Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt kilehet...

Felmondási idő alatt kilehet valakit rúgni?

Figyelt kérdés

Tehát aláírja a főnököd/tulaj (akinek kell) a felmondópapírodat, de neked a felmondási idő alatt nem adnak munkát, ezért nem tudsz mit csinálni. (tehát nem azért, mert nem akarsz)


Ez esetleg szúrja a szemét a főnöködnek, és hamarabb túl akar lenni rajtad. Megteheti, hogy kirúg, de már aláírta a felmondópapírt?



2020. márc. 4. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
meg bizony, felmondási idő alatt is vannak kötelezettségeid, amit ha nem teljesítesz, azonnali hatályú felmondással élhet.
2020. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, bár alapvetően etikátlan ha már aláírta a kilepő papirjaidat

Az pedig elegge megalazó ha feladatokat se adnak már, amit tenni tudsz, hogy keresel magadnak feladatot pl; irodában iktatás, rendszerezes, ABC-sorrendbe rendezes, regi ügyek reszletesebb rendezese stb, bármi ami eszedbe jut

2020. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%

Ki az, aki nem ad neked munkat, akirol es amirol a fonokod nem tud? Hogyan vagy miert szurja a szemet olyan helyzet, amit o idez elo?


Ha nem akar mar foglalkoztatni, akkor kozos megegyezessel siman a kovetkezo hettol vagy akar masnaptol mehetsz amerre akarsz, ha meg nem akar elengedni, nyilvan van munka amit meg kell csinalni. Ha nincs munka de nem enged el, az neki veszteseg mert fizetnie kell a felmondasi idodet, de cserebe nem csinalsz semmit, ergo nyilvan nem fog ilyet tenni.


Netto hulyeseg a kerdes, legkozelebb talalj ki valami egyszerubbet, amit meg te is megertesz.

2020. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
82%

", az neki veszteseg mert fizetnie kell a felmondasi idodet, de cserebe nem csinalsz semmit, ergo nyilvan nem fog ilyet tenni.“



Hol élsz te.... a 30 napos felmondási időm utolsó 2 hetében facebookozni jártam be. És az első két hétben se törtem össze magam.

És ez nem az én hibám. Ahogy felmondtam minden érdemi munkát azonnal kivettek a kezemből, volt amit el is zártak tőlem (pecsétek igazolások). így volt olyan nap amikor a 8 órában az össz feladatom pár oldal fénymásolása volt (10 másodperc...)

Ill az utolsó 2 hétben már ennyi se. Semmit nem kellett csinálni.

De azért kitöltették velem a 30 napot, így mutatta meg a főnök „ki az úr a háznál“

2020. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!