Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozói szakma kitanulása...

Programozói szakma kitanulása gyorsan?

Figyelt kérdés

A programozó szakma kitanulása elviekben 3 hónap (plusz utána specifikáció de most csak az úgymond "klasszikusra" gondolok, nem ilyen Mátrix szintre).

Kérdés. Ha valaki 1 egész hónapot ráér és egész nap a gép előtt tud ülni, akkor felgyorsitható-e annyira a folyamat hogy nagyjából 1 hónap után egy vállalat alkalmazásba vegye.

Ha tényleg szorgalmas és jó eszü emberről van szó és minden rendelkezésre áll: gyors gép, korlátlan net és sok idő (korán reggeltől akár éjjelig).

Olyan ember aki a zéroról tanulá de jó érzéke van a szám.gépes dolgokhoz. Szerintetek mennyire reális ezt elérni?



2020. márc. 23. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Húúú mi lesz itt... 😁 🍿

Megértem, hogy szorult helyzetben vagy, de ha semmilyen informatikai előképzettséged és/vagy munkatapasztalatod sincs, szerintem kicsit erős azt gondolni, hogy 1 hónap alatt piacképes tudást tudsz szerezni, akármilyen okos/szorgalmas is vagy. De majd jönnek az okosok, aztán kioktatnak, én nem vagyok programozó (service desk-en dolgoztam pár évet).

Üdv.

2020. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen
2020. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-es: szerinted mi a minimális idő akkor?
2020. márc. 23. 18:39
 4/18 lio77 válasza:
100%

Zéróról semmi esély sincs rá. Az egyetemi képzések is általában 7 félévesek,és ott sem csak programozás,meg kódolás van,hanem csomó minden más. A gyorstalpaló képzések is általában legalább 6 hónaposak,és akkor is tolni kell kb folyamatosan.


Ha érdekel,akkor kezdd el nyugodtan,akár magadtól is,van millió segítség a neten,főleg ha tudsz angolul. De ha most hirtelen azért érdekel,mert válság van meg home office,és csak a pénz motivál,hagyd a fenébe.

2020. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Hogyne, hát persze, a programozó egy olyan végtelenül primitív szakma, amit 1 hónap alatt meg lehet tanulni! :D

Ha úgyis hiány van orvosokból, miért nem inkább a sebész vagy az aneszteziológus szakmát akarod kitanulni 1 hónap alatt? Vagy a villamosmérnökit? Esetleg a gyógyszerkutatóit?

Jah, hogy ezeket nem lehet 1 hónap alatt megtanulni? Programozni meg nyilván meg lehet, hisz az valami végtelenül primitív és egyszerű szakma. Mélységesen sértő a kérdésed egyébként.

2020. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es: "van millió segítség a neten": tudsz példát mondani ami neked bevált? Tényleg sok "kezdő" leírás és videó van, jó lenne nem pont egy rossz minőségűbe belefutni emiatt kérdem. Lehet angol is
2020. márc. 23. 18:47
 7/18 A kérdező kommentje:
5-ös: ha nem tünt volna fel a kérdés pont arra irányult hogy ez mennyire reális, senki nem kiváncsi a
2020. márc. 23. 18:48
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Végülis attól is függ, hogy mit akarsz "programozni".

Lehet péhápé és/vagy excel pistikének felvennének egy sufni céghez, de pl. Java EJB-t egy multi cégnél nem fogsz programozni egy hónapos otthoni tanulás után az fix 🙄

2020. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Én 2018 nyara óta tanulom, 2019-ben konkrétan éjt-nappallá téve tanultam munka után, hétvégente. 2019-ben pl strandon nem jártam, de máshol se nagyon. Ősszel munkanélküli voltam, akkor is ezt toltam 2 suli mellett, esti egyetem és hétvégi OKJ.


Hellyel-közzel foglalkozom csak kódokkal, több a support, a mini SQL lekérdezés.


Én azt mondom, hogy eleve túltelítődött a piac bootcampes, OKJ-s, autodidakta kezdőkkel. Nekem is hatalmas mákom volt.


Most meg itt a koronaválság...


Ha 3 évet végig tudsz tolni úgy, hogy se éjjeled, se nappalod, addigra talán újra fellendül a piac, tudásod is lesz és el is hiszik majd, hogy van.


Hosszabb bootcampet javaslok, vagy esti proginfó vagy mérnökinfó, Budapesten van mindkettő, előbbi fizetős!

2020. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
8-as: te konrkétan mit javasolsz, melyik irányba érdemes menni? Nem Excelre gondolok, azt jelenleg is ismerem hanem sokkal inkább szoftverfejlesztés
2020. márc. 23. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!