Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyiért maradnátok felmondás...

Mennyiért maradnátok felmondási idő után még 2 hetet mert a cégnek kelletek? Mennyivel többért?

Figyelt kérdés

A cég ahol felmondtam azt akarná hogy ha lejár a felmondási időm (kemény 1 nap van még hátra) maradjak még 2 hetet „csak úgy okosban“. Nem találtak a helyemre senkit.

Mivel nem megyek azonnal innen új helyre így akár be is vállalhatom a 2 hetet. Csak kérdés mennyiért? A dolog okosban menne zsebbe fizetnek már, nem leszek állásban papíron és ezzel a cég egy csomót spórol (járulékok).

Én úgy gondolom, a szokásos havi nettómat ha megkapom teljes egészében erre a 2 hétre akkor kb baráti vagyok?

Vagy kérjek többet? Ugye a dolog rajtam áll, mert a cég vagy megadja amit akarok vagy hello be se megyek többet. Nekik kellek én, és nem fordítva ez esetben.

Reális az elvárásom a bér terén?


2020. febr. 9. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A napi munkabérem dupláját kérném, nap végi kifizetéssel. Ha valamelyik nap nem fizetnek ki, akkor másnap már be se mennék.
2020. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

", nap végi kifizetéssel. "


Na erre nem is gondoltam. Azért nem akkora probléma ez, mert a munkámhoz kell néhány olyan gép amik drágák (ipari flex pl) és ezek nálam vannak. Ha nem fizet ki semmi gond, akkor flex meg fúró meg hegesztő marad nálam--ő bukik többet nem én. Így nem félek hogy nem fizet ki.

2020. febr. 9. 11:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az viszont nem jó ötlet, hogy a gép nálad marad.

Ők vissza tudják keresni, és simán feljelentést tesznek lopás miatt....


Ne hordd haza a szerszámot, napi fizetéssel dolgozz.

Minimum az eddigi bruttó bért kérd ki nettóként, ne rajtad spóroljanak.

2020. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te tudod. Mennyire sietsz el onnan? Hogyan érzed ott magad? Mennyire és mennyi pénz kell?

Mi a garancia arra, hogy ki is fizetik?


Ezeket mérlegelném, és azután mondanék egy árat. Gyakorlatilag annyit kérsz, amennyit nem szégyellsz, hiszen te vagy pole-pozícióban.

2020. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt az első gondolatom - fizessenek naponta, mert mi van, ha a végén nem fizetnek?

Te mondtál fel, nehéz helyzetbe hoztad őket, simán megpróbálhatnak bosszút állni. Szerződésed ugye nem lesz, soha nem bizonyítod be, hogy ott maradtál, ráadásul nem is jönnél ki jól belőle, hisz feketén dolgoztál, "bűnrészes" vagy.


Az ötleted pedig a lehető legrosszabb, mivel azt lopásnak hívják... Mit kezdesz egy ipari flex-szel?

Elrejted valahova, ha mennének házkutatásra?

Mert menni fognak... nálunk sajnos volt már ilyen a családban, nem egy leányálom.

A gépeknek egyedi sorozatszáma van, a cégnél nyilván megvannak a papírjai, szóval csúnyán megütheted a bokád ezzel a dologgal.

2020. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hagyjuk ezt a szar dumát. A cég itt áll egy halom megrendeléssel és nincs embere. Ha nem szállít időben a kötbér miatt sokkal többet bukik mint egy szaros flex meg fúrógép árát.

Még az is benne van a pakliban hogy ha késve szállít a partner nem kötbérezik hanem végleg szerződést bont és az KO a cégnek.

Úgy kellek nekik mint egy falat kenyér.

2020. febr. 9. 17:13
 7/15 anonim ***** válasza:
Tehát akkor építőipari munkáról van szó, nekem ez veszélyes munka lenne feketén, de hát én egy gyenge nő vok. :)) De komolyan, ha favágó lennél, én nem javasolnám a feketén való dolgozást. Kérd azt, amit javasoltak a többiek és napi kifizetéssel. Olyat csak nem csinál, hogy nem fizet ki a nap végén. Tudod, az ember néha a családtagjában sem bízhat, nehogy már Te erről nem hallottál volna... De szerszámot szerintem se vigyél haza, bár a körülményeket nem tudjuk, lehet, x helyen dolgozol az ipari flex-szel, nincs lehetőség minden nap beautózni a telekre. A körülményeket Te ismered, szerintem a többiek javasoltak több dolgot, aztán majd eldöntöd.
2020. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Tehát akkor építőipari munkáról van szó"


Nem. Nem arról de ez tök mindegy. Ha épp tudni akarod nehézgépszerelés markolók homlokrakodók úthengerek stb

2020. febr. 9. 17:19
 9/15 A kérdező kommentje:

". De szerszámot szerintem se vigyél haza, "



Minden egyes nap hazaviszem amúgy is, mert én 7kor kezdek a raktár meg 8kor és nem várok 8ig mire kinyit. Nehéz is lenne nem hazavinnem. Vagy 2 millió össz értékű szerszám és gép van nálam most is.

2020. febr. 9. 17:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy minden egyes nap hazaviszed, nem egyenlő azzal, hogy ellopod!!!


Amúgy meg mi ez a flegmázás?

Minek írsz ki kértdést, ha nem tudod elfogadni a válaszokat?

Mi ez a "hagyjuk már ezt a szr dumát"?


Nagyon nagy arcod van, akkor minek kérdezel?

Csináld, amit jónak látsz, ha úgyis csak azt az egy választ tudod elfogadni, amit elképzeltél.

De azért arra nem gondoltál, hogy esetleg nem fognak kifizetni, ellenben első gondolatod az volt, hogyan lophatnád meg a munkáltatódat.

El kellene gondolkoznod, mert vannak bajok...

2020. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!