el, és egyébként elég nehéz volt. Kevesen végeztünk, nehéz volt a vizsga. Itt is feltétel volt a diploma vagy a szakirányú tapasztalat. Állásinterjúkon amúgy úgy láttam, hogy örülnek a tanfolyamnak.

De voltaképp én a gyakorlati részt hiányoltam. Papíron könyveltünk mindenfélét, manapság meg már csak könyvelőprogramban megy a dolog, de azt sem mutatták meg, hogy az hogy néz ki. (Bár azt hallottam most már legalább megmutatják messziről.) A vizsgán ilyenekkel szivatták a népet, mint idegen váltó, amikor azt az országban sehol nem használnak, de pl. nem könyveltünk munkabért, ami minden vállalkozásban kell. Meg mondta a tanár, hogy egy jó könyvelő ismeri a kiskapukat, rajta múlhat a vállalkozás sikere. Aztán dehogy mondták el ezeket, pedig igazán érdekelt volna. Apám miután könyvelőt váltott, feleannyi adót fizetett, és volt nála ellenőrzés is, és mindent rendben találtak, szóval biztos, hogy így van, ahogy mondták.

Szóval ezen a tanfolyamon olyan a képzés, hogy utána konkrétan el tudsz menni ilyen helyre dolgozni, és nem kell több éves betanulás még mellé?

2021. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!